Více
  10.5 C
  Czech
  Úterý, 27 září, 2022

  Fortune Bassey se vrací do Česka. Bývalý snajpr Dynama posílí útok Viktorie Plzeň

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Úřadující český šampion Viktoria Plzeň dál zbrojí. Do útoku přivedla Nigerijce Fortuna Basseye, který v Česku hrál naposledy za České Budějovice. Mezitím působil v maďarském Ferencvárosi.

  Bassey se do české ligy vrací po půl roce. Na západě Čech bude Nigerijec v této sezoně hostovat z maďarského celku, avšak Plzeň má opci i na jeho případný přestup.

  Třiadvacetiletý forvard vlétl do české ligy velkolepě. Dostal se do ní postupně přes nižší soutěže, kde si ho vyhlédly České Budějovice.

  Během podzimní části minulé sezony nastřílel devět branek a na jihu Čech ho udržet nemohli. Přestupová částka se tehdy pohybovala lehce přes třicet milionů korun a pro Dynamo to byl historicky nejdražší přestup.

  V Maďarsku na jaře Bassey přispěl dvěma góly k ligovému titulu i triumfu v domácím poháru. Dvakrát skóroval i v předkole Ligy mistrů. Právě proto Bassey nemůže nastoupit za Viktorii v play off o postup do skupiny Champions League proti Karabachu. Za dva kluby v jedné soutěži se totiž hrát nesmí. V české lize ale pro tým kouče Michala Bílka může být k dispozici už v sobotu proti Hradci Králové.

  Naším cílem bylo rozšířit kádr a posílit ve všech řadách před velmi náročným podzimem na domácí i evropské scéně. Jsem rád, že se podařilo dokončit příchod takto kvalitního hráče do ofenzivy,“ řekl pro klubový web Adolf Šádek, generální ředitel Plzně.

  Spokojený je i kouč Bílek. V Českých Budějovicích ukázal, že jde o výborného útočníka. Má potřebnou rychlost, dynamiku a dobré zakončení,“ ocenil.

  Pro Basseye je výhodou, že se vrací do Česka, které dobře zná. „Viktorii velmi dobře znám, je to velký klub s velkými ambicemi. Když se tato možnost naskytla, neváhal jsem. Je to pro mě obrovská výzva, čekají nás velké zápasy v Evropě i v lize a já udělám všechno pro to, abych byl pro tým přínosem,“ zdůraznil.

  Hbitý forvard se loni zachránil v utkání Budějovic s Ostravou. Jinak by zamířil na další hostování a pravděpodobně by se velkých přestupů tak brzy nedočkal. „Potřebovali jsme ho dostat víc mezi sebe, protože pochází ze zcela jiného prostředí. Zajistil jsem mu výuku češtiny, podporovali jsme ho. A on se nám odvděčil,“ popsal v rozhovoru pro idnes.cz v lednu majitel Dynama Vladimír Koubek.

  Dynamu se odvděčil maximálně, další české angažmá ho může znovu nastartovat.

  Plzni se na hřišti daří a posiluje ve velkém. Za dva dny přivedla ještě olomouckého stopera Václava Jemelku a slovenského záložníka Erika Jirku.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS