Tipsport ExtraligaDynastie Ocelářů v české extralize. Lépe to ukončit nešlo, říká zlatý střelec...

Dynastie Ocelářů v české extralize. Lépe to ukončit nešlo, říká zlatý střelec Svačina

Pražská O2 arena se včera stala dějištěm posledního zápasu české nejvyšší hokejové soutěže v letošní sezoně. Šestý finálový duel mezi Spartou a Třincem vygradoval v mistrovské oslavy, které režírovali hráči třineckých Ocelářů. Třetí titul v řadě, zlatý hattrick. O tom všem se bude v českých kruzích ještě nějaký čas mluvit.

2010/11, 2018/19, 2020/21 a 2021/22. Čtyři ročníky české extraligy, čtyři historické tituly pro Třinec. Tím nejsladším je ale samozřejmě to, že Oceláři zvítězili třikrát v řadě. Vítkovice, dvakrát Liberec, teď také Sparta. Nikdo z těchto týmů nenašel na zástupce Moravskoslezského kraje finálový recept.

https://twitter.com/SportsNews24CZ/status/1519768793383329793

Sparťané, kteří se dostali do finále po šesti letech, vyhráli dva zápasy, před domácím publikem se ale na šestý pokus vzchopit nedokázali a museli jen přihlížet mistrovským oslavám soupeře. Ty si užívali všichni, od kouče Varadi až po jednotlivé hráče. Tím klíčovým byl Vladimír Svačina, který rozhodl.

Jeho trestné střílení z první třetiny se proměnilo ve zlatý gól, po kterém mohli Oceláři oslavovat. „Lépe to ukončit nešlo. Myslím si, že jsme hráli parádně celé play off,“ řekl pro klubový web Třince útočník Vladimír Svačina. Úspěch v poslední duelu jde hlavně za ním, podobně dojatý jako jeho kouč ale nebyl.

„Abych řekl pravdu, tak ani ne. Beru to tak, že je konec sezony a asi mi to dojde všechno později. Ale jsem strašně rád, jak to dopadlo, protože jsem zažil i stříbrné finále a ten smutek je obrovský,“ doplnil Svačina, který si v letošní sezoně zahrál i za Vítkovice a druholigový Frýdek-Místek.

Vyčerpaný Mazanec byl rád za konec v základní hrací době

Cesta za titulem by nebyla možná ani bez Marka Mazance. Z brankáře Třince se stala v průběhu play off postava, která se ukázal přesně ve chvíli, kdy to bylo potřeba. Podobně tomu bylo také v šestém zápase finále, kdy pochytal 26 střel z 27, což bohatě stačilo. I když po inkasovaném gólu se bál.

„Hned jak jsem dostal gól, tak jsem si říkal, aby to hlavně nešlo do prodloužení, protože jsem už na to neměl nohy,“ prozradil pro třinecký web Mazanec. Na rozdíl od svých kolegů se ani tolik nezapojil do oslav po závěrečné siréně. „Já už jsem neměl sílu ani zvednout ruce,“ smál se gólman.

Naštěstí pro něj i pro ostatní sezona skončila. Sezona, která se zapíše do dějin jako teprve druhá v historii extraligy, ve které dokázali hokejisté jednoho týmu vyhrát třetí titul v řadě.

Nejčtenější tento týden

Nosková ovládla Berlín a poprvé je v TOP 10

Linda Nosková má za sebou největší týden dosavadní kariéry. Na travnatém turnaji WTA 500 v Berlíně porazila ve finále světovou čtyřku Jessicu Pegula 6:4, 4:6, 6:3, získala druhý titul na okruhu WTA a poprvé se posune do elitní desítky žebříčku. V pondělí bude desátou hráčkou světa a znovu českou jedničkou.

Češi jdou v Mexiku do zápasu bez úniku

České fotbalisty čeká na mistrovství světa zápas, ve kterém už nemají prostor na počítání. Po porážce 1:2 s Koreou a remíze 1:1 s Jihoafrickou republikou mají ve skupině jediný bod a proti domácímu Mexiku potřebují zvítězit. Záložník Michal Sadílek ví, že v Aztéckém stadionu půjde o jednu z nejtěžších zkoušek, jakou může reprezentace na šampionátu dostat.

Bouzková má titul z trávy, Viďmanová slaví průlom do stovky

Český ženský tenis zažil povedenou neděli se dvěma výraznými triumfy a jedním zklamáním. Marie Bouzková ovládla turnaj WTA 250 v Nottinghamu, získala čtvrtý titul na hlavním okruhu a poprvé slavila na trávě. Darja Viďmanová ve Figueira da Foz potvrdila životní týden, vyhrála podnik WTA 125 a definitivně se posouvá do elitní stovky žebříčku.

Stanley Cup slavilo s Carolinou v Raleighu přes 150 tisíc fanoušků

Oslavy druhého Stanley Cupu v historii Caroliny Hurricanes přilákaly do centra Raleighu obrovské davy. Podle odhadů dorazilo více než 150 tisíc lidí. Hokejisté si triumf užili při tradičním průvodu městem a následném setkání s fanoušky.

Skotové řeší penalty po porážce s Marokem

Skotsko na mistrovství světa padlo s Marokem 0:1 a po utkání v Bostonu zůstaly hlavním tématem dvě sporné penaltové situace. Tým trenéra Stevea Clarkea cítil, že minimálně jeden zákrok měl skončit pokutovým kopem. Zároveň ale hráči i kouč uznali, že samotné verdikty rozhodčího porážku nevysvětlují.

Chaos v Monaku pokračuje. Mercedes stáhl protest, bitva o Gaslyho pódium ale nekončí

Kontroverze kolem výsledků Velké ceny Monaka Formule 1 ještě zdaleka neskončila. Zatímco Mercedes se rozhodl stáhnout žádost o přezkum výsledků po navrácení třetího místa Pierru Gaslymu, jiné stáje pokračují v právní bitvě. McLaren a Red Bull se obrátily na Mezinárodní odvolací soud FIA, který bude celou kauzu znovu posuzovat.

Kapitán marocké reprezentace Hakimi půjde před soud kvůli obvinění ze znásilnění

Kapitán marocké reprezentace Achraf Hakimi bude ve Francii čelit soudu kvůli obvinění ze znásilnění. Potvrdili to francouzští prokurátoři i odvolací soud. Fotbalista obvinění dlouhodobě odmítá a tvrdí, že se stal terčem útoků kvůli své slávě.

Sparta si na Gudase zřejmě ještě počká

Návrat Radka Gudase do české extraligy zatím nevypadá příliš reálně. Zkušenému obránci sice po sezoně končí smlouva v Anaheimu, podle aktuálních informací však o něj dál stojí kluby NHL. Ve hře navíc figuruje i velmi překvapivá varianta, která by ještě před pár měsíci působila téměř neuvěřitelně.

Joe Joyce vyhlíží odvetu s Duboisem. Nejprve ale musí zvládnout návrat po roce mimo ring

Britský boxer Joe Joyce se po více než roční pauze vrací mezi provazy s jasným cílem: znovu se přiblížit světové špičce. Zkušený boxer otevřeně přiznal, že by rád poměřil síly s úřadujícím šampionem organizace WBO Danielem Duboisem. Než však začne přemýšlet o titulových duelech, čeká ho důležitá zkouška v podobě souboje s neporaženým Artemem Suslenkovem.

Praha a Brno mají být dějištěm hokejového MS 2031

Český hokej udělal další krok směrem k pořádání mistrovství světa v roce 2031. Pokud kandidatura uspěje, zápasy se budou hrát v Praze a nově také v Brně. O konečném pořadateli rozhodne kongres Mezinárodní hokejové federace v květnu příštího roku.

Moses Itauma si projde peklem. Neporažený britský talent vyzve zkušeného Filipa Hrgoviče

Jeden z nejtalentovanějších boxerů těžké váhy současnosti Moses Itauma stojí před dosud nejtěžší výzvou své kariéry. Neporažený Brit se na konci srpna utká v londýnské O2 Areně s chorvatským ranařem Filipem Hrgovičem. Souboj může výrazně napovědět, kdo se v nejbližší době přiblíží titulovým zápasům.

Rob Cross ukončil čekání na titul. Ve Wiganu ovládl Players Championship 22

Bývalý mistr světa Rob Cross se po více než roce dočkal dalšího turnajového triumfu. Na Players Championship 22 ve Wiganu předvedl skvělé výkony, ve finále porazil Nizozemce Maika Kuivenhovena 8:5 a výrazně si přiblížil účast na prestižním World Matchplay.

Paddy Pimblett vyzval McGregora. Po Saint-Denisovi chce megazápas roku, ve hře je i odveta o titul

Paddy Pimblett míří do jednoho z nejdůležitějších zápasů své kariéry, ale už teď přemýšlí o dalších velkých výzvách. Pokud na turnaji UFC 329 porazí Saint-Denise, rád by se ještě letos utkal s Conorem McGregorem. Ve hře je také odveta s novým šampionem lehké váhy Justinem Gaethjem nebo dlouho očekávaný souboj s Iliou Topuriou.

Lurdes Gloria Manuel v Ostravě opět posunula své maximum

Lurdes Gloria Manuel potvrdila na Zlaté tretře v Ostravě mimořádnou formu. Česká čtvrtkařka vyhrála závod na 400 metrů v novém osobním rekordu 49,74 sekundy a znovu se posunula mezi nejlepší běžkyně současnosti. Dvacetiletá atletka navíc slavila své premiérové vítězství na prestižním ostravském mítinku.

Václav Prospal bude asistentem trenéra v St. Louis Blues

Bývalý český reprezentant Václav Prospal se vrací do NHL v nové roli. Od příští sezony rozšíří realizační tým St. Louis Blues, kde bude působit jako asistent hlavního trenéra Jima Montgomeryho. Dvojnásobný mistr světa naváže na tříleté angažmá v AHL a poprvé v kariéře usedne na lavičku klubu NHL jako trenér.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama