Více
  7.4 C
  Czech
  Pondělí 4. března 2024

  Gawlas brousí hroty, startuje major Grand Slam of Darts. Titul obhajuje Price

  Souboje Davidů s Goliáši, dramatické zvraty, napínavé bitvy ve skupinách a více než čtyři miliony korun pro vítěze. To vše každoročně nabízí oblíbený mítink Grand Slam of Darts. Letos se v Anglii představí i český šipkař Adam Gawlas, na kterého čeká ve skupině například bývalý světový šampion Rob Cross.

  Konec roku se nezadržitelně blíží, fanoušky šipek tak čekají poslední tři major turnaje. Players Championship Finals ale startuje až 25. listopadu a mistrovství světa dokonce 14. prosince. Je tedy čas na Grand Slam of Darts! 

  Peníze z roku 2020 obhajuje José De Sousa, jenž před dvěma lety ve finále porazil Jamese Wadea a získal svůj premiérový major titul, pohár bude bránit Gerwyn Price. Velšan totiž loni přejel Petera Wrighta 16:8 a titul z jeho oblíbeného podniku zapsal již potřetí v kariéře.

  Dějištěm šampionátu je Aldersley Leisure Village ve Wolverhamptonu ve Velké Británii. Celkem se bude hrát o 650 tisíc liber, tedy zhruba 18 milionů korun, na krále turnaje čeká liber 150 tisíc, což v přepočtu činí více než 4 miliony korun.

  Gawlas po dvou letech

  V roce 2020 bojoval na Grand Slamu po úspěšné kvalifikaci i český mladík Adam Gawlas. Tehdy svedl velmi těsné bitvy s Garym Andersonem, Simonem Whitlockem a Ryanem Searlem, ze skupiny však nepostoupil. A to bude letos chtít jednoznačně změnit.

  Nyní talentovanému hráči z Návsí nalosovali Roba Crosse, bývalého mistra světa, Dirka van Duijvenbodeho, jenž hrál před dvěma lety například finále World Grand Prix, a Martina Schindlera, šipkařskou naději Německa. Adamova skupina je označena písmenem D.

  Ani v dalších kvartetech nebude o zábavu nouze. Fanoušci se hodně těší na „Áčko“, tedy trojnásobného vítěze Grand Slamu Gerwyna Price, ikonu PDC Davea Chisnalla, legendárního Nizozemce Raymonda van Baarnevelda a juniorského šampiona Teda Evettse, ale také na skupinu E, v níž figuruje úřadující mistr světa Peter Wright, finalista Grand Prix Nathan Aspinall, požárník Alan Soutar a královna šipkařských pódií Fallon Sherrocková. Na turnaji představí i další žena, a to známá Lisa Ashtonová.

  Oblíbený podnik Grand Slam of Darts začíná v sobotu 12. listopadu 2022 ve 14:15 bitvou Simona Whitlocka s Mensurem Suljovićem. Adam „Flawless“ Gawlas narazí na Roba Crosse cca v 15:50. 

  Sledujte nás na sítích