Více
  2.4 C
  Czech
  Úterý, 30 listopadu, 2021

  Falloninu cestu Grand Slamem zastavila až skotská legenda, do semifinále neprošel ani van Gerwen

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Byla to neskutečná jízda. První žena v historii, která dosáhla na čtvrtfinále velkého major turnaje, navíc po vynikajících výkonech. Fallon Sherrock zazářila ve Wolverhamptonu na šipkařském Grand Slamu. Zvládla porazit Michaela De Deckera, následně poslat domů Gabriela Clemense zavřením 170 bodů a v neposlední řadě postoupit přes Mensura Suljoviče v osmifinále. Neuvěřitelnou šipkařku zastavila až světová dvojka Peter Wright.

  Čtvrtfinále Grand Slamu přineslo obrovsky vyrovnané bitvy. Zatímco duely ve skupinové fázi, či pak v osmifinálových bojích byly místy naprosto jednoznačné, všechna čtyři klání posledních osmi hráčů v turnaji nabídla nervy drásající souboje až do samotného konce.

  Unikum šipkařského světa v podobě Fallon Sherrockové čelilo bývalému mistrovi světa Peteru Wrightovi. A to byla obrovská výzva. Nejenže by výhra nad Snakebitem způsobila pravděpodobně zboření arény fanoušky, ale zejména zisk Tour Card. Díky té by Fallon mohla od roku 2022 hrát v PDC mezi profesionály bez kvalifikace o vstup do organizace.

  Bohužel pro všechny její příznivce se zázrak nekonal. Wright se sice dosti nadřel, v napínavé bitvě ale dokázal Sherrockovou porazit. „The Queen of the Palace“ zazářila několika maximálními náhozy a vynikajícím průměrem 99,64 bodů na 3 šipky, skotský borec ale dokázal vše vracet a v klíčové momenty bezchybně zavírat. Snakebite nakonec zvítězil 16:13, pro ostatní hráče je ale vystoupení mladé šipkařky obrovským varováním. Tato drobná dívka se totiž může jednoznačně měřit s těmi nejlepšími.

  Wright po zápase přidal hodně zajímavá slova, která by rozhodně neměla zapadnout: „Premier League je největší šipkařská show světa a tato žena si rozhodně zaslouží ji hrát. Vím, že bych musel zahrát absolutní maximum, abych ji tam porazil. Klobouk dolů za to, co zde předvedla.“

  Smith poslal domů favorita, dál jdou i Wade a Price

  V dalším duelu proti sobě stanuli Nizozemec Michael Van Gerwen a Angličan Michael Smith. Sázkové kanceláře viděly tento souboj před začátkem naprosto jednoznačně. Kurz na trojnásobného mistra světa byl 1.29 a Bully Boy neměl dostat moc šancí postoupit. Michael se ale vybičoval ke skvostnému výkonu a i díky skvělému vstupu do utkání, kdy zvládl hned pět legů v řadě, slavného Van Gerwena porazil 16:13.

  Zbylé čtvrtfinálové bitvy se nesly ve znamení derby krajanů. Reprezentanti Walesu Gerwyn Price a Jonny Clayton si nic nedarovali, a přestože spolu hrají World Cup, diváci sledovali v jejich podání nemilosrdné šipky. Na konci se zaslouženě radoval Price, jenž Jonnyho přetlačil poměrem 16:12. Druhý zápas nabídl souboj čistě anglický. A ze všech zmíněných duelů byl právě tento nejvyrovnanější. Wade jej nakonec opanoval, nicméně Voltage Jamese trápil do posledních chvil a zápas prohrál o pouhé dva legy.

  Nedělní semifinále Grand Slam of Darts:

  • Gerwyn Price – James Wade
  • Michael Smith – Peter Wright

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Peter Wright

  Ikonický šipkař s čírem Peter Wright má další titul. Drama se Searlem rozhodl poslední leg

  To byl boj! Strhující finále nabídl turnaj Players Championship Finals, v němž proti sobě stanuli Ryan Searle a Peter Wright. Duel dospěl až do rozhodujícího jedenadvacátého legu. A tam měl šťastnější šipky Snakebite. Podařilo se mu zavřít 62 bodů, a mohl tak nad hlavu zdvihnout svůj vůbec první pohár z tohoto turnaje.
  Gerwyn Price

  Doba ledová je zpět. Gerwyn Price ovládl šipkařský Grand Slam potřetí během čtyř let

  Wales. Ano, znovu. Další trofej za vyhraný major turnaj putuje do druhého nejmenšího státu Velké Británie. Jen to protentokrát nepatří na poličku Jonnyho Claytona, ale do vitríny Gerwyna „The Icemana“ Price. Úřadující mistr světa dokázal Grand Slam vyhrát potřetí během čtyř let, když nyní ve finále skolil Skota Petera Wrighta.
  Fallon Sherrocková

  Pohádka nekončí. Šipkařka Sherrocková si jako první žena zahraje čtvrtfinále majoru

  Jen málo sportů nabízí to, čím se nyní mohou chlubit šipky. Strhující show, vyrovnané a napínavé bitvy a historii přepisující momenty. Šipkařský major turnaj Grand Slam of Darts baví diváky po celém světě a hlavním středobodem pozornosti je pochopitelně Fallon Sherrocková. Po senzačních výkonech ve skupinové části dokázala překonat další rekord. Po výhře nad Suljovičem si jako první žena historie zahraje čtvrtfinále majoru.
  Fallon Sherrocková

  Šipkařský Grand Slam vrcholí. Sherrocková píše dějiny, rekordy ničí i van Gerwen

  Šipkařský Grand Slam zatím nabízí strhující podívanou. Ze skupinové části nepostoupilo spousty favoritů, do play-off pavouka se probili například mladíčci Brooks či Rafferty. Neskutečný moment předvedl Michael van Gerwen, jenž zahrál nejvyšší průměr na tři šipky v historii turnaje. Nicméně kapitolou sama pro sebe je královna Fallon Sherrocková. Ta přepsala historii hned několikrát a je právem opěvována.
  José de Sousa

  Nastal čas na šipkařský Grand Slam. Titul bude hájit loňský debutant José de Sousa

  Následujících devět dní bude v britském Wolverhamptonu pořádně živo. Tamní Aldersley Leisure Village hostí jeden z nejtradičnějších a nejzajímavějších turnajů šipkařského světa. Grand Slam of Darts. Patnáctý ročník tohoto majoru započne 13. listopadu a vítěz celého turnaje si může po finále odnést necelé čtyři miliony korun.
  Karel Sedláček

  Sedláček drtí šampiony. Během šipkařských Super Series vyřadil Claytona i Wrighta

  Na Super Series of Darts se znovu děly věci! A tentokráte byl hlavním středem pozornosti vynikající český šipkař Karel Sedláček. V turnajích Players Championship zvládl porazil momentálně nejlépe hrajícího muže planety Jonnyho Claytona nebo bývalého mistra světa Petera Wrighta. Na turnaji se objevil i Adam Gawlas, ten, bohužel, tak cenné skalpy nepřipsal.
  Reklama

  Napište svůj komentář

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno

  Reklama
  Reklama