Tenis„Dvojka“ WTA proti olympiádě. Dějí se důležitější věci, myslí si Ósakaová

„Dvojka“ WTA proti olympiádě. Dějí se důležitější věci, myslí si Ósakaová

O nadcházejících olympijských hrách v Tokiu se toho v poslední době napovídalo až příliš. Japonci podepisují petice, ale o pořádání či nepořádání OH diskutují také sportovci. Světová „dvojka“ Naomi Ósakaová si startem na hrách není ani trochu jistá.

Nic letos nerozdmýchává ve sportovním prostředí vody tak, jako olympijské hry. Globální pandemie nemoci covid-19 přesunula podnik z loňského roku na letošní, do Tokia by se tak měli sjet největší osobnosti sportu letos v červenci.

Osud her je ale stále ve hvězdách. Před 50 tisíc Japonců už podepsalo petice proti OH, protože v zemi přibývají nakažení, jsou naočkovaná jen 2% populace a mnozí považují olympiádu za tikající bombu. Mezinárodní olympijský výbor ale zatím mlčí.

To tenistka Ósakaová zaujala jiný postoj. Hry se budou konat v její domovské zemi, Japonsku, takže celkem dobře ví, co a jak se děje. „Samozřejmě bych ráda řekla, že budu ráda, když se olympiáda konat bude, protože jsem sportovec a čekám na ni celý život,“ uvedla po turnaji v Římě.

Jsou důležitější věci, myslí si

„Myslím si ale, že se děje a dělo daleko víc důležitějších věcí. Především v loňském roce. Stalo se mnoho neočekávaných věcí a pokud to lidi ohrožuje a mohlo by to být pro ně nepříjemné, mělo by se o tom diskutovat. A ta situace je právě teď,“ pokračovala Japonka.

Sama neví, co bude dál. Na tenisové scéně je Ósakaová druhou, která se vyjádřila negativně na téma olympiády. Už v průběhu března o svém startu zapochyboval Švýcar Federer. Tomu zase vadí, že by musel být dlouho bez své rodiny, která do Japonska kvůli restrikcím nebude moct přijet.

„Do země vstoupí spousta lidí a všichni musí učinit správná rozhodnutí. Já se nechala očkovat, ale nikoho k tomu nemůžete nutit. Nakonec jsem přeci jen sportovkyně, pandemie ale běží pořád dál,“ myslí si světová „dvojka“.

Výbor olympiády věří, že hry začnou 23. července, dost ostatních lidí ale jeho optimismus nesdílí. Jestli se v Japonsku ukáže i domácí druhá hráčka žebříčku WTA, která letos mimochodem ovládla Australian Open, je ale otázkou.

Nejčtenější tento týden

Ibrahimovic a Fury chtějí zachránit Morecambe

Zlatan Ibrahimovic a Tyson Fury mohou spojit síly u nečekaného fotbalového projektu. Slavný bývalý útočník a britský boxer podle anglických médií zvažují koupi Morecambe FC, klubu ze šesté anglické ligy, který se v posledních letech propadl sportovně i finančně.

Kontroverzní zásah rozhodčího. Oleksandr Usyk přežil duel s Verhoevenem

Oleksandr Usyk zůstal mistrem světa těžké váhy, ale vítězství nad kickboxerem Rico Verhoevenem rozhodně nepůsobilo přesvědčivě. Ukrajinský šampion se v Egyptě trápil víc než kdykoliv předtím a kontroverzní ukončení v 11. kole okamžitě rozpoutalo debaty o odvetě.

Carolina porazila Montreal v prodloužení a srovnala sérii

Carolina zvládla druhé finále Východní konference NHL. Na domácím ledě porazila Montreal 3:2 v prodloužení a vyrovnala stav série na 1:1. Český brankář Jakub Dobeš čelil 26 střelám a inkasoval třikrát. Rozhodující gól vstřelil Nikolaj Ehlers, který se prosadil podruhé v zápase.

Russell ovládl sprint v Kanadě po bitvě s Antonellim

George Russell zvládl sprint Velké ceny Kanady nejlépe ze všech. Pilot Mercedesu udržel první místo po startu z čela a v Montrealu si dojel pro druhé sprintové vítězství v sezoně. Za ním skončil Lando Norris z McLarenu, třetí místo bral lídr šampionátu Kimi Antonelli.

Sinner vstupuje do French Open jako hlavní favorit

Jannik Sinner vstupuje do French Open jako největší favorit. Současnému tenisovému světu vládne s takovou jistotou, že soupeři zatím hledají spíš skulinu než účinnou odpověď. Podle expertů ho v Paříži může zastavit jen úzký okruh hráčů, nebo okolnosti, které s raketou přímo nesouvisejí.

Verstappen chce zůstat ve formuli i v roce 2027

Max Verstappen dal fanouškům formule 1 jasnější odpověď na otázku, která se nad ním v posledních měsících vznášela. Pokud se nestane nic mimořádného, chce ve formuli pokračovat i v roce 2027. Důvodem jsou změny pravidel pro pohonné jednotky, které mají závodění přiblížit tomu, co od něj čtyřnásobný mistr světa očekává.

Vegas otočilo duel v Coloradu a vede v sérii už 2:0

Hokejisté Vegas zvládli i druhý zápas finále Západní konference NHL na ledě Colorada. Golden Knights vyhráli 3:1, přestože dlouho prohrávali. V poslední třetině ale udeřili třikrát a hlavní roli sehrál Ivan Barbašov, který zapsal dva góly a jednu asistenci. Tomáš Hertl tentokrát nebodoval.

Lewis Hamilton se brání kritikům. Ferrari sází na šampiona minimálně do roku 2027

Lewis Hamilton rázně odmítl spekulace o možném konci kariéry a zároveň poprvé naznačil délku své smlouvy s Ferrari. Sedminásobný mistr světa uvedl, že s italskou stájí počítá minimálně do konce roku 2027. Před Velkou cenou Kanady navíc ostře reagoval na kritiky, kteří podle něj neustále řeší jeho odchod z formule 1.

Montreal udeřil ve velkém stylu, Carolina schytala první porážku

Montreal vstoupil do finále Východní konference NHL ve velkém stylu. Na ledě Caroliny vyhrál 6:2 a připravil domácím první porážku v letošním play off. Český brankář Jakub Dobeš pomohl Canadiens 25 zákroky, hlavní hvězdou zápasu se stal Juraj Slafkovský.

Stephen Bunting ovládl Sheffield. Premier League míří do velkého finále

Stephen Bunting zakončil základní část Premier League Darts ve velkém stylu. V bouřlivé atmosféře v Sheffieldu přehrál obhájce titulu Luka Humphriese 6:3 a připsal si druhý večerní triumf sezony. Přestože Humphries ve finále padl, díky postupu do rozhodujícího zápasu si zajistil třetí místo v tabulce a v londýnském finálovém večeru se vyhne světovému šampionovi Luku Littlerovi.

Princ William slavil s pivem v ruce. Aston Villa po 44 letech ovládla Evropu

Emoce, pivo v šatně a historický triumf po více než čtyřech dekádách. Aston Villa porazila ve finále Evropské ligy Freiburg 3:0 a ukončila dlouhé čekání na významnou trofej. Mezi nejšťastnějšími fanoušky nechyběl ani princ William, který triumf prožíval přímo v Istanbulu a po zápase slavil společně s hráči.

Třetí pokus o sesazení krále? Daniel Dubois údajně dozrál na Usyka

Dvakrát narazil na nepřekonatelnou překážku jménem Oleksandr Usyk. Přesto se Daniel Dubois znovu vrací do hry o absolutní vrchol těžké váhy. Po dramatické bitvě s Fabiem Wardleym a zisku titulu WBO věří jeho tým, že britský ranař konečně psychicky dospěl k tomu, aby mohl neporaženého Ukrajince porazit.

Montreal s Mlýnkovou získal premiérový titul v PWHL

Česká útočnice Natálie Mlýnková slaví největší úspěch kariéry. Hokejistky Montrealu ovládly finále zámořské PWHL, když ve čtvrtém zápase porazily Ottawu jasně 4:0 a sérii ukončily poměrem 3:1. Walter Cup získal poprvé kanadský tým.

Hertl pomohl Vegas k první výhře nad Coloradem

Tomáš Hertl vstoupil do finále Západní konference NHL bodově. Český útočník si připsal asistenci u vítězství Vegas 4:2 na ledě Colorada a prodloužil svou bodovou sérii v play off už na čtyři zápasy. Martin Nečas za Avalanche nebodoval.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama