Skotská cyklistka Katie Archibald, dvojnásobná olympijská vítězka, se kvůli vážnému zranění nohy nezúčastní olympijských her v Paříži 2024. Třicetiletá sportovkyně utrpěla při nešťastné nehodě ve svém domě dvojitou zlomeninu nohy, zlomeninu holenní a lýtkové kosti a vykloubení kotníku.

Archibald se na nadcházející olympiádě připravovala na stíhací závod družstev, madison a omnium. Nešťastně však zakopla o zahradní schod, což mělo za následek závažné poškození vazů. Musela podstoupit operaci.

„Zakopla jsem na zahradě o schod a nějakým způsobem se mi podařilo vykloubit si kotník, zlomit holenní a lýtkovou kost a utrhnout si dva vazy. Co čert nechtěl,“ sdílela Archibald na Instagramu spolu s fotkou, na které leží na nemocničním lůžku. „Včera jsem podstoupila operaci, při které mi kosti přišpendlili zpátky k sobě a znovu přišili vazy. Tak doufám, že dnes odpoledne půjdu domů.“

Archibald má za sebou těžké období

Ztráta Archibald, hvězdy vytrvalostních závodů týmu Velké Británie, je významnou ranou pro vyhlídky týmu na olympijské hry v Paříži v roce 2024. Archibald vyjádřila nad situací lítost. Prohlásila: „Stokrát se omlouvám za to, co to znamená pro olympijský tým, který se mě nebude týkat.“

Dodala: „Stále tuto zprávu zpracovávám, ale řekla jsem si, že bude lepší, když ji potvrdím veřejně.“

Archibald, která v roce 2016 v Riu získala zlato ve stíhacím závodě družstev a v roce 2020 v Tokiu stanula na stupních vítězů v madisonu po boku Laury Kenny, prožila v posledních letech špatné období.

Na Hrách Commonwealthu 2022 v Birminghamu chyběla po srážce s vozidlem, zatímco její partner, horský cyklista Rab Wardell, v létě náhle zemřel ve věku 37 let.

Skotka se ve středu sice podrobila operaci, ale nestihne se dostatečně zotavit, aby mohla jet na své třetí olympiádě. Očekává se, že Velká Británie oznámí svůj ženský vytrvalostní tým pro Paříž 4. července.

ZDROJThe Guardian, Independent, Daily Mail, X, Foto: Reuters
Předchozí článekBaseballová legenda Willie Mays zemřel ve věku 93 let. Zanechal odkaz, který formoval tento sport
Další článekEuro 2024: Španělsko rozebralo obhájce titulu Itálii