Více
  20 C
  Czech
  Úterý, 16 srpna, 2022

  Extralize dal košem, raději přepíše dějiny. Kempný bude prvním českým Krakenem

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Po čtyřech sezonách ve Washingtonu mění obránce Michal Kempný dres. Bek české hokejové reprezentace byl zmiňován v souvislosti s návratem do extraligy, z plánů ale nakonec sešlo. Místo toho Kempný přepíše dějiny českých hokejistů v zámořské NHL. Jako první Čech bude hrát za nováčka ze Seattlu Kraken.

  Celou jednu sezonu už má za sebou benjamínek společnosti NHL ze Seattlu. Tým s názvem Kraken neprožil nejpovedenější tažení, postup do vyřazovací fáze mu unikl, samotní hráči nepodávali nijak výrazné výkony. Příští rok se má všechno změnit a pomoct by mohl také první český hokejista Kempný.

  Jeden jeho krajan už měl do dresu Seattlu nakročeno, během rozšiřovacího draftu si vedení klubu vybralo gólmana Vítka Vaněčka, pak ho ale zanedlouho vyměnilo zpět do Washingtonu. Spojení s Capitals ale zůstalo, právě odsud se totiž do týmu stěhuje obránce Michal Kempný. Smlouvu podepsal na jeden rok a úkoly má jasné. Pomoct jedné z nejhorších defenzív v NHL.

  Kempný působil ve Washingtonu celkem čtyři sezony, hned v té první v roce 2018 zvedal nad hlavu premiérový Stanley Cup v historii klubu. Po konci uplynulého ročníku mu končila smlouva a spekulovalo se, co bude dál. Do hry se chtěla vložit třeba brněnská Kometa, ze které šel Kempný do zámoří.

  Složitý návrat po operaci

  Podobně jako Seattlu se loňský ročník nevydařil podle představ ani Kempnému. Po operaci Achillovy šlachy v roce 2020 naskočil znovu do zápasového tempa až na konci loňského roku. Od té doby nastoupil za Washingtonu jen v 15 zápasech, zbytek sezony trávil spíše na farmě v Hershey.

  Jak pro Seattle, tak pro Kempného, bude znamenat začátek nové sezony jakýsi nový start. Majitel 247 startů v NHL, 15 gólů a 48 asistencí bude chtít minimálně jeden rok dokazovat, že ještě nepatří do starého železa. Těšit se může na výraznější prostor na ledě, ale také nové spoluhráče. Kromě Kempného už vedení Krakenu přivedlo několik dalších hokejistů.

  Figuruje mezi nimi třeba dánský útočník Bjorkstrand z Winnipegu, Kempného týmový kolega z Washingtonu Justin Schultz nebo hvězda Colorada a čerstvý vítěz Stanley Cupu Andre Burakovsky.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS