4.6 C
Czech
Pondělí 16. března 2026
FORTUNA:LIGADruhý víkend nadstavby. Šlágr o první místo mezi Slavií a Plzní, Sparta...

Druhý víkend nadstavby. Šlágr o první místo mezi Slavií a Plzní, Sparta hostí Hradec

Nadstavbová část ve FORTUNA:LIZE pokračuje a přinese dlouho očekávanou bitvu o první místo. Slavia, která v posledním kole překvapivě ztratila s Hradcem Králové, přivítá ve vyprodaném Edenu aktuálně první Plzeň. Kdo se přiblíží k mistrovské trofeji?  

Rozdíl dvou bodů se momentálně nachází mezi první Plzní a druhou Slavií. Nedělní bitva, která se odehraje v Praze, může výrazně napovědět, kdo na konci nadstavbové části oslaví zisk mistrovského titulu.  

Podle sázkových kanceláří jsou favorité sešívaní, kteří budou mít díky postavení po základní části výhodu domácího prostředí. V něm naposledy ztratili body na začátku února, od té doby slavili pět vítězství v řadě.    

Slavia už dříve oznámila, že všechny vstupenky jsou prodané, takže šlágr bude sledovat zaplněný Eden. „Zápas s Viktorií musíme zvládnout, je to utkání o šest bodů. Tlak zůstává stejný, každý bod je důležitý, týmy moc neztrácejí,“ uvedl pro klubový web trenér Jindřich Trpišovský.

Vzájemné zápasy v letošní sezoně zatím vyznívají lépe pro Slavii. Na domácím hřišti v první polovině sezony dokázala po brankách Lingra a Krmenčíka zvítězit 2:0, na západě Čech se urodila remíza 1:1. Ve skupině „O titul“ se také představí Sparta s Hradcem Králové a Slovácko s Baníkem Ostrava. Oba zápasy jsou v programu na sobotu.     

Olomouc a Boleslav ve výhodě

Ve skupině „O umístění“ mají blíže k postupu do finále a finanční odměně Mladá Boleslav a Olomouc. Středočeši dokázali v úvodním utkání uspět na hřišti Dynama, kde především díky dvěma brankám Douděry zvítězili 3:2. Hanáci doma porazili Liberec 1:0, o jedinou trefu se postaral Mojmír Chytil.

Zapeklitá situace se rodí ve skupině „O záchranu“. Už jen teoretickou šanci na záchranu má Karviná, která se v neděli představí v Jablonci. Severočeši po porážce s Pardubicemi spadli na předposlední místo, ale na nejbližší konkurenty ztrácí jeden nebo dva body.

V neděli budou hrát také Teplice ve Zlíně a Pardubice v Ďolíčku proti Bohemians, všechny zápasy o udržení startují od 16 hodin.

Nejčtenější tento týden

Sinner vyhrál Indian Wells a vyrovnal rekord Federera a Djokoviče

Jannik Sinner vyhrál poprvé v kariéře prestižní turnaj Indian Wells. Ve finále porazil Daniila Medvedeva ve dvou tiebreacích a potvrdil, že patří k absolutní špičce světového tenisu. Italský hráč zároveň vyrovnal historický rekord Rogera Federera a Novaka Djokoviče na tvrdém povrchu.

Drama do poslední chvíle, Sparta skolila Kladno a postupuje

Sparta je posledním čtvrtfinalistou extraligového play off. V rozhodujícím pátém duelu předkola porazila Kladno 3:2 po prodloužení a sérii ovládla 3:2 na zápasy. Postup domácím vystřelil v přesilovce kapitán Filip Chlapík, který rozhodl v čase 76:54. Pražany teď čeká čtvrtfinále proti Plzni.

Medveděv v Indian Wells ukončil Alcarazovu vítěznou sérii

Carlos Alcaraz letos poprvé narazil. V semifinále turnaje v Indian Wells nestačil na skvěle hrajícího Daniila Medveděva, který vyhrál 6:3 a 7:6. Očekávaný souboj Alcaraze s Jannikem Sinnerem se tak nekoná. Ruský tenista potvrdil velkou formu z posledních týdnů a znovu připomněl, že s ním musí špička ATP vážně počítat.

Adamczyková byla při návratu do Světového poháru osmá

Eva Adamczyková se po olympijském stříbru vrátila do seriálu Světového poháru osmým místem. V rakouském Montafonu prošla jako jediná z českého týmu až do vyřazovacích jízd a dlouho držela naději na výraznější výsledek. Nakonec ji zastavil nepovedený závěr semifinále a pád v malém finále. Vítězství slavila Švýcarka Sina Siegenthalerová.

Nosková v Indian Wells ožila a uznání si vysloužila i od Sabalenky

Linda Nosková do finále v Indian Wells neprošla, ale z Kalifornie odjíždí s turnajem, který jí může výrazně pomoct. Po slabším vstupu do sezony se znovu chytla, došla do semifinále a proti světové jedničce ukázala, že s elitou umí držet krok. Aryna Sabalenka sice vyhrála 6:3 a 6:4, česká tenistka ale favoritce zápas rozhodně neulehčila.

Chmelař rozhodl, Nečas skóroval a Rittich slavil výhru

Jaroslav Chmelař zařídil Rangers cennou výhru v Minnesotě. Martin Nečas korigoval porážku Colorada ve Winnipegu a David Pastrňák s Pavlem Zachou pomohli Bostonu k vítězství po nájezdech. Ze čtveřice českých brankářů se radoval jen David Rittich.

Antonelli vyhrál v Číně a vrátil Itálii triumf

Andrea Kimi Antonelli proměnil rekordní kvalifikaci v premiérové vítězství ve formuli 1. Devatenáctiletý jezdec Mercedesu ovládl Velkou cenu Číny, porazil George Russella a po dvaceti letech vrátil Itálii triumf v závodě mistrovství světa.

Portland porazil Utah a Krejčí pomohl pěti asistencemi

Portland zvládl domácí duel s Utahem a po výhře 124:114 znovu o něco stáhl ztrátu na Golden State. Vít Krejčí tentokrát nepatřil mezi hlavní střelce, ale do vítězství se zapsal solidní všestrannou prací. Za 15 minut přidal 2 body, 3 doskoky a 5 asistencí. Pro Trail Blazers je to v závěru sezony přesně ten typ večera, který drží tým ve hře.

Jack Draper vypadl v Indian Wells po kontroverzním momentu, Medveděv postupuje

Britský tenista Jack Draper skončil na turnaji v Indian Wells ve čtvrtfinále, když podlehl Daniilu Medveděvovi 1:6 a 5:7. Zápas však poznamenal kontroverzní moment ve druhém setu, kdy rozhodčí přisoudila bod ruskému hráči kvůli údajnému rušení soupeře.

Jonny Clayton ovládl šestý večer Premier League Darts, přestože byl zraněný

Velšský šipkař Jonny Clayton vyhrál šestý večer soutěže Premier League Darts 2026 v Nottinghamu, když ve finále jasně porazil Luka Humphriese 6:1. Clayton tak získal své druhé prvenství v letošní sezoně, když navázal na triumf z třetího večera v Glasgow.

Russell ovládl sprintovou kvalifikaci v Číně před Antonellim a Norrisem

Mercedes potvrdil v Šanghaji výborný vstup do nové sezony. Sprintovou kvalifikaci vyhrál George Russell, druhé místo bral Andrea Kimi Antonelli a třetí skončil Lando Norris. Stáj z Brackley tak znovu ukázala, že na úvod ročníku patří k nejrychlejším týmům v poli.

Český večer v NHL, Nečas a Hronek slavili výhry

Čeští hokejisté byli v noci v NHL znovu výrazně vidět. Martin Nečas pomohl Coloradu gólem a asistencí k jasné výhře v Seattlu a poprvé v kariéře dosáhl na metu 30 branek v sezoně. Dva body zapsal také Filip Hronek, který zachránil Vancouver v závěru základní hrací doby. David Pastrňák se podílel na obou gólech Bostonu, porážku se San Jose ale neodvrátil.

Mondo Duplantis překonal rekord ve skoku o tyči. Už popatnácté

Švédský tyčkař Armand Duplantis znovu posunul hranice svého sportu. Na domácím mítinku v Uppsale překonal laťku ve výšce 6,31 metru a už popatnácté v kariéře vylepšil světový rekord. Fenomén přezdívaný Mondo dál potvrzuje svou dominanci.

Berger za nakopnutí Kuchty trest nedostane, Slavia ale čelí řízení

Disciplinární komise nemůže potrestat slávistického fyzioterapeuta Daniela Bergera za incident z poločasové přestávky derby se Spartou. Důvod je prostý, není členem FAČR. Případ tím ale nekončí. Komise už zahájila řízení se Slavií a čeká, jak klub zareaguje na selhání svého zaměstnance.

Jiří Tuž poprvé v kariéře vystoupal na pódium Světového poháru

Český běžec na lyžích Jiří Tuž prožil v Drammenu životní večer. Ve sprintu klasickou technikou dojel druhý a poprvé v kariéře se dostal na stupně vítězů ve Světovém poháru. Jednadvacetiletý reprezentant navázal na silné výsledky z této sezony a potvrdil, že už patří mezi nejužší sprintařskou špičku.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama