15.2 C
    Pátek 26. dubna 2024

Dva zápasy, čtyři body. Postup je blízko, Češi s Chorvaty remizovali

I ve druhém utkání základní skupiny mistrovství Evropy dokázali svěřenci trenéra Šilhavého bodovat. Proti Chorvatům se díky proměněné penaltě Patrika Schicka dostali do vedení, jenže na začátku druhé půle srovnal Ivan Perišič na konečných 1:1.

Odlišným způsobem než proti Skotsku vstoupili čeští fotbalisté do druhého utkání ve skupině. Od prvních minut byli aktivnější a postupně si vytvářeli zajímavé příležitosti. Těsně nad břevno po rohovém kopu hlavičkoval Tomáš Souček, v dobré příležitosti nezakončil ideálně Patrik Schick.

Jeden z klíčových momentů přišel ve 33. minutě. Po rohu rozehraném nakrátko se k centru dostal Vladimír Coufal. Na vysoký míč do vápna si naskočil Patrik Schick a v souboji s Lovrenem dostal ránu loktem do nosu a zůstal ležet na hřišti.

Sudí následně přerušil hru, viděl, že z českého útočníka teče krev a šel se podívat na video. Po prozkoumání situace nařídil penaltu, kterou sám faulovaný proměnil. Třetí brankou ve dvou zápasech se tak Patrik Schick osamostatnil na čele tabulky střelců celého mistrovství.

Rychlá rozehrávka a vyrovnání

Do druhé půle udělal chorvatský trenér dvě změny a dvě minuty po úvodním hvizdu bylo vyrovnáno. Čeští fotbalisté zaspali při rychlé rozehrávce soupeře, na levé straně dostal prostor Ivan Perišič, který dokázal využít podklouznutí Vladimíra Coufala a ostrou střelou na zadní tyč vyrovnal.

Další šance na obou stranách už ke gólu nevedly a v samém závěru se ani jeden z týmů nikam nehnal. Češi tak mají po dvou zápasech na kontě čtyři body, pro Chorvaty to byl první bodový zisk na turnaji.

„Docela mě překvapilo, že jsme měli tolik ze hry a dalo se s nimi úplně v pohodě hrát. Šel jsem tam s tím, abych pomohl eliminovat jejich ofenzivní sílu, která je samozřejmě velká v prostředku,“ hlásil Tomáš Holeš, který v základní jedenáctce nahradil Alexe Krále. „Na konci to bylo oboustranně opatrné, aby žádný tým už neinkasoval a neprohrál. Nechtěli inkasovat a také se nás trošku báli,“ dodal.

Tři hvězdy zápasu podle redakce sports24.cz:

1. Patrick Schick – Třetí gól ve dvou zápasech, to hovoří za vše. Dostal tvrdou ránu od Lovrena, ale rychle se dal do kupy a bezpečně proměnil penaltu. Minimálně na den přebral korunu krále střelců celého turnaje.
    2. Vladimír Coufal – V prvním poločase byl nejlepší na hřišti. Dobře pracoval s míčem, neustále byl aktivní a spolehlivě pomáhal i v defenzivě. Smolně se však podepsal pod inkasovanou branku.
    3. Jakub Jankto – Dařilo se mu víc než proti Skotům. Obraně Chorvatska dělal problémy, měl několik slibných centrů. Jeden z nejlepších ofenzivních hráčů.