Slavná aukční síň Golden Age Auctions se ve sportovním světě postarala o další rozruch. Do aukce zamířil golfový míček Tigera Woodse, se kterým v roce 1997 vyhrál první Masters. Cena začínala na zhruba 10 tisících korunách, vyšplhala se ale o dost výše. Nový majitel za míček zaplatit v přepočtu 1,4 milionu korun.
Po planetě Zemi už kráčelo v průběhu její existence několik stovek vynikajících golfistů, jen jeden ale poutá takovou pozornost jako Tiger Woods. Hvězda toho největšího kalibru nastartovala kariéru na konci minulého století a do důchodu se stále nechystá. Právě doby začátku Američanovy kariéry si ale teď svět znovu připomněl.
„It was like Superman putting on his cape“
— PGA TOUR (@PGATOUR) April 9, 2023
In 1997, @TigerWoods won #theMasters by 12 strokes, the largest margin in Masters history.
His peers speak to his dominance and the impact he has made on the game of golf. pic.twitter.com/WUCyFiKHZZ
A to díky aukci, kterou měla na svědomí síň Golden Age Auctions. Do dražby šel golfový míček, se kterým Woods vyhrál své první Masters v roce 1997. V golfovém klubu Augusta National tehdy vyhrál jako nejmladší hráč o rekordních 12 ran a zapsal se do sportovní historie. Tehdy, před 26 lety, to byl jeden z prvních zápisů.
O to cennější je celá věc pro majitele golfového míčku z onoho památného Masters. Woods na páté jamce zahrál boggey a rozhodl se, že daruje svou herní pomůcku devítiletému chlapci, který stál v hledišti a napjatě Američanovo počínání sledoval. Julian Nexsen se teď rozhodl, že chce míček pořádně zpeněžit.
Druhý nejdražší míček
Aukce startovala na ceně 500 dolarů, což se v přepočtu rovná zhruba 10 tisícům korun. V průběhu dražby se ale cenovka razantně zvyšovala a vyšplhala se až na konečnou v hodnotě 64 124 dolarů. Tedy v přepočtu asi 1,4 milionu korun. Jde totiž nejspíš o úplně jediný míček, který z Woodsova tažení Masters v roce 1997 zbyl.
„Pokud si Tiger nebo jeho caddy nějaký míček nenechali, je to pravděpodobně jediný zachovaný míček z velkého vítězství Tigera Woodse,“ napsala podle ESPN dražební společnost Golden Age Auctions. Ještě před aukcí podepsal Nexsen prohlášení o tom, že je míček skutečně pravý. To potvrdilo také několik svědků z Masters.
V historii se prodal pouze jediný míček ještě dráž. Stal se jím míček, kterým v roce 1996 trefil hole-in-one. Nový majitel za něj zaplatil 4 miliony korun.