Více
  16.9 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  Fotbalista Atsu byl nalezen v sutinách živý. V Turecku byly zrušeny sportovní akce

  Zatímco v Turecku a Sýrii dál přibývají mrtví po pondělním zemětřesení, dorazila alespoň jedna dobrá zpráva. Fotbalista z Premier League Christian Atsu byl nalezen v sutinách živý a se zraněními je v nemocnici.

  Za bývalého hráče Newcastlu či Chelsea se modlil celý fotbalový svět. Samozřejmě stejně jako za všechny, po kterých se v sutinách v Turecku a v Sýrii pátrá.

  O Christianu Atsuovi nebyly dlouho žádné informace. Až v pondělí navečer portugalský list A Bola uvedl, že už hráč byl nalezen. Záhy to však jeho spoluhráč Kerim Alici popřel s tím, že v troskách je uvězněný také sportovní ředitel klubu Taner Savut. Na svém Instagramu uvedl i ulici, kde měli oba být.

  Podle vyjádření jeho bratra Barse Aliciho pro Sports Arena s Atsuem hovořil ještě po první vlně zemětřesení, kdy utržil jen s odřeninami. Pak už o něm neměl žádné zprávy.

  V úterý ráno se začaly množit zprávy, že byl Atsu nalezen se zraněním nohy, ale je naživu. Informaci potvrdil i jeho trenér. „Christian Atsu byl z trosek vytažen živý,“ napsal na Twitteru i turecký novinář Yagiz Sabuncuoglu.

  Alespoň jedna dobrá zpráva ohledně ghanského fotbalisty však zdaleka nezmírňuje neštěstí, které země zasáhlo. Reaguje na to pochopitelně i turecká vláda.

  Všechny sportovní akce, které se v naší zemi měly konat, byly až do odvolání zastaveny,“ napsal turecký ministr sportu Mehmet Kasapoglu na Twitter.

  Ruší se cyklistický závod Kolem Antalye, který se měl jet od čtvrtka do neděle, nebo nejbližší program turecké fotbalové ligy.

  Vyslovujeme rodinám, příbuzným a občanům našeho národa upřímnou soustrast a přejeme brzké uzdravení zraněným,“ rozhodl fotbalový svaz TFF o zrušení nejbližšího programu ještě před zprávou od politiků.

  Cyklistického podniku se měl zúčastnit i český šampion z roku 2021 Michael Kukrle ze stáje Felbermayr Simplon Wels či Matyáš Kopecký z amerického týmu Novo Nordisk.

  Máme pro toto rozhodnutí naprosté pochopení. Naše myšlenky patří obětem tohoto hrozného zemětřesení,“ vzkázal na Facebooku šéf týmu Felbermayr Simplon Wels Rupert Hödlmoser.

  Je jasné, že v podobných chvílích musí jít i sport stranou. Nálada v zemi a okolí není pochopitelně nastavená na nějaké velké radovánky.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.