Více
  20 C
  Czech
  Úterý, 16 srpna, 2022

  Finále Evropské konferenční ligy v Praze je náš velký cíl, vyhlásil Vladimír Coufal

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Velké lákadlo mají před sebou čeští fotbalisté ve West Hamu. Anglický klub startující v Evropské konferenční lize by chtěl soutěž vyhrát. Finále se bude hrát na stadionu Slavie, odkud Coufal se Součkem na Ostrovy zamířili.

  „Kladiváři“ skončili v uplynulém ročníku anglické Premier League na sedmé příčce a těsně jim unikla základní skupina Evropské ligy. Spokojit se tak museli s méně prestižní Evropskou konferenční ligou. Její finále letos bude hostit stadion pražské Slavie, který oba čeští reprezentanti dobře znají.

  Před angažmá ve West Hamu totiž právě zde hráli své domácí zápasy. „Dostat se do finále Evropské konferenční ligy je náš velký cíl. Pro mě i pro Tomáše by to bylo něco speciálního. Rád bych vzal všechny kluky do Prahy a na stadion Slavie. Pokud Evropskou konferenční ligu vyhrajeme, bude to úžasné,“ zasnil se Coufal v rozhovoru pro klubovou televizi.

  Aby se však do evropské soutěže anglický celek dostal, musí ještě zvládnout závěrečné předkolo. V něm tým kouče Davida Moyese vyzve buď dánský Viborg, či B36 Tórshavn z Faerských ostrovů. Finále v Praze je v plánu 7. června 2023.

  V pohárech loni West Ham došel až do semifinále Evropské ligy. Aby se do této soutěže vrátil, bude muset uspět v domácí soutěži. Ta startuje už tento víkend a pro londýnský celek los přichystal nejtěžší možný začátek. Na úvod vyzve úřadující šampiony z Manchesteru City.

  Máme před sebou zajímavý začátek, hrajeme proti možná nejlepšímu týmu na světě. Hned úvod nám ukáže, jak na tom jsme. Moc se těším. Na každý zápas Premier League se těším, zvlášť na London Stadium před našimi fanoušky. Očekávám skvělou atmosféru. Snad naši fanoušci budu dvanáctým hráčem jako obvykle,“ přidal Coufal.

  29letý krajní obránce loni odehrál v nejvyšší anglické soutěži 28 zápasů, ve kterých čtyřikrát asistoval u vstřelené branky. Další tři starty zapsal v Evropské lize a dva v domácím poháru. Zároveň ho částečně limitovalo zranění.

  Na nový ročník je český reprezentant v plné síle. „V přípravě jsme hodně pracovali. Byla velmi náročná a pořád na sobě trochu cítíme únavu, ale odpočineme si a připravíme se na utkání se City,“ dodal odhodlaně.

  Na sezonu je nachystaná i další česká opora. O dva roky mladší Tomáš Souček celkem nastoupil loni k 51 duelům, 35 z nich bylo v Premier League. Celkem si zapsal šest vstřelených branek.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS

  Napište svůj komentář

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno