13 C
    Čtvrtek 25. dubna 2024

FIFA testuje nová pravidla. Mluví se o autech nohou, kratší půli či trestné lavici

Pokud má být tohle fotbalová revoluce, tak se máme jednoznačně na co těšit. A to v tom dobrém i špatném smyslu slova. Řídící organizace světového fotbalu má nové nápady, které už testuje během zápasů. Ne všichni ale smýšlejí o autech nohou nebo pauzách za karty stejně.

Loňský rok 2020 poznamenala pandemie nemoci covid-19, o tom není žádného sporu. Pro funkcionáře z asociací UEFA a FIFA ale zřejmě posloužila jako hnací motor ke změnám. Oba „tábory“ totiž letos přepisují pravidla fotbalu.

Začněme UEFOU, ta před několika měsíci přišla se zprávou, že v evropských pohárech ruší pravidlo vstřeleného gólu na hřišti soupeře. To bylo v manuálech od sezony 1965/66, podle vyjádření asociace už ale neplní svůj původní smysl.

Teď přichází na řadu i FIFA. Ta mluvila na začátku roku o plánu pořádat mistrovství světa každé 2 roky, teď ale své úvahy posunula o level výš. Chce totiž úplně překopat stávající pořádky a testuje nová pravidla. Vůbec jich navíc není málo.

Na povrch unikla část nových plánů, podle kterých chce FIFA zkrátit poločas nebo kopat auty. Pojďme se na to všechno podívat.

Experiment na turnaji mládeže

Fotbalový event nese název Future of Football Cup, který už sám o sobě hodně napovídá. Jedná se o měření sil mládežnických výběru Brugg, Lipska nebo Alkmaaru. A o future neboli česky budoucnosti se tady možná rozhodne.

Zápasy se už léta hrají 90 minut, které jsou rozděleny do dvou poločasů po 45 minutách. Deník Mundo Deportivo ale tvrdí, že FIFA chce čas změnit. Nově by se mohla hrát půle jen 30 minut a po každém přerušení by se hodiny zastavovaly. Tak jako třeba v hokeji.

Další zajímavostí jsou auty. Ty se tradičně rozehrávají rukou, v budoucnu by se ale mohly kopat a fungovaly by jako menší rohové nebo volné přímé kopy. K tomu se navíc řeší i nápad neomezeného střídání nebo karet.

Po žluté kartě by následovala pro hráče pauza na 5 minut, což by se opět přiblížilo hokeji. Trestná lavice tam pracuje bez problémů, tak proč by nemohla i tady.

Tohle všechno je zatím ve fázi testování a experimentů, dost možná by se ale mohlo objevit ve fotbale budoucnosti.

Ve fotbalovém světě to vře. Dva hráči Premier League zatčeni

Ve světě fotbalu se často setkáváme s kontroverzemi a skandály. Ty se ovšem nyní dostaly mimo hřiště. Tentokrát se vše točí kolem dvou hráčů Premier League, kteří byli zatčeni v souvislosti s údajným znásilněním. Oba devatenáctiletí muži byli propuštěni na kauci poté, co byli vyslechnuti policií. Zatčení jsou členy stejného klubu. Ten odmítl se k celé věci vyjádřit.

Fanoušky Liverpoolu naštvala reakce Darwina Núñeze na porážku v zápase proti Evertonu

Fanoušci Liverpoolu vyjádřili svůj hněv nad „malichernou“ reakcí Darwina Núñeze na rozhodčí po závěrečném hvizdu zápasu Premier League proti Evertonu. Reds utrpěli výrazný neúspěch v boji o titul, když se svým městským rivalem prohráli 0:2.

Trenér Nurmagomedova na adresu McGregora: Nemám ho rád, ale je to hvězda

V době, kdy se Conor McGregor připravuje na svůj návrat do Ultimate Fighting Championship (UFC), bývalý trenér Chabiba Nurmagomedova Javier Mendez uznal Irův hvězdný potenciál. McGregor, který se v poslední době soustředí na svou začínající hereckou kariéru, se má na konci června vrátit na zápas UFC 303 v Las Vegas. Bude to jeho první zápas po téměř třech letech, jeho poslední vystoupení v oktagonu v červenci 2021 skončilo porážkou s Dustinem Poirierem kvůli zlomenému kotníku.