Sezona zimních sportů se pomalu rozjíždí. Na můstek už vystoupali skokani na lyžích, příští týden se rozjedou závody biatlonistů. Mezi výčtem samozřejmě nechybí ani sjezdařky, které měly o víkendu nabitý program ve finském Levi. Jel se úvodní slalom sezony, ve kterém se dařilo českým i slovenským barvám. Vlhová opanovala oba závody, Dubovská si dojela pro kariérní maximum.

Víkend patřil alpským lyžařům. Ve finském resortu s názvem Levi se jel úvodní slalomářský podnik letošní sezony, která se nese v duchu příprav na olympijské hry. Do Pekingu ještě daleko, Světový pohár už se ale rozjíždí na plné obrátky. Konkurenci zatím marně hledá Petra Vlhová.

Pokud vydrží forma, v závodnici Petře Vlhové má Slovensko žhavou kandidátku na medaili z olympiády. Mistryně světa z obřího slalomu a dvojnásobná vítězka ankety o slovenského Sportovce roku byla hlavním tahákem víkendového dění. Zlato si připsala v sobotu i v neděli.

Ve Finsku se jí dařilo už v minulých letech. Vloni vyhrála dvakrát a stejná písnička se hrála i letos. K cenným kovům přidali organizátoři Vlhové i speciální prémii v podobě soba, kterého řadí do cen už od roku 2013.

Igor, Pepi, Lujza a Michal

Kdyby Vlhová jezdila místo na lyžích na saních, klidně už by ji mohla táhnout slušná smečka. Do party už totiž přidala čtvrtého soba Michala, který se jmenuje po příteli. Už dříve pojmenovala po otci Igora, po mentální koučce Pepi a Lujzu po neteři.

„Přemýšlela jsem nad tím, ve hře byla dvě jména. Bude se jmenovat Michal, po mém příteli. Je to moje životní láska a je tu teď se mnou,“ uvedla na pravou míru slovenská lyžařka, která v cíli dvakrát překonala Mikaelu Shiffrinovou.

Po závodě ale hýřila nadšením i bez ohledu na nový přírůstek do sobí rodiny. „Začínám milovat Finsko i tohle počasí. Opravdu ráda tu lyžuju. Není obvyklé, že vyhrávám někde každý rok, jsem fakt šťastná,“ doplnila Petra Vlhová.

Dařilo se ale i její kolegyni z České republiky.

Dubovská si dojela pro maximum

Od dob, kdy na svazích zářila Šárka Strachová, už pár let uplynulo. Česká republika na své želízko stále čeká, dost možná ho ale najde v Martině Dubovské. Té se dařilo už v sobotu, kdy dojela na třináctém místě, o den později ale výkon ještě vyšperkovala.

Šesté místo? To je pro rodačku z Třince maximum a nejlepší výkon v kariéře. „Šesté místo je super a po včerejšku mám radost, že jsem se dokázala zlepšit,“ potvrdila Dubovská v rozhovoru po závodě. Na náročné trati jí to zkrátka sedlo.

„Celá ta jízda byla super a hlavně ten nájezd do roviny, se kterým jsem měla předtím problémy, vyšel super. Mám z toho velkou radost a doufám, že mám na čem stavět,“ doplnila česká lyžařka. Sob z toho sice nebyl, jako odrazový můstek by ale Levi určitě sloužit mohlo.

ZDROJSport, Twitter, Instagram, foto: Reuters
Předchozí článekDoba ledová je zpět. Gerwyn Price ovládl šipkařský Grand Slam potřetí během čtyř let
Další článekVelký malér cyklistické star. Opilý Sagan porušil zákaz vycházení a napadl policistu

Napište svůj komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno