HokejDvě asistence byly na výhru málo. Faksovi duel s Ottawou vyšel, jeho...

Dvě asistence byly na výhru málo. Faksovi duel s Ottawou vyšel, jeho Dallas i tak prohrál

Zámořská NHL se netradičně v neděli večer starala o program hokejových diváků v Evropě. Vzájemné měření sil měly před sebou výběry Dallasu a Ottawy. Za první jmenovaný tým nastoupil i český útočník Radek Faksa, kterému se boj vydařil. Jeho dvě asistence ale bohužel k bodům nevedly.

Hokejová sezona za Atlantským oceánem už má za sebou první týden. V tom se toho odehrálo mnohé a k tomu všemu podali pomocnou ruku i hokejisté z České republiky. Někteří září a jejich týmy vítězí, druhým ale může dělat radost tak maximálně individuální výkon.

Dallasu se první tři bitvy v NHL nepovedly podle představ. Nejprve sice zvládli jeho hokejisté po prodloužení udolat New York Rangers, pak ale přišly dvě porážky s Bostonem a včera také s Ottawou. Nad tou „Hvězdy“ vedly, pak ale soupeř rozjel otočku.

Která mu nakonec vyšla parádně. Ještě v první třetině vyrovnali domácí díky Paulovi, pak se ve druhé třetině dvěma góly prezentoval Tierney a rozhodl. „Měl jsem při obou gólech štěstí, ale chodil jsem, jak se má, do branky a odrazy si mě našly,“ uvedl hráč Ottawy.

Faksa u obou tref

Dallas stihl v závěru už jen korigovat výsledek. Čeští fanoušci se ale při pohledu na zápas alespoň maličko usmívali. Oba góly Dallasu totiž přichystal Radek Faksa. Ten si ve třech zápasech připsal už tři body – dal gól a dvakrát asistoval. Navíc je nejproduktivnějším hráčem týmu.

Tím by ale měli být jiní. Třeba takový Radulov nebo Pavelski se trápí a situace už zlobí všechny. „Je to frustrující, nejlepší hráči musí být nejlepšími hráči. Bojujeme, ale jsme placeni za produktivitu a ta nám chybí,“ myslí si Seguin.

A kritikou nešetřil po utkání se „Senátory“ ani kouč Rick Bowness. „Oslabení jsme měli dodnes velmi dobrá. Jejich první gól v přesilové hře byl náhodný, puk se odrazil od brusle, od těla a prošel do branky. S tím se nedá nic dělat,“ myslí si trenér Dallasu.

„Každou třetinu jsme se zlepšovali a zasloužili jsme si, abychom bodovali. Ale potřebujeme, aby se nám rozjeli někteří hráči, kteří by měli tým táhnout,“ doplnil. 

  • Ottawa – Dallas 3:2 (1:1, 2:0, 0:1). Góly: 30. a 39. Tierney, 6. Paul – 5. Raffl (Faksa), 55. Pavelski (Faksa). 

Nejčtenější tento týden

PSG obhájilo Superpohár UEFA, Aston Villu sestřelil Doué

Fotbalisté Paris Saint Germain dál sbírají trofeje. V Salcburku porazili Aston Villu 2:1 a podruhé za sebou ovládli Superpohár UEFA. Chviča Kvaracchelija otevřel skóre, sedmnáctiletý Brian Madjo ještě před přestávkou vyrovnal. O vítězství úřadujícího šampiona Ligy mistrů nakonec rozhodl Désiré Doué.

Čejkovi unikla medaile o 48 setin, Seemanová ovládla semifinále dvoustovky

Čeští plavci se na mistrovství Evropy v Paříži znovu výrazně připomněli. Jan Čejka obsadil ve finále závodu na 200 metrů znak páté místo a od bronzu ho dělilo 48 setin sekundy. Barbora Seemanová naopak jasně ovládla semifinále kraulařské dvoustovky. Ve čtvrtek tak může zaútočit na obhajobu evropského titulu.

Messi po smrti otce pochybuje o pokračování kariéry

Lionel Messi prožívá jedno z nejtěžších období svého života. Po smrti otce Jorgeho zveřejnil emotivní dopis, ve kterém se s dlouholetou oporou rozloučil. Devětatřicetiletý Argentinec zároveň připustil, že nyní pochybuje o své další fotbalové kariéře.

Max Verstappen zkritizoval novou F1, vedení mu odpovědělo. Domenicali připomněl, že sport je větší než kterýkoliv jezdec

Nová technická pravidla Formule 1 dál rozdělují paddock. Mezi jejich nejhlasitější kritiky patří Max Verstappen, kterému vadí především charakter závodění a výraznější role elektrické energie. Šéf F1 Stefano Domenicali jeho názor respektuje, zároveň ale zdůraznil, že budoucnost šampionátu nemůže stát na jediném jezdci.

Gian van Veen dorazil na Nový Zéland bez šipek. Před turnajem prosí aerolinky o pomoc

Gian van Veen má před startem New Zealand Darts Masters nečekané starosti. Zatímco nizozemský šipkař už dorazil do Aucklandu, jeho zavazadla zůstala tisíce kilometrů daleko v Paříži. Nová světová dvojka se proto obrátila přímo na aerolinky a žádá o rychlou pomoc.

Menšík na Sheltona nestačil a v Montrealu končí ve čtvrtfinále

Jakub Menšík se na turnaji Masters v Montrealu mezi nejlepší čtyři nedostal. Český tenista ve čtvrtfinále narazil na výborně hrajícího Bena Sheltona a za 73 minut prohrál 3:6, 1:6. Americký obhájce titulu předvedl téměř bezchybný výkon a Menšíkovi nenabídl jediný brejkbol.

Jeff Bezos chce Liverpool. Zakladatel Amazonu chce získat třetinu slavného klubu

Liverpool může brzy získat jednoho z nejbohatších investorů na světě. Zakladatel Amazonu Jeff Bezos je podle dostupných informací blízko dohody o koupi zhruba třetinového podílu v anglickém velkoklubu. Hodnota celé transakce může Liverpool ocenit na přibližně 4,4 miliardy liber.

Donald Trump se zastal Infantina. Jeho odvolání by podle prezidenta bylo „hroznou chybou“

Donald Trump se veřejně postavil za šéfa FIFA Gianniho Infantina. Americký prezident tvrdí, že jeho případné odvolání by bylo zásadním omylem a že pod Infantinovým vedením zažila FIFA nejúspěšnější mistrovství světa ve své historii.

Siniaková v Torontu září a útočí na šestý titul sezony

Kateřina Siniaková pokračuje ve skvělé deblové sezoně. Světová jednička postoupila společně s Čang Šuaj do semifinále turnaje v Torontu. Ve čtvrtfinále si poradily se Storm Hunter a Desirae Krawczyk 6:4 a 6:3. Česká tenistka tak zůstává ve hře o šestou letošní trofej.

Rada v Eugene ovládl 400 metrů překážek a získal světové zlato

Český atlet Michal Rada v neděli zazářil na juniorském mistrovství světa v Eugene. Devatenáctiletý překážkář vybojoval zlato na 400 metrů překážek a časem 48,59 sekundy vytvořil nový evropský juniorský rekord. Navázal tak na loňský evropský titul a zároveň vylepšil stříbro z předchozího světového šampionátu v Limě.

Menšík zvládl další překážku a v Montrealu vyzve Sheltona

Jakub Menšík pokračuje na Masters v Montrealu mezi nejlepší osmičkou. Dvacetiletý český tenista porazil ve čtvrtém kole zkušeného Nizozemce Botice van de Zandschulpa 6:4, 7:5. V boji o semifinále ho čeká Ben Shelton. Proti americké světové desítce má Menšík pozitivní vzájemnou bilanci.

Conor Benn slibuje tvrdou válku. Proti Ryanu Garciovi chce získat titul, který kdysi držel jeho otec

Conor Benn má před sebou největší zápas kariéry. Britský boxer se 12. září v Las Vegas utká s Ryanem Garciou o titul WBC ve welterové váze a před očekávaným soubojem neskrývá ambice. Chce Američana zastavit a odnést si pás, který v minulosti patřil jeho otci Nigelu Bennovi.

Vollering podruhé ovládla ženskou Tour de France, Nosková po pádu odstoupila

Demi Vollering završila Tour de France Femmes dominantním výkonem. Nizozemská cyklistka vyhrála závěrečnou etapu v Nice a podruhé v kariéře slaví celkový triumf. Jediná česká účastnice Nikola Nosková naopak závod nedokončila. Po sobotním pádu sice nastoupila do poslední etapy, krátce po startu ale odstoupila.

Salač slaví životní vítězství, v Británii poprvé ovládl Moto2

Filip Salač dosáhl největšího úspěchu své dosavadní kariéry. Čtyřiadvacetiletý český motocyklový jezdec ovládl závod Moto2 ve Velké ceně Velké Británie v Silverstonu. Na nejvyšší stupeň se v této kategorii postavil poprvé. Zároveň ukončil šestnáctileté čekání na české vítězství, naposledy se radoval Karel Abraham v roce 2010.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama