Více
  17.1 C
  Czech
  Pondělí, 26 září, 2022

  Dusno na EuroBasketu v Gruzii. Turky prý napadli hráči soupeře společně s policisty

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Mimořádně zajímavé dění zatím přináší mistrovství Evropy v basketbalu. A to ať už na palubovce, nebo mimo ni. Pro Slovince hned na startu turnaje nepřijel autobus na hotel v Kolíně nad Rýnem, v neděli bylo rušno kolem Turků. Ti se měli při odchodu ze zápasu do šatny porvat s hráči domácí Gruzie a policejními složkami. Po incidentu dokonce hrozí koncem.

  Evropský šampionát v basketbalu se letos hraje netradičně ve čtyřech městech, jednu skupinu hostí například Praha, ale také gruzínské hlavní město Tbilisi. Tam se včera k souboji postavily týmy domácích Gruzínců a sousedních Turků. Ten, kdo čekal kamarádskou bitvu a pohledný basket, musel být zklamaný.

  Přerušovalo se, vyloučení se nevyhnuli domácí basketbalisté, mimo své místo musel jít také turecký Ergin Ataman, který si stěžoval na rozhodnutí sudích. Mezi oběma reprezentacemi to jiskřilo, ještě navíc, když Gruzie nečekala dohnala utkání do prodloužení, ve kterém následně slavila vítězství. To hlavní se ale odehrálo až po závěrečné siréně.

  „Dnes nás gruzínští hráči a někteří členové ochranky v hale zneuctili. Vše by tedy mělo zůstat na hřišti, ale bohužel se odehrál velký skandál mimo něj. Přijeli jsme do Gruzie s tím, že budeme v sesterské zemi. A nemůžeme se smířit s tím, co se stalo potom,“ čílil se asistent trenéra Turecka Hakan Demir.

  A zdaleka nebyl sám.

  Napadení soupeřem i policejní ochrankou

  Co se vlastně přihodilo? Po cestě do šatny mělo mezi oběma stranami (přesněji hvězdným Turkem Furkanem Korkmazem a Gruzínci) dojít k fyzickému konfliktu. „Zatímco Furkan Korkmaz šel s naším trenérem po chodbě do šaten, napadli ho hráči Gruzie, kteří nebyli na soupisce, spolu s vyloučeným hráčem a policií,“ pronesl místopředseda turecké federace Ömer Onan.

  „Na konci zápasu nás pak ohrožovalo třicet policistů. Ano, dostali jsme se do rvačky s oficiální gruzínskou policií. Volal jsem na FIBA a řekl jsem to i jejím představitelům. Ať si nikdo nenamlouvá a nemyslí si, že jsme hloupí,“ pokračoval rozzuřeně Onan. Podle jeho slov Turecko dokonce hrozí odchodem z EuroBasketu.

  „Chceme vidět kamerové záznamy z koridoru minutu po minutě, aniž by něco chybělo. Pokud ty záběry nedostaneme, tak z turnaje odstoupíme,“ dodal. Turky čekají v Tbilisi ještě dva zápasy, se Španělskem a Belgií. V případě postupu ze skupiny se pak ke svému štěstí přesunou do německého Berlína.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS