FotbalDramatickou bitvu o Madrid vyhrál Real. V prodloužení rozhodl Karim Benzema

Dramatickou bitvu o Madrid vyhrál Real. V prodloužení rozhodl Karim Benzema

Čtvrtfinále poháru Copa del Rey nabídlo fanouškům vyhecovaný souboj o hlavní město Španělska. Real v něm nakonec porazil Atlético 3:1, urputnou bitvu ale rozsekli Courtois a spol. až v prodloužení. Rozhodující branku vsítil Karim Benzema.

Madrid, stadion Santiago Bernábeu, 292. derby mezi Realem a Atléticem. Nyní v rámci poháru. A o negativní emoce opět nebyla nouze… Rivalita mezi oběma celky je enormní, nicméně stále je to sport a měl by existovat určitý respekt k soupeři. A ten byl k vidění pouze ze strany domácích.

Už před výkopem dal kapitán červenobílých Koke najevo nenávist vůči Realu tím, že si při úvodní fotce schoval vlaječku soupeře, kterou dostal od Benzemy, za záda tak, aby nebyla vidět. Karim ji naopak nechal před sebou. Tím to celé ale teprve začalo.

Drama dospělo až do prodloužení

Úvod klání patřil Atléticu. Los Colchoneros předvedli v 19. minutě famózní gólovou akci. Molina dostal přesný pas obloučkem za obranu, z první poslal míč na malé vápno a pohotový Morata uklidil balon do odkryté sítě, čímž zařídil svému celku vedení.

Real se po inkasované brance zvedl, ale žádnou ze svých šancí nedokázal do pauzy proměnit v gól. Vyrovnání přišlo až v závěru druhého poločasu, Rodrygo totiž rozradostnil naplněné ochozy impozantním sólem.

Brazilský mladíček dostal za půlkou míč od Modriće, otočil se, udělal dvě rychlé kličky, zbavil se tří protivníků a letěl do vápna. Tam přešlapovačkou přechytračil i posledního obránce a šajtlí vypálil na přední tyč. Oblak nestihl zakročit, Rodrygo poslal bitvu do prodloužení.

Zkraje přidaného času dostal druhou žlutou kartu Savič a Atlético šlo do deseti. Frustrace a nenávist Los Colchoneros se spojila a po zápase v rozhovorech vyplouvala na povrch. Oblak kritizoval v utkání bezchybného sudího: „Jestli Savič dostal červenou, Ceballos ji měl dostat také. Ale na tohle jsme zvyklí,“ komentoval ironicky duel golman.

https://twitter.com/realmadriden/status/1618896595939983360?s=20&t=cir9EYKeURXV3UAWm_pW3g

Real zmaru svého soka využil, Benzema pohotovou dorážkou ve 104. minutě rozhodl a skóre na 3:1 ještě upravil ve 122. minutě rychlým sólem Vinicius Jr. Atlético pak ani na sociální sítě nenapsalo jméno střelce, absenci respektu během madridského derby tím jen podtrhlo.

Do semifinále tak jdou fotbalisté v bílém, tam narazí na Osasunu, která porazila po prodloužení Sevillu.

Nejčtenější tento týden

České tenistky zažily na Štvanici rozdílný den

Barbora Krejčíková se do finále Livesport Prague Open neprobojovala. V téměř tříhodinovém semifinále podlehla osmnáctileté Rakušance Lilli Tagger 7:6, 3:6 a 6:7. České barvy však zůstaly ve hře alespoň ve čtyřhře, kde Lucie Havlíčková a Laura Samson postoupily do finále.

Carapaz ovládl královskou etapu Tour de France

Richard Carapaz vyhrál královskou 20. etapu Tour de France a přidal druhý triumf během tří dnů. Tadej Pogačar dojel čtvrtý a před nedělním finále drží náskok 6 minut a 26 sekund. K pátému celkovému vítězství mu stačí dokončit závěrečnou etapu v Paříži.

Poslední trénink v Maďarsku ovládl Lando Norris

Lando Norris zajel nejrychlejší čas závěrečného tréninku před Velkou cenou Maďarska. Úřadující mistr světa porazil Lewise Hamiltona o 0,117 sekundy, třetí skončil lídr šampionátu Kimi Antonelli. Výsledky slibují těsný boj o pole position.

Lyles prolétl stovku za 9,79. Na americkém šampionátu jasně zvítězil

Noah Lyles ovládl páteční finále stovky na americkém atletickém šampionátu v New Yorku. Olympijský vítěz časem 9,79 sekundy vyrovnal osobní rekord a zároveň zaběhl nejlepší světový výkon letošní sezony.

Z reprezentace vypadla, teď je mistryní světa. Kneblová ovládla slalom v Oklahomě

Tereza Kneblová proměnila návrat do české reprezentace v největší úspěch své kariéry. Třiadvacetiletá kanoistka vybojovala na mistrovství světa v Oklahoma City zlato a získala první individuální medaili z velké seniorské akce.

Pogačar ovládl Alpe d’Huez a přidal páté etapové vítězství na Tour

Tadej Pogačar znovu potvrdil roli největší hvězdy letošní Tour de France. Slovinský cyklista vyhrál devatenáctou etapu s cílem na legendárním Alpe d'Huez, navýšil svůj náskok v celkovém pořadí a navíc překonal více než třicet let starý rekord slavného stoupání. Po strhujícím výkonu si připsal už páté etapové vítězství v letošním ročníku.

Valentová oplatila Bouzkové loňské vyřazení, Krejčíková pokračuje bez ztráty setu

Tereza Valentová zvládla na Livesport Prague Open jeden z největších zápasů dosavadní kariéry. Ve čtvrtfinále otočila souboj s obhájkyní titulu Marií Bouzkovou, zvítězila po dramatickém průběhu 2:6, 6:4, 7:6 a oplatila jí loňské semifinálové vyřazení. Česká tenistka navíc dohrávala utkání se zdravotními potížemi, přesto si vybojovala postup mezi nejlepší čtyřku.

George Russell je nadšený. Mercedes prý vyřešil všechny technické potíže

George Russell věří, že Mercedes před Velkou cenou Maďarska odstranil problémy s pohonnou jednotkou, které ho připravily o konkurenceschopnost v Belgii. Britský pilot zároveň přiznal, že letošní sezona pro něj představuje dosud nejnáročnější psychickou zkoušku.

Luke Littler děsí soupeře. V Blackpoolu předvádí výkony jako z jiné planety

Luke Littler pokračuje na World Matchplay v Blackpoolu v mimořádných výkonech. Obhájce titulu bez větších problémů postoupil do semifinále přes Joshe Rocka a podle expertů hraje šipky, na které momentálně nikdo nestačí.

Krejčíková a Bejlek jsou ve čtvrtfinále Prague Open, Bartůňkovou zastavilo bolestivé drama

Barbora Krejčíková a Sára Bejlek potvrdily na domácím turnaji v Praze roli favoritek a postoupily mezi osm nejlepších. Krejčíková zvládla české derby s Lucií Havlíčkovou, Bejlek jasně přehrála Marii Timofejevovou. Naopak Nikola Bartůňková nevyužila ve třetím setu vedení 5:1 ani čtyři mečboly a po více než tříhodinové bitvě skončila.

Carapaz ovládl horskou etapu Tour de France a Vacek byl vidět v úniku

Richard Carapaz se dočkal druhého etapového triumfu na Tour de France. Ekvádorský cyklista rozhodl osmnáctou etapu únikem v závěrečném stoupání do střediska Orciéres Merlette. Žlutý trikot bez problémů uhájil Tadej Pogačar, který dál míří za celkovým vítězstvím. V průběhu etapy na sebe upozornil také český reprezentant Mathias Vacek, jenž dlouho figuroval v úniku.

Tyson Fury výrazně zhubl. Před zápasem v Thajsku bude čelit nejtěžšímu soupeři kariéry

Tyson Fury absolvoval oficiální vážení před pátečním duelem s polským obrem Mariuszem Wachem. Přestože britský boxer pokračuje ve zlepšování kondice, na váze byl proti svému soupeři výrazně lehčí. Zápas v Thajsku má být poslední prověrkou před očekávaným střetem s Anthonym Joshuou.

Gerwyn Price míří za titulem. World Matchplay ale poznamenal kolaps Menziese

Gerwyn Price potvrdil roli jednoho z hlavních favoritů World Matchplay a po přesvědčivém vítězství nad Robem Crossem postoupil do čtvrtfinále. Večer v Blackpoolu však poznamenal kolaps Camerona Menziese, který musel svůj zápas kvůli zdravotním problémům předčasně ukončit.

Miami omylem zveřejnilo video naznačující možný návrat LeBrona Jamese

Miami Heat rozvířilo spekulace o budoucnosti LeBrona Jamese. Klub na YouTube omylem zveřejnil odkaz na tiskovou konferenci, která měla představit jeho návrat. Video rychle zmizelo, ale fanoušci si ho všimli a začali řešit, zda se slavný basketbalista chystá zpět na Floridu.

Tereza Valentová otočila těžký zápas a Šalková zářila bleskovým postupem

České tenistky prožily na turnaji Livesport Prague Open mimořádně povedený den. Tereza Valentová po nepovedeném vstupu otočila duel proti Maya Joint a vybojovala čtvrtfinále. Dominika Šalková naopak nedala Océane Dodin žádnou šanci a po dominantním výkonu zvítězila za pouhých 49 minut. Obě hráčky po zápase neskrývaly spokojenost a už vyhlížejí další výzvy.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama