Více
  22.7 C
  Czech
  Úterý, 28 června, 2022

  Golf má nového lídra žebříčku. Scheffler nikdy nic pořádného nevyhrál, letos přímo exceluje

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Střídání stráží na golfovém žebříčku. Dosavadní jednička Jon Rahm ze Španělska na špici končí, jeho místa zaujal americký hráč Scottie Scheffler. Až do letoška nevyhrál jediný turnaj PGA Tour, rok 2022 mu ale zatím vychází přímo bravurně. Ovládl dva podniky, navíc si připsal triumf i na světovém šampionátu ve hře na jamky.

  Ještě vloni platil Scottie Scheffler za relativně neznámého golfistu. Vyhrál pár turnajů nižších kategorií, v rámci prestižní PGA Tour ale zrovna nezářil. Tedy až do letošního února. Nejprve ovládl Phoenix Open, za další dva týdny také Arnold Palmer Invitational. Právě tím nastartoval svou báječnou cestu.

  Trasa vedla přes slušné výsledky na dalších turnajích, ale hlavně přes mistrovství světa ve hře na jamky, které se o víkendu konalo v Austinu. Scheffler se sice narodil v New Jersey, právě v Texasu, kde se šampionát konal, ale žije prakticky celý svůj život. O to je triumf cennější.

  Do turnaje vstupoval 25letý Američan jako pátý nejlepší hráč světa, v průběhu několika kol ale zdolal všechny favority a vyhrál. Prémii 2,1 milionu dolarů, v přepočtu asi 47 milionů korun, si může užívat po překonání Kevina Kisnera ve finálovém souboji. Krajana, který podnik ovládl v roce 2019.

  „Nevím, co říct. Mám prostě radost. Byl to náročný a dlouhý týden. Snažil jsem se šetřit síly, ale abych byl upřímný, jsem úplně vyřízený,“ radoval se Scheffler.

  Rahm jako jednička končí

  Dlouhé týdny patřilo čelo světového žebříčku Jonovi Rahmovi ze Španělska. Jeden z nejlepších golfistů současnosti ale v Austinu vypadl už v osmifinále s Brooksem Koepkou a musel se smířit s faktem, že ho na špici vystřídá Scheffler.

  „O tomhle jsem vždycky snil. Snil jsem o tom, že se dostanu až sem. Hrát doma před vlastními fanoušky, tam kde jsem chodil na vysokou. Mám na tohle hřiště příjemné vzpomínky, chodil jsem se na ten turnaj dívat. Mám radost, že ho můžu hrát, o to větší, že jsem vyhrál,“ rozplývala se nová jednička.

  Golfový žebříček k datu 27. března:

  • 1. (5.) Scheffler (USA) 8,30, 2. (1.) Rahm (Šp.) 8,22, 3. (2.) Morikawa (USA) 7,81, 4. (3.) Hovland (Nor.) 7,58, 5. (4.) Cantlay (USA) 7,05, … 429. (420.) Lieser (ČR) 0,35.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ