Více
  7.4 C
  Czech
  Pondělí 4. března 2024

  Gigiho poslední tanec. Buffon napověděl, kdy ukončí kariéru

  Synonymum slova brankář, legenda italského fotbalu a borec, kterému se z hřiště v žádném případě nechce odcházet. Příští rok mu bude už 46 let, stále ale chytá a v současné době stráží svatyni Parmy, ve které začínal. Gianluigi Buffon ale zanedlouho zřejmě také pověsí kopačky na hřebík. Už dokonce prozradil kdy.

  S fotbalem začínal jako hráč v poli, postupem času ho to ale přitáhlo do branky. A udělal skvěle. Gianluigi Buffon se stal během své kariéry nepostradatelným členem několika slavných týmů a italské fotbalové reprezentace. Proti zápasy hrál už na konci minulého století a hraje dodnes. Nekončí ani ve svých 45 letech.

  Vyhrával tituly s kluby, zejména s Juventusem, ale i s Paříží nebo Parmou, kde začínal a hraje v ní dodnes. V současné době Parma bojuje o čest a slávu ve druhé nejvyšší italské soutěži a na žádný návrat mezi elitu to zatím nevypadá. V tabulce Série B je devátá a na první Frosinone jí schází propastných 21 bodů.

  Buffon se o současné situaci rozpovídal v rozhovoru pro italskou televizi Bobo TV a nebral si servítky. To hlavní se ale točilo kolem něj a jeho odchodu do fotbalového důchodu. „Na konci této sezóny nebo maximálně na konci příští sezóny ukončím kariéru. Udělal jsem vše, co jsem potřeboval,“ pronesl Gigi v rozhovoru.

  K pokračování ho přesvědčí výkony Parmy

  „V Parmě jsem začínal, následně se na dlouhé roky přestěhoval jinam a předloni se vrátil zpět. Je to něco nemyslitelného a jsem nadšený. A roli hrají i emoce, dodávají energii. Energie mám ještě spoustu, pokud mi vydrží a podrží mě i tělo a budu podávat dobré výkony, tak nevidím důvod, proč bych měl končit,“ řekl nedávno v rozhovoru.

  Pak ale uvedl důvody. „Pokud se mi tedy fotbal neomrzí a nebudu naštvaný ze ztráty motivace. Ale k tomu může dojít jedině v případě návratu Parmy do Serie A, pak bych totiž splnil všechny své cíle a mohl v klidu skončit. V příští sezóně mohu pokračovat, ale pouze pokud budu nadšený z projektu, který mi předloží,“ doplnil.

  Jak už bylo řečeno, Parma je v tabulce až devátá a na návrat do první ligy to zatím nevypadá.

  Sledujte nás na sítích