Více
  9.1 C
  Czech
  Pondělí, 26 září, 2022

  Famózní start do života v zámoří. Matěj Blümel na kempu hattrickem sestřelil Blues

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Jedním slovem paráda. Tak by se dalo označit počínání českého útočníka Matěje Blümela na nováčkovském kempu Dallasu Stars před startem nové sezony NHL. Texasané narazili v přátelském zápase na St. Louis a do hry zasáhl také Blümel. No, zasáhl, bylo to o dost lepší. Talentovaný Čech se blýskl hattrickem.

  Pro některé rok 2021 není zrovna vydařený, pro Matěje Blümela ale právě naopak. V květnu získal bronz na mistrovství světa v Tampere a Helsinkách, svými výkony si vysloužil přesun z Pardubic do Dallasu, kde na začátku června podepsal nováčkovský kontrakt na dva roky. K tomu všemu navíc přidal také bakalářský titul na vysoké škole.

  To hlavní se ale z jeho pohledu bude odehrávat na ledě. A to na tom zámořském. „Vybrali jsme s agentem místo, které by pro mě mohlo být nejlepší. A kde je i největší šance, splnit si sen o startu v NHL. V hlavě jsem ale nachystaný, že cesta může jít přes farmu. Podpis je jen první krok,“ řekl Blümel po podpisu. „Pojedu za oceán ohromně natěšený,“ doplnil.

  A to stihl potvrdit ještě před začátkem sezony. Borec, který v letech 2017 až 2019 hrál v zámoří juniorskou USHL za Waterloo, se v přípravném zápase se St. Louis prezentoval hattrickem. Na turnaji NHL Prospects má na kontě už čtyři góly a je dost pravděpodobné, že se vměstná do kádru áčka pro příští sezonu nejslavnější ligy planety.

  Vždycky ho zajímal Dallas

  Texas sice není tradiční hokejovou baštou, pokud jde ale o sport, Dallas má ve Spojených státech amerických silné jméno. Basketbaloví Mavericks, Cowboys z amerického fotbalu nebo hokejové Hvězdy. Dallas Stars upoutal také pozornost Blümela, kterého si jako 100. hráče v roce 2019 vybral Edmonton.

  „Měl jsem několik nabídek, ale vždycky mě zajímal Dallas,“ řekl odchovanec Pardubic o klubu, který před dvěma lety hrál finále NHL, o rok později se nedostal do play-off a vloni vypadl v prvním kole. Blümel by se v týmu, tedy pokud se do něj dostane, mohl potkat s krajanem Radkem Faksou, který pravidelně nosí zelenobílý dres od roku 2015.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS

  Napište svůj komentář

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno