2.9 C
Czech
Pondělí 2. března 2026
FORTUNA:LIGAFeyenoord dál stojí o Hancka. Spartu bez něj si nechci představit, tvrdí...

Feyenoord dál stojí o Hancka. Spartu bez něj si nechci představit, tvrdí kouč Priske

Reklama

O sparťanskou oporu Dávida Hancka se nadále zajímá nizozemský celek Feyenoord Roterdam. Kouč Brian Priske si však neumí představit, že by přišel o svého univerzála.

Dánský trenér Sparty Priske si přeje, že Dávid Hancko na Letné zůstane. Pokud by to tak bylo, tak by si po sezoně mohl vysloužit ještě zajímavější přestup.

Nechci si představit tým bez Hancka. Je to náš klíčový hráč. Bavil jsem se s ním i se sportovním ředitelem Tomášem Rosickým,“ zmínil kouč na tiskové konferenci po posledním ligovém zápase s Olomoucí, kdy Pražené doma zvítězili 2:0.

24letý slovenský reprezentant Hancko působí ve Spartě od roku 2019 a vypracoval se v hlavní osobnost týmu. Využitelný je navíc i na více postech, nejčastěji hraje stopera či levého beka. Při absenci Ladislava Krejčího mladšího je zároveň také kapitánem mužstva.

Přestupy jsou součástí fotbalu, je tady dlouho. Řekl jsem mu, jaké s ním mám pro tuto sezonu plány, jak mu můžu pomoci být ještě lepší, silnější, aby nám především pomohl s našimi cíli a později si vysloužil ještě lepší přestup. Bohužel jsem jenom trenér, můžu pomoct hráčům, co nejvíc to jde, ale lidé se musí rozhodnout sami,“ zhodnotil situaci trenér Priske.

Dávid Hancko udělal hlavní skok v kariéře ve slovenské Žilině. Pak přes italskou Fiorentinu zamířil do Sparty. Nyní se kromě Feyenoordu hlásí o jeho služby údajně i další italský celek FC Turín, už v zimě se mluvilo o zájmu anglického West Hamu United, kde hrají dva Češi Tomáš Souček a Vladimír Coufal.

Feyenoord Rotterdam v létě opustili útočníci i obránci, takže líčí nejen na Hancka, ale i na slávisu Yiru Sora. Holandský celek, který v loňské sezoně vyřadil Slavii ve čtvrtfinále Evropské konferenční ligy, zahájil nový ročník nizozemské nejvyšší soutěže slušně. Ze dvou zápasů má čtyři body za výhru 5:2 nad Vitesse a remízu 0:0 s Heerenveenem.

Sparta je na tom podobně, ze tří kol má šest bodů a ztrácí jen bod na čelo české ligy. Z evropských soutěží však už nečekaně vypadla, což by mohlo nahrávat odchodu Hancka.

Pražané by rádi za něj utržili až deset milionů eur, dřívější nabídka Feyenoordu však byla nižší. Uvidíme, jestli se obě strany dohodnou a Sparta přijde o výraznou oporu.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Čech našel adrenalin v hokeji a trenérskou kariéru plánuje na později

Petr Čech si po konci fotbalové kariéry našel nové hřiště, jen je z ledu a branka je o dost menší. V Británii chytá za Haringey Huskies, baví ho rychlost i tlak v brankovišti a říká, že mu to připomíná velké fotbalové večery. Zároveň otevřeně mluví o tom, že se chce jednou naplno pustit do trenérské práce, ale zatím tomu dává čas kvůli rodině.

Plíšková stále čeká na návrat, Samson vyhrála Trnavu a míří do elitní dvoustovky

Český tenis má za sebou víkend dvou kontrastních příběhů. Laura Samson v Trnavě otočila semifinále přes čtyři mečboly, pak zvládla i finálové derby a slaví sedmý titul na okruhu ITF, který ji posune na nové žebříčkové maximum kolem 172. místa. Karolína Plíšková naopak po zranění kolena stále není připravená ani trénovat a visí otazník nad startem v Miami.

Vladař zhasl Bruins, Dobeš slavil a Nečas táhl Colorado

Sobotní program NHL měl výraznou českou stopu. Daniel Vladař chytil 26 střel, vychytal i Davida Pastrňáka a dovedl Philadelphii k domácí výhře 3:1 nad Bostonem. Martin Nečas pokračuje ve skvělé formě po olympijské pauze, dvěma asistencemi pomohl Coloradu k vítězství 3:1 nad Chicagem. Jakub Dobeš zase podpořil 27 zákroky výhru Montrealu 6:2 nad Washingtonem, Canadiens navíc prodloužili dlouhou bodovou šňůru.

Ledecká v Soldeu ztratila tempo a skončila šestá, vyhrála Goggia

Ester Ledecká po sobotním čtvrtém místě v Soldeu navázala dalším solidním výsledkem, tentokrát ale na ještě větší úspěch nedosáhla. V nedělním super G rozjela jízdu skvěle, ve druhé polovině však nabrala ztrátu a dojela šestá. Z vítězství se radovala Sofia Goggia, druhá skončila Emma Aicher a třetí Kaisa Vickhoff Lie.

Salač po těžké kolizi v Thajsku dojel devatenáctý

Filip Salač vstoupil do sezony Moto2 v Buriramu smolně. Vážná havárie v úvodu závodu ho poslala k restartu do boxové uličky a po dalším přerušení se jelo už jen krátkých sedm kol. Český jezdec nakonec projel cílem na 19. místě, vítězství bral Manuel González. V MotoGP vyhrál Marco Bezzecchi, Marc Márquez kvůli defektu nedojel.

Hertl dosáhl na 600 bodů v NHL, Vejmelka s Dostálem slavili výhry

Páteční noc v NHL přinesla výraznou českou stopu. Tomáš Hertl vstřelil gól a jako 18. Čech v historii se dostal na metu 600 bodů, i když Vegas ve Washingtonu padlo 2:3. Brankáři Karel Vejmelka a Lukáš Dostál naopak dotáhli své týmy k vítězstvím, Vejmelka navíc bral ocenění třetí hvězdy zápasu.

Maděrová znovu mezi elitou, v paralelním obřím slalomu bere druhé místo

Zuzana Maděrová se při prvním startu po olympijském triumfu vrátila na pódium Světového poháru. V paralelním obřím slalomu v polské Krynici dojela druhá, když ve finále nestačila na Japonku Cubaki Miki. Právě ona byla jediná, kdo českou snowboardistku porazil i v kvalifikaci.

Ledecká byla v Soldeu čtvrtá a od medaile ji dělilo šestnáct setin

Ester Ledecká dojela v super G v andorském Soldeu čtvrtá a na pódium jí chybělo jen 0,16 sekundy. Na vítěznou Emmu Aicher ztratila 1,14 sekundy, přesto zapsala druhý nejlepší výsledek sezony. Závod poznamenaly pády a nedokončené jízdy, nejhůř dopadla Ricarda Haaser.

Salač odstartuje v Thajsku z třetí řady, sprint vyhrál Acosta

Filip Salač začne novou sezonu Moto2 osmým místem v kvalifikaci na Velkou cenu Thajska, což znamená start z třetí řady. V MotoGP si pole position vyjel Marco Bezzecchi, jenže sobotu mu pokaždé zkazil pád. Sprint nakonec přinesl první vítězství v kariéře Pedru Acostovi po trestu pro Marca Márqueze.

Stephen Bunting umlčel kritiky. V Belfastu předvedl večer kariéry

Anglický šipkař Stephen Bunting zažil v belfastské SSE Arena Belfast večer, který může zásadně změnit jeho sezonu v Premier League. Po třech týdnech bez jediné výhry a sílící kritice ze strany fanoušků odpověděl nejlepším možným způsobem, tedy suverénním triumfem, během něhož porazil hned několik elitních soupeřů a umlčel všechny pochybovače.

Krejčí přispěl 14 body k výhře Portlandu nad Chicagem

Vít Krejčí odehrál v NBA druhý střelecky nejlepší zápas v dresu Portlandu a pomohl k výhře 121:112 na palubovce Chicaga. Český rozehrávač zapsal 14 bodů, k tomu přidal tři doskoky a dvě asistence. Trail Blazers navázali na povedené venkovní období, zatímco Bulls dál čekají na výhru.

Josh Rock rozjásal Belfast. V domácí aréně trefil svůj první nine-darter v Premier League

Šipkař Josh Rock ze Severního Irska zažil ve čtvrtek večer okamžik, na který nikdy nezapomene. V rámci večera Premier League v belfastské SSE Arena Belfast trefil svůj první nine-darter v této prestižní soutěži a přiznal, že šlo o „speciální pocit“. Dokonalý leg rozburácel celou arénu. 

Nečas dal dva góly, Pastrňák zapsal padesátou asistenci sezony

Martin Nečas pokračuje ve skvělé formě i po návratu soutěže. Ve čtvrtečním programu NHL vstřelil oba góly Colorada, jenže domácí celek přesto padl s Minnesotou 2:5. David Pastrňák naopak pomohl asistencí k výhře Bostonu 4:2 nad Columbusem a do statistik si připsal už padesátou přihrávku v sezoně.

Crosby se ozval po zranění, Gudase neobviňuje

Sidney Crosby dohrál olympijské čtvrtfinále s Českem jen pár minut a zbytek turnaje už vynechal. Teď ví, že nepomůže ani Pittsburghu, mimo hru má být nejméně čtyři týdny. Přesto Radko Gudase neobviňuje a odmítá, že by český obránce překročil hranici. Mluví klidně a bere to jako součást hokeje.

Jonny Clayton znovu vyzve Littlera. Premier League míří do Belfastu

Jonny Clayton vyzve v Belfastu světovou jedničku Lukea Littlera v očekávané repríze nedávného souboje z Glasgow. Další večer šipkařské Premier League slibuje napínavé bitvy o klíčové body i návrat Michaela van Gerwena po zdravotní pauze. Průběžné pořadí je mimořádně vyrovnané a každý zápas může zásadně zamíchat kartami.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama