MS v hokeji 2022Euforie se změnila v agónii. Švýcarský horor ve čtvrtfinále s USA jen...

Euforie se změnila v agónii. Švýcarský horor ve čtvrtfinále s USA jen tak nezmizí

Finsko a Slovensko? Drama. Švédsko proti Kanadě ještě větší. Zápasy českého výběru s Německem a vítězů první skupiny Švýcarů se Spojenými státy ale byly vesměs jednoznačné. O to hůře pro Švýcary, že na jejich úkor. Mistrovství světa opouští helvétský kříž už po prvním zápase vyřazovací fáze.

Jako uragán prolétli Švýcaři základní skupinou A na mistrovství světa ve Finsku. Výběr hokejistů helvétského kříže porazil Itálii, Kazachstán, Slovensko, Francii, ale také naprosto zničil Dánsko a poradil si i s Kanadou. Jediné Německo dokázalo svého souseda obrat, po nájezdech ale stejně se Švýcarskem padlo.

Švýcaři už se zřejmě viděli se zlatými medailemi na krku, to se ale pořádně přepočítali. Jako vítěz skupiny narazili na čtvrtý nejlepší tým z béčka, kterým byly Spojené státy americké. Celek mladíků z univerzit, nižších soutěží a těch, kteří ve slavné NHL první zkušenosti stále spíše sbírají. Výsledek? Prohra Švýcarů 0:3.

„Nezáleží na tom, jak hrajete ve skupině. Rozhodují tyhle zápasy a my prohráli. Jsme zklamaní a frustrovaní. Nedokázali jsme dostat puk do branky, ale i když se nedaří, musíte najít cestu. Musíme ocenit jejich brankáře. Hráli dobře, ale jak jsem řekl, musíme se z toho poučit a najít cestu, jak uspět,“ pronesl kapitán Nico Hischier.

Jeho tým nepřetavil v gól ani jednu z 33 střel a trápil se hlavně v zakončení. Naopak Američané přesně tohle zvládali a sklidili za to ovoce. V boji o postup do finále je teď čeká Finsko.

Dál jsou Finové, od Slováků si ale vyslechli kritiku

Kromě České republiky, USA a Kanady, která otočila stav z 0:3 na 4:3 proti Švédsku, postoupilo také domácí Finsko. Favorité turnaje ale zápas se Slovenskem nezačali ideálně. Po 16 minutách prohrávali už 0:2 po trefách Sýkory a Regendy. Do zápasu se ale dokázali rychle vrátit zpátky.

Ještě v prvním dějství snížil Anttila, ten samý hráč ve druhé třetině vyrovnal. Jeho týmoví kolegové pak dílo v poslední dvacetiminutovce dokončili. Slovensko po zápase kritizovalo finský systém a taktickou stránku. Defenzivní styl podle jeho zástupců ničí hokej.

„Bylo mi za Finy trapně. Mají jedenáct hráčů z NHL a oni je nenechají hrát hokej. Proti mladému nezkušenému mužstvu couvají v pěti dozadu. Kdyby hráli dopředu jako Kanaďané, měli bychom mnohem větší problémy,“ citoval web Sport.sk asistenta trenéra Ota Haščáka. „Jejich systém ničí hokej. Přijde mi to až ustřelené. Tohle není hokej. Je to jen bránění. Čekání na chyby,“ popisoval.

Ať tak či onak, Slovensko je na cestě domů a Finsko si zahraje o medaile.

Nejčtenější tento týden

Těžkotonážní peklo v UFC, Hokit po neskutečném masakru přemohl Blaydese

Souboj Joshe Hokita s Curtisem Blaydesem na turnaji UFC 327 přinesl jednu z nejdivočejších bitev těžké váhy za poslední roky. Oba bojovníci vydrželi patnáct minut v brutálním tempu, několikrát sahali na hranu ukončení a nakonec rozhodly až body. Hokit uhájil neporazitelnost, připsal si třetí výhru v řadě a výrazně si řekl o místo mezi elitou divize.

Tyson Fury to dokázal. Po výhře nad Makhmudovem vyzval Anthonyho Joshuu

Londýn zažil návrat, na který se nezapomíná. Tyson Fury se po více než roční pauze vrátil do ringu a na stadionu Tottenham Hotspur přesvědčivě porazil Arslanbeka Makhmudova na body. V hledišti přitom nechyběl ani jeho dlouholetý rival Anthony Joshua. Vše nasvědčuje tomu, že právě jejich vzájemný souboj by mohl být vrcholem letošního boxerského roku.

Titul byl nablízku, Procházka ale po jedné chybě padl

Jiří Procházka měl v Miami dobře rozjetý titulový zápas polotěžké váhy, přesto odcházel poražený. Český bojovník trefoval, soupeři ničil přední nohu a byl blízko finiše. Pak ale přišla jediná chyba, kterou Carlos Ulberg okamžitě potrestal. Novozélanďan vyhrál už v prvním kole a poprvé v kariéře získal pás šampiona UFC.

Nečas je bod od stovky, Nosek dvěma góly zářil

Martin Nečas je tři zápasy před koncem základní části NHL jediný bod od magické stovky. Proti Vegas připravil gól, Colorado ale doma padlo 2:3 v prodloužení. Český večer tím ale zdaleka nekončil. Tomáš Nosek dal při výhře Floridy nad Torontem své první dva góly v sezoně, Marek Alscher zapsal premiérový bod v NHL a Daniel Vladař dovedl Philadelphii k jasné výhře ve Winnipegu.

Oktagon v Polsku nabídl rychlé finiše i výhru Materly

Oktagon poprvé dorazil do Polska a premiéra ve Štětíně nabídla přesně to, co karta slibovala. Rychlá ukončení, domácí emoce i hlavní zápas, který se kvůli speciálním pravidlům proměnil skoro v boxerskou přestřelku. Na turnaji Oktagon 86 se představilo deset polských bojovníků a hala viděla jedenáct zápasů.

Real Madrid znovu ztratil a Barcelona může v boji o titul odskočit

Real Madrid remizoval v předehrávce 31. kola La Ligy s Gironou 1:1 a znovu si zkomplikoval cestu za titulem. Bílý balet doma vedl po trefě Federica Valverdeho, jenže hosté brzy odpověděli zásluhou Thomase Lemara. Druhý celek tabulky tak ztrácí na vedoucí Barcelonu šest bodů, navíc katalánský rival má zápas k dobru.

West Ham deklasoval Wolves a se Součkem oživil naději na záchranu

West Ham zvládl důležitý duel 32. kola Premier League a po výhře 4:0 nad Wolves se minimálně dočasně posunul na 17. místo. V souboji dvou českých reprezentantů odehráli plnou minutáž Tomáš Souček i Ladislav Krejčí, spokojenější ale mohl být po závěrečném hvizdu domácí záložník. Kladiváři přerušili domácí čekání na ligové vítězství a v pravý čas si připsali tři body, které mohou v boji o záchranu hodně znamenat.

Portland se přiblížil osmé příčce a Boston vyrovnal rekord NBA v trojkách

Předposlední hrací den základní části NBA přinesl několik důležitých posunů i další historický zápis LeBrona Jamese. Portland zvládl přímý souboj s Los Angeles Clippers, posunul se na osmé místo Západní konference a má blíž k výhodnější pozici pro předkolo play off. Boston mezitím rozstřílel New Orleans a 29 trojkami vyrovnal rekord soutěže.

Boj o play off v NHL vrcholí, Boston má postup na dosah ruky

Základní část NHL míří do finiše a několik tajenek už padlo. Boston je blízko postupu, Ottawa drží cennou pozici, Pittsburgh už má jistotu a na Západě se řeší nasazení i poslední volná místa. Do popředí jdou také brankáři, kteří mohou v dalších dnech rozhodnout o tom, kdo půjde do vyřazovací části v pohodě a kdo pod tlakem.

IIHF bude hledat nového prezidenta a ve hře je i Petr Bříza

Mezinárodní hokejová federace stojí před důležitou změnou. Luc Tardif oznámil, že už nebude obhajovat post prezidenta IIHF, a na podzim tak skončí jeho mandát. Ve hře je několik jmen, výrazně ale rezonuje i česká stopa. Jedním z vážných kandidátů může být senior viceprezident Petr Bříza, který patří mezi nejvýše postavené evropské funkcionáře v mezinárodním hokeji.

Nečas táhl Colorado, čeští brankáři zapsali povedený večer

Martin Nečas prožil v NHL výjimečný zápas. Gólem a dvěma asistencemi řídil výhru Colorada nad Calgary 3:1 a stal se první hvězdou večera. Dařilo se i českým gólmanům. Jakub Dobeš, Karel Vejmelka a Lukáš Dostál pomohli svým týmům k výhrám, zatímco Daniel Vladař tentokrát odjížděl z ledu zklamaný.

Luke Littler pod tlakem. V Brightonu ho fanoušci vybučeli 

Světová jednička zažila v Premier League Darts nezvyklý večer. Luke Littler se v Brightonu trápil, čelil nepřízni publika a vypadl už ve čtvrtfinále. Podle expertů mohl sehrát roli i jeho nedávný konflikt s Gianem van Veenem.

Jonny Clayton otočil finále a vládne Premier League. Van Gerwen padl, Littler zaváhal před kamerami

Dramatický večer v Brightonu přinesl velký návrat na čelo tabulky. Jonny Clayton předvedl parádní obrat proti Michaelu van Gerwenovi a znovu vede Premier League Darts. Naopak Luke Littler zažil jeden z nejslabších televizních výkonů kariéry.

Bojovník UFC Daniel Rodriguez strávil měsíce ve vězení v Mexiku

Zkušený bojovník UFC Daniel Rodriguez se po dlouhé odmlce znovu ozval fanouškům. Na sociálních sítích naznačil, že se právě dostal na svobodu. Jeho zmizení z veřejného prostoru tak podle všeho souviselo s pobytem ve vězení v Mexiku, o kterém se dosud jen spekulovalo.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama