FotbalGól jako z jiného vesmíru. Salaha velebí celá Anglie, k výhře ale...

Gól jako z jiného vesmíru. Salaha velebí celá Anglie, k výhře ale Liverpool nedotáhl

Nedělní hrací den v Premier League se nesl v duchu mega souboje. Síly změřily výběry Liverpoolu a Manchesteru City. Sice se zrodila remíza, i tak se ale bude o zápase ještě dlouho mluvit. A to zejména kvůli gólu, který vypustil ze svých kopaček egyptský kanonýr Mohamed Salah.

Liverpool proti Manchesteru City. Bitva, na kterou se těšily celé Ostrovy. Úřadující šampioni ligy proti týmu, který patří v posledních letech mezi elitu celé fotbalové Evropy. Fotbalisté přichystali divákům parádní podívanou. K vidění byly celkem čtyři góly.

Dva zapluly do sítě „Citizens“, stejný počet schytal i Liverpool. Utkání skončilo remízou, zápas se ale bude ještě dlouho rozebírat. Jednoho vítěze totiž měl. Mo Salah v dresu Reds předvedl neskutečné sólo, které úspěšně zakončil.

O co šlo?

Egyptský „sniper“ byl proti City jako utržený ze řetězu. Nejprve přichystal gól proti Sadia Maného, pak chvilku před koncem udeřil sám. Přelstil Cancela, Bernarda Silvu i Aymerica Laporteho a na jeho ránu nedosáhl ani Ederson. „Výjimečný gól,“ shodují se fanoušci.

A stejně to vidí i trenér Jürgen Klopp. „Jen ti nejlepší hráči na světě umí dávat takové góly. Už ten první dotek a souboj, který vyhrál. Pak si to dal na pravou nohu a způsob, jakým to zakončil? Absolutně výjimečné,“ rozplýval se kouč Liverpoolu.

„Kdyby takový gól dal Cristiano Ronaldo nebo Lionel Messi, říkalo by se, že je to světová třída. Mo Salah dal takový gól, protože je světová třída,“ myslí si. I tak ale jeho svěřenec předvedl něco, za co je vynášen až do nebes.

„Tenhle klub nikdy na podobné věci nezapomíná, takže o tomhle gólu se bude mluvit ještě hodně dlouho. Ještě za padesát nebo šedesát let se na něj bude vzpomínat,“ dodal německý lodivod. Bohužel pro Salaha a spol. neznamenala trefa vítězství.

Zástupci City totiž dokázali gólový účet zápasu srovnat díky Kevinu De Bruynemu. Bitva gigantů tak skončila smírně, Liverpool je druhý, Manchester City je na tom o jedno místo hůře. Premier League vévodí po sedmi zápasech fotbalisté londýnské Chelsea.

Nejčtenější tento týden

Kopřiva dominoval V Madridu na antuce, Čanga vyprovodil kanárem

Vít Kopřiva zvládl první kolo antukového turnaje Masters v Madridu bez nejmenších potíží. Český tenista porazil Čang Č'Čena 6:2 a 6:0, a ve druhém kole ho čeká těžká zkouška proti Andreji Rubljovovi.

Richard Riakporhe po drtivém triumfu hlásí útok na elitu těžké váhy

Britský boxer Richard Riakporhe vstoupil do těžké váhy razantně a hned získal domácí titul. Po dominantním vítězství nyní otevřeně mluví o světové šanci a vysílá jasný vzkaz zavedeným jménům. Přichází nová generace hladových bojovníků.

Tlak na férovost. Toto Wolff varuje před zásahem do vyváženosti Formule 1

Nová pravidla Formule 1 pro sezonu 2026 mají pomoci vyrovnat výkonnost motorů, zároveň však otevírají prostor pro kontroverze. Šéf Mercedesu Toto Wolff vyzývá Mezinárodní automobilovou federaci, aby pečlivě dohlédla na jejich uplatňování a zabránila narušení současného rozložení sil.

Boston srovnal sérii s Buffalem, Pastrňák znovu bodoval a Zacha dal gól

Boston zvládl druhý zápas osmifinálové série na ledě Buffala a po výhře 4:2 vyrovnal stav na 1:1. David Pastrňák přidal dvě asistence a po dvou duelech vede produktivitu play off. Pavel Zacha vstřelil důležitý gól v přesilovce. Ve stejný večer uspěli také Karel Vejmelka s Utahem a Colorado, naopak Jakub Dobeš s Montrealem padl po prodloužení.

Laura Samson zvládla premiéru v Madridu a je ve druhém kole

Osmnáctiletá Laura Samson zvládla v Madridu další cenný krok. Česká tenistka při debutu v hlavní soutěži tisícovky porazila zkušenou Tatjanu Maria 6:4 a 6:2. Na antuce strávila jen hodinu a čtvrt a poprvé v kariéře prošla na turnaji této úrovně do druhého kola.

Vladař vynuloval Pittsburgh a Philadelphia je po dvou zápasech nahoře

Daniel Vladař prožil v NHL mimořádný večer. Český brankář zastavil všech 27 střel Pittsburghu, dovedl Philadelphii k výhře 3:0 a poprvé v kariéře udržel v playoff čisté konto. Flyers zvládli i druhý duel na ledě soupeře a v sérii vedou 2:0. Premiéru ve vyřazovací části má za sebou také Lukáš Dostál, jeho Anaheim však v Edmontonu těsně padl 3:4.

Formule 1 upravila pravidla pro Miami, sází na rychlost a posiluje bezpečnost

Po úvodních závodech sezony 2026 reaguje vedení Formule 1 na připomínky jezdců i týmů. Balíček změn, který vstoupí v platnost už při Velké ceně Miami, má přinést agresivnější jízdu „na plný plyn“ a zároveň eliminovat rizikové situace, jež odhalily první podniky ročníku.

Erling Haaland bez servítek: Gabriel měl jít ven. Vyhrocený duel City s Arsenalem budí emoce

Souboj dvou gigantů Premier League znovu přinesl drama nejen herní, ale i emotivní. Erling Haaland po vítězství Manchesteru City nad Arsenalem otevřeně prohlásil, že obránce Gabriel měl být po kontroverzním momentu vyloučen. Shodují se s ním i bývalí hráči a rozhodčí.

Gerwyn Price mezi elitou. Desátý triumf na European Tour ho vystřelil mezi legendy

Velšský šipkař Gerwyn Price dosáhl dalšího milníku své kariéry. V německém Sindelfingenu vybojoval už desátý titul na European Tour a zařadil se mezi absolutní elitu tohoto okruhu. Jeho vítězství se ale rozhodně neobešlo bez dramatu.

Montreal s Dobešem přetlačil Tampu, Boston ani přes tři body Pastrňáka neuspěl

Čeští hokejisté se v úvodu play off NHL výrazně připomněli. David Pastrňák dal gól a přidal dvě asistence, Boston ale ztratil slibně rozehraný zápas v Buffalu a prohrál 3:4. Brankář Jakub Dobeš naopak slavil, Montreal i díky jeho dvaceti zákrokům porazil Tampu 4:3 v prodloužení. Hlavní postavou večera se stal Juraj Slafkovský, který rozhodl hattrickem. Colorado pak vstoupilo do série s Los Angeles těsnou výhrou 2:1, u které nechyběl ani Martin Nečas.

Muchová ve Stuttgartu finále nezvládla, přesto se posunula těsně za top 10

Karolína Muchová na třetí titul kariéry nedosáhla. Ve finále turnaje ve Stuttgartu nestačila na Jelenu Rybakinovou a po porážce 5:7 a 1:6 jí zůstal vedle prize money také výrazný posun v žebříčku. Česká tenistka se po povedeném týdnu posune na 11. místo světa a dál potvrzuje, že prožívá jednu z nejlepších sezon kariéry.

Krpálek bere z Tbilisi stříbro, ve finále nestačil na domácího Tušišviliho

Lukáš Krpálek získal na mistrovství Evropy v judu v Tbilisi svou osmou medaili z kontinentálního šampionátu. Ve finále kategorie nad 100 kilogramů podlehl domácímu Guram Tušišvili a po letech znovu nedosáhl na evropské zlato, na které čeká od roku 2018.

Malečková se Škochovou slaví v Rouenu první společný titul na WTA

Jesika Malečková a Miriam Škochová dotáhly druhé společné finále během krátké doby k vítěznému konci. Na turnaji WTA 250 v Rouenu porazily dvojici En Shuo Liang a Qianhui Tang 7:5 a 6:2 a došly si pro svůj první společný titul na okruhu WTA.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama