4.6 C
Czech
Neděle 29. března 2026
FotbalFrankfurt na nohou. Eintracht zvládl loterii, evropskou trofej má po dlouhých 42...

Frankfurt na nohou. Eintracht zvládl loterii, evropskou trofej má po dlouhých 42 letech

Na otázku, zda zvednou mistrovský titul Evropské ligy nad hlavu hráči Eintrachtu Frankfurt, nebo Glasgow Rangers, odpovědělo včerejší velkolepé finále ve španělské Seville. Utkání skončilo po 90 minutách nerozhodně, stejný stav platil také po prodloužení. Pokutové kopy zvládli lépe Němci a po 42 letech slaví zisk mezinárodní trofeje.

Oba celky, které se letos dostaly do finále Evropské ligy, před startem sezony nikdo netipoval. Frankfurt bez jediné prohry ovládl skupinu, pak si proklestil cestu do posledního zápasu přes Betis, Barcelonu a West Ham. Také Rangers se dařilo, pod jeho kopačkami skončil v play off Dortmund, Braga a Lipsko.

Do třetice to ale proti týmu z německé Bundesligy nevyšlo. Rangers se dostali proti až jedenáctému nejlepšímu týmu německé ligy do vedení ve druhém poločase díky chybě obrany Frankfurtu a zakončení Ariba, ještě do konce zápasu ale stihl srovnat kolumbijský snajpr Borré. Šlo se do prodloužení, pak až do pokutových kopů.

Pět proměněných pokusů na straně Eintrachtu, čtyři ve prospěch Rangers. A bylo hotovo. Frankfurt, který jelo do Španělska podpořit přes 60 tisíc fanoušků, vyhrál první trofej v evropských pohárech od roku 1980, kdy tým triumfoval v tehdejším Poháru UEFA. Ne zrovna ideální sezona skončila úspěchem.

„Je to neuvěřitelné. Třináct zápasů v Evropě a my jsme neprohráli ani jeden. Nemám slov. Teď budeme pár dnů slavit,“ prozradil kouč Oliver Glasner.

Sudí pouštěl, co mohl

Diváci na sevillském stadionu sledovali zajímavé utkání, během kterého hlavní sudí Slavko Vinčič ze Slovinska nastavil ne zrovna přísný metr. Ani kartou neocenil třeba zákrok hráče Rangers kopačkou na hlavu Rodeho. Běžel úvod zápasu, rozhodčí by téměř jistě rozhodil průběh celého utkání.

Ani tato „křivda“ ale Frankfurt nezastavila. Byl lepší, aktivnější, kromě pár momentů, kdy se skotský celek tlačil k jeho bráně, mu nic nedovolil. Hrdinou byl brankář Kevin Trapp, který v prodloužení lapil tutovku Ryana Kenta, pak v penaltách vynuloval hvězdného Aarona Ramseyho. Který přišel na hřiště jen kvůli nim.

„Bylo to opravdové drama, nikdo by nedokázal napsat lepší scénář. Bude nám trvat pár let, než tenhle úspěch doceníme,“ radoval se kapitán Rode. Jeho tým díky triumfu v Evropské lize bude v příštím roce figuroval v základní skupině Ligy mistrů.

Nejčtenější tento týden

Růžička odehrál v extralize tisící zápas

Martin Růžička si v Hradci Králové připsal další mimořádný milník. Kapitán Třince nastoupil k tisícímu extraligovému utkání a hned v úvodu večera posunul i rekord produktivity v play off. Jeho tým navíc vyhrál 3:2 ve druhém prodloužení a po pátém čtvrtfinále slaví postup do semifinále.

Antonelli ovládl kvalifikaci v Japonsku před Russellem a Piastrim

Mercedes potvrdil v Suzuce velkou formu a obsadil první dvě místa na startu. Pole position získal Andrea Kimi Antonelli, který porazil George Russella o 298 tisícin sekundy. Třetí skončil Oscar Piastri, do závěrečné části se naopak nedostal Max Verstappen.

Jiří Lehečka si v Miami zahraje o největší titul kariéry

Český tenista Jiří Lehečka dál prožívá skvělý turnaj v Miami. V semifinále smetl Arthura Filse 6:2 a 6:2, znovu si podržel servis v celém zápase a poprvé v kariéře postoupil do finále podniku Masters 1000. O titul si zahraje s Jannikem Sinnerem, který v druhém semifinále přehrál Alexandera Zvereva.

Chmelař asistoval, Sýkora dal první gól v NHL

New York Rangers po šesti porážkách zabrali a doma smetli Chicago 6:1. Do povedeného večera výrazně promluvili i mladíci z farmy. Jaroslav Chmelař zapsal první asistenci v NHL, Adam Sýkora zase premiérový gól. Detroit mezitím vyhrál v Buffalu 5:2 a český brankář Michal Postava zůstal na střídačce jako náhradník.

Letná se plní, finále baráže s Dánskem táhne fanoušky

Úterní zápas českých fotbalistů proti Dánsku se blíží vyprodání. Na Letné už zbývají jen desítky vstupenek, hlavně v rohových sektorech. Reprezentace tak může v klíčovém duelu o mistrovství světa čekat mimořádně silnou kulisu.

Dvakrát 170. Luke Littler v Berlíně ohromil drtivou nominací 

Angličan Luke Littler v Berlíně předvedl výkon na hranici dokonalosti, když ve finále Premier League dvakrát zavřel maximální 170 a zlomil odpor Michaela van Gerwena. Devatenáctiletý mladík tak potvrdil, že patří k největším hvězdám současných šipek.

Sabalenka porazila Rybakinu a zahraje si finále Miami Open

Aryna Sabalenka postoupila podruhé za sebou do finále turnaje v Miami a dál útočí na mimořádný double. Světová jednička v semifinále přehrála Elenu Rybakinu 6:4, 6:3 a po triumfu v Indian Wells zůstává jediný krok od takzvaného Sunshine Double. Ve finále ji čeká domácí Coco Gauff.

Dobeš dovedl Montreal k další výhře, Nečas bodoval a Ovečkin nasázel hattrick

Český brankář Jakub Dobeš znovu zaujal v NHL. Montreal i díky jeho 25 zákrokům porazil Columbus 2:1. Martin Nečas pomohl asistencí k výhře Colorada nad Winnipegem a bodoval ve čtvrtém utkání za sebou. Velký večer prožil také Alexandr Ovečkin, který proti Utahu nastřílel hattrick.

Češi po dramatu s Irskem dál živí sen o mistrovství světa

Česká reprezentace zvládla v Edenu divoké semifinále baráže a po remíze 2:2 slavila postup až po penaltách. Hrdinou večera se stal brankář Matěj Kovář, který v rozstřelu zneškodnil dva irské pokusy. Tým trenéra Miroslava Koubka tak zůstává ve hře o první účast na světovém šampionátu po dvaceti letech. O všechno rozhodne úterní duel s Dánskem na Letné.

Reshtenko i přes pád zvládl postup do volných jízd na MS v Praze

Georgii Reshtenko si na mistrovství světa v Praze poprvé v kariéře zajistil účast ve volných jízdách. Český krasobruslař sice v krátkém programu chyboval při čtverném toeloopu, přesto mu výkon před domácím publikem stačil na místo mezi nejlepší čtyřiadvacítkou.

George Russell se ostře ozval. Zákulisní válka se rozjela naplno 

Lídr šampionátu George Russell se před Velkou cenou Japonska pustil do soupeřů. Podle britského pilota není v pořádku, že rivalové zpochybňují technická řešení Mercedesu, který vstoupil do sezony ve skvělé formě.

Sabalenka zvládla těžký test, v Miami jde na Rybakinu

Aryna Sabalenka postoupila na turnaji v Miami do semifinále po výhře 6:4 a 6:4 nad Hailey Baptiste. Světová jednička neměla duel pod plnou kontrolou, v klíčových chvílích ale zabrala a teď ji čeká další souboj s Elenou Rybakinou.

Conor Benn míří za titulem. Jako dalšího chce vyzvat Garcíu

Britský boxer Conor Benn stojí na prahu klíčového momentu kariéry. Pokud 11. dubna uspěje proti zkušenému Američanovi Regisi Prograisovi, chce okamžitě zaútočit na světový titul. A to ideálně v domácím prostředí velkého fotbalového stadionu proti hvězdnému šampionovi Ryanu Garcíovi.

Lehečka je v Miami v semifinále a čeká ho Fils

Jiří Lehečka zvládl v Miami další těžký test a po výhře 7:6, 7:5 nad Martínem Landalucem postoupil do semifinále. Český tenista si na turnaji Masters zahraje mezi nejlepší čtyřkou teprve podruhé v kariéře. O finále se utká s Arthurem Filsem, který otočil dramatický zápas s Tommym Paulem.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama