BasketbalDres zesnulého Kobeho Bryanta se vydražil za více než 5 milionů dolarů

Dres zesnulého Kobeho Bryanta se vydražil za více než 5 milionů dolarů

Před dvěma týdny se v aukci vydražil dres již zesnulé basketbalové legendy Kobeho Bryanta. Dres nosil v sezóně 2007/2008, odehrál v něm 25 utkání, během kterých zvládl nasbírat 645 bodů. Nejen to… tento dres měl na sobě při své jediné výhře ocenění NBA MVP.

Jen málokdo nezná Kobeho Bryanta. Rodák z Pensylvánie se stal ikonou americké basketbalové organizace NBA. Je známý především jeho neuvěřitelnou houževnatostí, pracovitostí a chuti vyhrát za každou cenu. Bryant, známý také pod přezdívkou “black mamba“, bohužel tragicky zemřel 26. ledna 2020 po havárii jeho vrtulníku. Spolu s ním při nehodě zemřela i jeho tehdy třinácti letá dcera Gianna.

Celou svoji kariéru zasvětil pouze jednomu klubu. V Los Angeles Lakers odehrál Bryant šestnáct sezón, počínaje rokem 1996. Bryant tak měl možnost hrát na parketách proti hráčům jako Michael Jordan, Scottie Pippen, Karl Malone, LeBron James nebo Shaquille O´Neal (se kterým později vyhrál v Lakers titul). Svoji kariéru ukončil v roce 2012.

Jeho nejúspěšnější sezónou se stala právě sezóna 2007/2008, kdy vyhrál nejcennější ocenění pro jednotlivce NBA MVP. Bohužel, tým nedosáhl tuto sezónu na zisk zlatého prstenu. Ve finále podlehli s Boston Celtics.

Prvního února se v dražil dres právě z této sezóny. Dres se stal poněkud ikonickým. Na jedné fotce Bryanta ho můžeme vidět oslavovat tří bodový koš držením onoho dresu. Dražila ho společnost Sotheby´s, která se specializuje na dražby šperků, obrazů a cenných předmětů. Dres legendy se vydražil za astronomických 126 milionů korun. Částka za dražbu Kobeho dresů se tak stala rekordně nejvyšší.

Jediný basketbalový předmět vydražený za více peněz je dres Michaela Jordana, nošeného ve finálovém zápase v roce 1998. Byl to jeho poslední zápas. Jordanova poslední sezóna byla trefně pojmenována koučem Philem Jacksonem (který i mimo jiné později trénoval právě Bryanta) “The Last Dance“. Tento Jordanův dres se vydražil za 220,5 milionů korun.

Nejčtenější tento týden

Antonelli ovládl chaotickou Velkou cenu Monaka a zvýšil náskok v čele šampionátu

Andrea Kimi Antonelli potvrdil skvělou formu a vyhrál Velkou cenu Monaka 2026. Jezdec Mercedesu si připsal páté vítězství v řadě a výrazně navýšil svůj náskok v průběžném pořadí mistrovství světa. Náročný závod ovlivnily nehody, penalizace i červené vlajky. Na stupně vítězů se vedle Antonelliho postavili Lewis Hamilton a Isack Hadjar.

OKTAGON 89: Rasťo z Ruže ovládl Celebrity Series, hlavní duel skončil předčasně

Turnaj OKTAGON 89 v Bratislavě nabídl několik výrazných výkonů, rychlá ukončení i velká překvapení. Jedním z hlavních příběhů večera se stal Rastislav Zvara, známý z reality show Ruža pre nevestu, který svého soupeře tvrdě ukončil už v prvním kole. Galavečer ale uzavřel smolný závěr titulového souboje mezi Igorem Severinem a Žalgasem Žumagulovem.

Další grandslam pro sehrané duo! Siniaková s Townsend ovládly Paříž

Kateřina Siniaková znovu potvrdila postavení nejlepší deblistky světa. Na Roland Garros vyhrála po boku Američanky Taylor Townsend titul ve čtyřhře žen. Nasazené jedničky ve finále porazily dvojici Anna Danilina a Aleksandra Krunic 6:2, 7:5. Pro českou tenistku jde už o jedenáctý grandslamový triumf v ženském deblu a celkově dvanáctý grandslamový titul v kariéře.

Menšík v Paříži prorazil mezi grandslamovou elitu

Jakub Menšík odehrál na French Open turnaj, který může změnit pohled na jeho další kariéru. Do Paříže nepřijížděl jako jeden z hlavních favoritů, antukové jaro měl spíš nevýrazné a krátce před grandslamem schytal v Hamburku tvrdou porážku. Jenže v areálu Roland Garros se všechno otočilo.

Mirra Andreeva ovládla French Open a poděkovala i sama sobě

Mirra Andreeva završila v Paříži životní turnaj. Ve finále French Open porazila Maja Chwalinska 6:3, 6:2 a získala první grandslamový titul kariéry. Devatenáctiletá tenistka prošla pavoukem s jediným ztraceným setem a na cestě za trofejí využila i zaváhání největších favoritek.

Finálové šílenství v NHL. Vegas vedlo 4:0 a málem odešlo poražené

Hokejisté Vegas zvládli třetí finálový duel NHL a po výhře 5:4 ve druhém prodloužení vedou nad Carolinou 2:1 na zápasy. Golden Knights přitom promarnili náskok 4:0. Hlavními postavami večera byli Tomáš Hertl, který zaznamenal gól a asistenci, a Mitchell Marner, jenž hattrickem přepsal několik historických statistik. O vítězství domácích nakonec rozhodl obránce Shea Theodore.

Královna bílé stopy Zuzana Maděrová má jasno, chce další úspěchy

Olympijská vítězka Zuzana Maděrová má za sebou životní sezonu. Česká snowboardistka ovládla anketu Král bílé stopy, stále přijímá gratulace k triumfu z Itálie a zároveň už naplno pracuje na přípravě na další zimu. Motivaci podle svých slov rozhodně neztratila.

Siniaková s Townsend rozdrtily soupeřky, Menšíkův sen o finále skončil

Český tenis prožil v Paříži další výrazný den. Kateřina Siniaková postoupila po dominantním výkonu do finále ženské čtyřhry Roland Garros. Jakub Menšík naopak svůj životní grandslamový turnaj v semifinále uzavřel, když podlehl favorizovanému Alexandru Zverevovi. Přesto odjíždí z Paříže s cenným výsledkem i výrazným posunem mezi elitou.

Moskva chystá hokejový zápas USA proti Rusku, Ovečkin se ho ale nezúčastní

V Moskvě se 1. července má uskutečnit hokejové utkání mezi americkými a ruskými hráči. Akce navazuje na myšlenku, o které v minulosti hovořili prezidenti Donald Trump a Vladimir Putin. Organizátoři ji představují jako symbolické gesto ke zlepšení vztahů mezi oběma zeměmi. Zatím však vše nasvědčuje tomu, že na ledě se neobjeví hvězdy NHL ani KHL.

Maňasová překonala rekord Kratochvílové a vede evropské tabulky

Česká atletika zažila mimořádně povedený večer. Karolína Maňasová v rakouském St. Pöltenu dvakrát překonala 45 let starý český rekord Jarmily Kratochvílové na 100 metrů. Ve finále navíc zaběhla čas 11,01 sekundy, kterým se dostala do čela letošních evropských tabulek. Výrazný posun zaznamenaly také Lurdes Gloria Manuel, Nikol Tabačková a Tereza Elena Šínová.

Lewis Hamilton si chválí Ferrari. Před Monakem věří, že Scuderia konečně míří správným směrem

Lewis Hamilton začíná po turbulentním přestupu do Ferrari znovu připomínat jezdce, který roky dominoval formuli 1. Sedminásobný mistr světa po povedeném závodě v Kanadě otevřeně promluvil o změnách uvnitř týmu, novém závodním inženýrovi i rostoucí důvěře ve Ferrari. A před Velkou cenou Monaka naznačil, že slavná italská stáj může patřit mezi hlavní favority víkendu.

České volejbalistky slaví v Lize národů druhou výhru, Belgii nedaly šanci

České volejbalistky zvládly na úvodním turnaji Ligy národů v čínském Nankingu další důležitý zápas. Belgii porazily jednoznačně 3:0 na sety a připsaly si druhé vítězství během tří utkání. Cenný triumf je navíc posunul na 14. místo světového žebříčku právě před jejich soupeřky.

Carolina po obratu srovnala finále, Hertlův faul rozhodl prodloužení

Hokejisté Caroliny zvládli ve druhém finále Stanley Cupu dramatický obrat a po výhře 4:3 v prodloužení vyrovnali sérii s Vegas na 1:1. Ještě deset minut před koncem přitom prohrávali o dvě branky. Smutným hrdinou večera se stal český útočník Tomáš Hertl, po jehož vyloučení rozhodl v nastavení Seth Jarvis.

Ruska Mirra Andreeva přehrála Ukrajinku Kostyuk a je poprvé ve finále French Open

Devatenáctiletá Mirra Andreeva si na Roland Garros zahraje své první grandslamové finále. Ruská tenistka v semifinále přehrála Ukrajinku Martu Kostyuk 6:1 a 6:3. V Paříži tak ukončila její letošní neporazitelnost na antuce a oplatila jí předchozí porážky z této sezony.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama