MotorsportFrancie sedla Verstappenovi, slaví i Mercedes. Hamilton zajel maximum

Francie sedla Verstappenovi, slaví i Mercedes. Hamilton zajel maximum

Další díl letošního seriálu formule 1 hostila Francie. Diváci znovu sledovali báječnou podívanou s několika zápletkami, o tu největší se znovu postarali Charles Leclerc a Max Verstappen. Zatímco první zmiňovaný nedojel, ten druhý vystoupal na nejvyšší stupínek. O tom, kdo letos zvedne nad hlavu titul, začíná být jasno čím dál víc.

Dvanáctý závod už mají za sebou piloti formule 1, kteří se rvou o peníze a slávu v letošním ročníku slavných automobilových závodů. Dějištěm dalšího podniku byla tentokrát Francie, kde se to zajímavými momenty jen hemžilo. Do hlavních rolí se pasovali Leclerc, Verstappen a Hamilton.

Zatímco v loňském roce bojovali o titul pro šampiona Lewis Hamilton a Max Verstappen, který nakonec také nakonec slavil, letos vyměnil britského pilota Monačan Leclerc. Po famózním úvodu tabulce dominoval, v posledních závodech mu ale pšenka příliš nekvete. Jinak tomu nebylo ani ve Francii, z pole position nevydoloval vůbec nic. Po smyku, otočce a nárazu do bariéry skončil už v 18. kole.

„Byla to moje chyba. Dělám vrcholový sport a na té nejvyšší úrovni. Pokud ale budu dělat takové minely dál, pak je vše zbytečné. Jestli prohrajeme šampionát o 32 bodů, budu vědět, kde jsem je ztratil. Je to nepřijatelné,“ litoval po závodě jezdec Ferrari, který měl navíc po nárazu problémy s plynovým pedálem.

Chybu potrestal Verstappen, Hamilton na maximu

Díky chybě svého hlavního soka navýšil náskok v čele pořadí Max Verstappen z Red Bullu. Ten jel do konce závodu osamocen na první pozici a nepustil před sebe ani Russela s Hamiltonem, dva jezdce Mercedesu. Těm se dařilo ve Francii na jedničku a pomalu dávají zapomenout na bídný začátek sezony.

Hlavně Hamilton se po závodě usmíval od ucha k uchu. Druhé místo představuje nejlepší výsledek, který v letošním ročníku zajel. Byl to fakt těžký závod, protože mi moc nefungovala lahev s pitím. Na to, jak jsme ale během víkendu byli od těch kluků (Red Bull a Ferrari) daleko, je to skvělý výsledek. Máme spolehlivý vůz a to je zásluha všech lidí v továrně. Ještě jsem si nestoupl na váhu, ale myslím, že jsem zhubl tak tři kila. Už se těším, až se napiju,“ vtipkoval Brit.

Další závod se pojede už za týden v Maďarsku.

  • Velká cena Francie vozů formule 1: 1. Verstappen (Niz./Red Bull) 1:30:02,112, 2. Hamilton -10,587, 3. Russell (oba Brit./Mercedes) -16,495, 4. Pérez (Mex./Red Bull) -17,310, 5. Sainz (Šp./Ferrari) -28,872, 6. Alonso (Šp./Alpine) -42,879, 7. Norris (Brit./McLaren) -52,026, 8. Ocon (Fr./Alpine) -56,959, 9. Ricciardo (Austr./McLaren) -1:00,372, 10. Stroll (Kan./Aston Martin) -1:02,549.
  • Průběžné pořadí MS (po 12 z 22 závodů): 1. Verstappen 233 b., 2. Leclerc (Mon./Ferrari) 170, 3. Pérez 163, 4. Sainz 144, 5. Russell 143, 6. Hamilton 127, 7. Norris 70, 8. Ocon 56, 9. Bottas (Fin./Alfa Romeo) 46, 10. Alonso 37.

Nejčtenější tento týden

FIFA ustoupila od prodeje podílu na mistrovství světa po silném odporu

Vedení FIFA zrušilo plán na prodej části komerčních práv k mistrovství světa soukromým investorům. Prezident Gianni Infantino po vlně kritiky oznámil, že návrh končí. Výraznou roli sehrála hrozba bojkotu ze strany UEFA, kterou podpořily všechny její členské svazy.

Viďmanová si v Memphisu zahraje o první finále na okruhu WTA

Darja Viďmanová pokračuje v životním turnaji. Česká tenistka zvládla ve čtvrtfinále turnaje WTA v Memphisu třísetovou bitvu s domácí Katie Volynets a poprvé v kariéře postoupila mezi nejlepší čtyři hráčky podniku nejvyššího okruhu. Díky dalšímu cennému vítězství se zároveň výrazně přiblížila návratu mezi stovku světového žebříčku.

Emma Raducanu chybí v nominaci Británie. Její zdravotní stav vyvolává otazníky před US Open

Britská jednička Emma Raducanu se neobjevila v nominaci Velké Británie pro finálový turnaj Billie Jean King Cupu. Její absence znovu rozvířila spekulace o zdravotním stavu i o tom, zda stihne návrat na kurty před blížícím se US Open, kde bude vzpomínat na svůj senzační triumf z roku 2021.

UEFA hrozí bojkotem mistrovství světa. Spor s FIFA kvůli miliardám může změnit budoucnost fotbalu

Ve světovém fotbale vypukl bezprecedentní konflikt, který pokračuje už několik dní. UEFA jednomyslně odmítla plán prezidenta FIFA Gianniho Infantina otevřít komerční práva mistrovství světa soukromým investorům. Pokud světová federace od návrhu neustoupí, evropské reprezentace jsou připraveny bojkotovat všechny turnaje pořádané FIFA.

Českou fotbalovou reprezentaci povede Santi Denia

Česká fotbalová reprezentace má nového hlavního trenéra. Národní tým převzal španělský kouč Santi Denia, který podepsal dvouletou smlouvu s opcí na další dva roky. Dosavadní kouč mládežnických reprezentací Španělska a olympijských vítězů z Paříže se stal prvním zahraničním trenérem v historii českého národního mužstva.

Velký návrat je tady! Tomáš Nosek po 12 letech v NHL znovu oblékne dres Dynama Pardubice

Pardubice hlásí další výraznou posilu. Do mateřského klubu se po dvanácti letech vrací zkušený útočník Tomáš Nosek, který strávil poslední roky v NHL. Třiatřicetiletý odchovanec rozšíří kádr úřadujícího extraligového mistra a naváže na své předchozí úspěšné působení ve východočeském klubu.

IIHF prodloužila zákaz pro Rusko na hokejových šampionátech

Rusko si ani v sezoně 2026 až 2027 na světových šampionátech pod hlavičkou Mezinárodní hokejové federace nezahraje. Rada IIHF po novém posouzení případu rozhodla, že zákaz účasti zůstává v platnosti. Důvodem dál zůstávají obavy o bezpečnost, ochranu účastníků a sportovní integritu soutěží.

Česká bikerka Barbora Bukovská ovládla juniorské mistrovství Evropy v short tracku

Barbora Bukovská získala na mistrovství Evropy horských kol ve švýcarském Monteceneri titul juniorské mistryně Evropy v disciplíně short track. Sedmnáctiletá česká reprezentantka navázala na loňské stříbro a přidala další významný úspěch do své bohaté sbírky. Na medaili navíc útočila také Lucie Grohová, která nakonec skončila těsně pod stupni vítězů.

Šampionka Caroline Dubois mění trenéra. Před obhajobou titulů míří za novou výzvou do USA

Britská mistryně světa Caroline Dubois vstupuje do nové etapy své kariéry. Neporažená šampionka lehké váhy ukončila spolupráci s dlouholetým trenérem Shanem McGuiganem a před srpnovou obhajobou titulů WBC a WBO se přesouvá do Spojených států. Změnu označuje za nezbytný krok na cestě za dalším sportovním růstem.

FIFA dál rozděluje svět fotbalu. Infantino nabízí miliardy, UEFA hrozí bojkotem

Světový fotbal čelí jednomu z největších sporů posledních let. Prezident FIFA Gianni Infantino představil plán, který by do komerčního fungování organizace přivedl soukromé investory a přinesl miliardové příjmy. Zatímco FIFA slibuje rekordní podporu národním svazům, UEFA návrh ostře kritizuje a nevylučuje ani bojkot některých soutěží.

Šok v Mexiku, Lehečka končí hned po prvním zápase

Jiří Lehečka nezačal letní část sezony na tvrdých kurtech podle představ. Nejvýše nasazený hráč turnaje v mexickém Los Cabos nestačil ve svém úvodním vystoupení na Colemana Wonga z Hongkongu a po třísetové porážce se s turnajem rozloučil. Naopak Dalibor Svrčina si zahraje čtvrtfinále. K postupu mu pomohla skreč italského favorita Luciana Darderiho.

Celebrini podepsal rekordní smlouvu a přepíše historii NHL

Macklin Celebrini si s výrazným předstihem zajistil budoucnost v San Jose. Kanadský útočník podepsal pětileté prodloužení kontraktu v celkové hodnotě 94 milionů dolarů. Od sezony 2027 až 2028 bude pobírat v průměru 18,8 milionu dolarů ročně, což představuje nový rekord v historii NHL.

FIFA čelí ostré kritice. Plán s privátními investory může změnit podobu mistrovství světa

FIFA chce otevřít dveře soukromým investorům a získat miliardy dolarů na další rozvoj světového fotbalu. Ambiciózní projekt však okamžitě narazil na odpor UEFA i řady fotbalových představitelů, kteří varují, že by komercializace mohla ohrozit samotnou podstatu největších reprezentačních turnajů.

Mikaela Mayer chce zápas roku. S Cameron slibují strhující bitvu o tři světové tituly

Ženský profesionální box čeká na konci srpna jeden z největších duelů letošní sezony. Američanka Mikaela Mayer se v Birminghamu utká s domácí šampionkou Chantelle Cameron v souboji o sjednocení světových titulů v superwelterové váze. Obě zkušené boxerky věří, že fanouškům nabídnou nezapomenutelnou podívanou.

Velký návrat. Zachrání Roberto Mancini italskou reprezentaci?

Roberto Mancini se po téměř třech letech vrací na lavičku italské fotbalové reprezentace. Vedení svazu mu svěřilo tým, který potřetí za sebou nepostoupil na mistrovství světa. Novým technickým ředitelem se stal Claudio Ranieri.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama