Více
  11.6 C
  Czech
  Úterý, 27 září, 2022

  Federera čeká rozlučka ve čtyřhře. Je příhodné končit v Londýně, řekl Švýcar

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Svůj poslední duel profesionální kariéry odehraje švýcarský tenista Roger Federer ve čtyřhře. Na Laver Cupu ho zranění nepustí do dvouhry, a tak se rozhodl jen pro debl. Čeká se, že nastoupí s Rafaelem Nadalem.

  Jednačtyřicetiletý veterán minulý týden oznámil, že s profesionálním tenisem skončí. Kvůli několikrát operovanému kolenu se rozloučí na Laver Cupu. Nebylo však zřejmé, jestli ho zranění vůbec pustí na kurt. Nakonec odehraje v pátek alespoň poslední čtyřhru.

  Nebudu moci hrát dvouhry, to už bylo jasné dlouho. Vzhledem k hernímu systému Laver Cupu si myslím, že bych mohl nastoupit v pátek večer do čtyřhry,“ naznačil Roger Federer.

  Kdo bude hrát po jeho boku, to prozatím zůstává tajemstvím. Očekává se, že by jeho parťákem mohl být jeden z největších rivalů Španěl Rafael Nadal. Každopádně po čtyřhře Švýcar z exhibičního turnaje odstoupí a přenechá ve výběru Evropy místo Italu Matteu Beretinimu.

  V pondělí a úterý Federer v londýnské O2 Areně trénoval se spoluhráčem z evropského týmu Řekem Stefanosem Tsitsipasem. S tím, že Švýcar nastoupí jen do jedné čtyřhry, je ztotožněný i kapitán celku Björn Börg.

  Řekl mi, že byl pro něj sen ještě jednou mě vidět na dvorci. Zkusím to. Vlastně jsem byl docela překvapený z toho, na jaké jsem úrovni,“ přidal.

  Londýn je pro jednoho z nejúspěšnějších hráčů historie symbolické místo. Osmkrát zde vyhrál Wimbledon a dvakrát Turnaj mistrů. Má tak na město hlavně krásné vzpomínky.

  Je docela příhodné končit kariéru tady v Londýně. Tohle město má pro mě mimořádný význam, možná ten nejmimořádnější. Bude hezké mít na lavičce Björna Borga, až se budu loučit. A také tým, takže se nebudu cítit tak osamělý, až budu odcházet,“ přiznal.

  Roger Federer nastoupí po více než roce, kdy po porážce ve čtvrtfinále Wimbledonu s Hubertem Hurkaczem musel na další operaci kolene. „Ten poslední set proti Hurkaczovi, když jsem zjistil, že už to nejde, že je hotovo, to byly asi nejhorší okamžiky mé kariéry,“ hlesl.

  Laver Cup se hraje od roku 2017, kdy se hrálo v Praze. V programu od pátku do neděle se každý den hrají tři dvouhry a jedna čtyřhra. Utkají se proti sobě výběry Evropy a světa. V evropském týmu budou kromě Federera i další členové „Velké čtyřky“ – Novak Djokovič, Rafael Nadal a Andy Murray.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS

  Napište svůj komentář

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno