-6.1 C
Czech
Středa 14. ledna 2026
ŠipkyDrama v Leverkusenu. Price zlomil v nervydrásajícím finále van Duijvenbodeho

Drama v Leverkusenu. Price zlomil v nervydrásajícím finále van Duijvenbodeho

Gerwyn Price září na všech frontách. Po třetím triumfu v letošní Premier League přetlačil v Leverkusenu v nesmírně napínavé bitvě Dirka van Duijvenbodeho poměrem 8:7, a vyhrál tak druhou zastávku European Tour. Na turnaji se objevil i zástupce České republiky, hned v prvním kole ale padl s nizozemskou legendou.

Německo má za sebou první ze dvou obrovských šipkařských akcí konaných během šesti dní. European Darts Masters 2023 hostil o víkendu Leverkusen, v týdnu se do Berlína podívá prestižní Premier League.

Na západě se vynikajícími výkony blýskli zejména Dirk van Duijvenbode, jenž vyřadil například Rosse Smithe, Joshe Rocka či Roba Crosse, a Gerwyn Price, který poslal z turnaje domů dvě obrovské hvězdy – mistra světa Michaela Smithe a šestinásobného šampiona zmíněné Premier League Michaela van Gerwena.

Oba muži se potkali ve finále. Do bitvy vstoupil lépe Holanďan, ve třetím legu vzal Velšanovi podání a tuto krádež následně potvrdil ziskem legu číslo čtyři. Jenže „Iceman“ si vzal záhy podání zpět a vývoj klání obrátil.

Za stavu 5:5 útočil Price na devítku, na osmé šipce letící na trojnásobek dvacítky ale selhal. Zápas dospěl do stavu 7:6 pro Dirka van Duijvenbodeho, jenž měl po dobré sehrávce možnost získat trofej. Své šipky ale nevyužil, a tak se kormidla chopil bývalý ragbista, zavřel 108 a poslal duel do rozhodujícího legu.

A tam už nedal pěstiteli lilků sebemenší šanci. Třemi vysokými náhozy si nachystal 91 bodů, které následně zavřel. Dirkovi zbývalo v ten moment více než dvě stě bodů. Price tak získal sedmý titul z European Tour v kariéře.

Český zástupce zahrál skvostné šipky

Na podnik se kvalifikoval i mladík z České republiky Filip Šebesta. Letos už hrál na první zastávce European Tour, v Kielu mu ale vystavil hned v prvním kole stopku Keegan Brown. Šebesta tam zahrál průměr 82,99 a po nevýrazném výkonu se musel smířit s nepříznivým výsledkem 3:6.

Nyní dostal ještě mnohem zkušenějšího a náročnějšího soupeře. Utkal se s Raymondem van Barneveldem. Šebesta hrál parádně, hodil dvě maxima, jeho průměr atakoval hranici sta bodů a zavíral se 100% úspěšností. Jenže legendární „Barney“ překvapení nedovolil a úspěšného bojovného Čecha stejně porazil, taktéž poměrem 6:3.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Loprais vyhrál etapu a posunul se na třetí místo

Aleš Loprais ovládl 9. etapu Rallye Dakar a v průběžném pořadí kamionů se posunul na třetí příčku. Naopak Martin Macík po slibném rozjezdu zůstal na trati s vážnými potížemi a přišel o šanci útočit na třetí celkové vítězství v řadě. Starosti řeší také Martin Prokop v kategorii automobilů. Na motocyklech potěšil Milan Engel třináctým časem v etapě a posunem na devatenácté místo celkově.

Emma Raducanu si zatím vítězství nepřipsala, déšť zastavil duel v Hobartu

Tenisový turnaj Hobart International přinesl hned v úvodních dnech dramatické momenty, které výrazně ovlivnilo počasí. Zápas Emma Raducanu vs. Camila Osorio musel být kvůli silnému dešti přerušen a odložen na následující den. Angličanka přitom měla duel slibně rozehraný.

Palát dvěma góly dovedl Devils k výhře v Minnesotě

Ondřej Palát prožil v NHL konečně večer, který dlouho vyhlížel. Na ledě Minnesoty dal dva góly, New Jersey vyhrálo 5:2 a zastavilo sérii čtyř porážek. Dvěma body se připomněl i Martin Nečas, Colorado ale doma padlo s Torontem po prodloužení. Vítězný zápas zvládl také brankář Jakub Dobeš, Montreal přehrál Vancouver 6:3 a bod zapsal i Filip Hronek.

Tottenham našel náhradu za Bentancura. Conor Gallagher míří zpět do Premier League

Tottenham Hotspur učinil výrazný krok k vyřešení problému ve středu zálohy. Londýnský klub se podle dostupných informací dohodl s Atléticem Madrid na přestupu anglického reprezentanta Conora Gallaghera. Přestupová částka by se měla pohybovat kolem 34 milionů liber (zhruba 950 milionů korun), čímž se Gallagher stává jednou z nejvýraznějších posil Spurs v aktuálním přestupovém období.

Anthony Joshua potřebuje čas. O své budoucnosti v boxu zatím nerozhodl 

Promotér Eddie Hearn uvedl, že Anthony Joshua si musí nejprve projít obdobím smutku po tragické ztrátě blízkých přátel, než začne uvažovat o své další boxerské kariéře. Zároveň ale věří, že se bývalý mistr světa v těžké váze do ringu nakonec vrátí.

Atlanta vyhrála na Golden State a Krejčí zůstal v základu

Basketbalisté Atlanty zvládli těžký venkovní zápas v San Francisku a porazili Golden State 124:111. Vít Krejčí nastoupil podruhé za sebou v základní sestavě a za 21 minut zapsal pět bodů a pět doskoků. Hawks vyhráli potřetí v řadě a dál drží deváté místo na východě.

Barcelona ve finále Superpoháru přetlačila Real Madrid 3:2

Finále španělského Superpoháru nabídlo v Džiddě pět gólů a šílené tempo. Barcelona porazila Real Madrid 3:2, obhájila loňský triumf a zapsala si už 16. trofej v soutěži. Dvakrát se prosadil Raphinha a trenér Hansi Flick znovu potvrdil, že finále umí, vyhrál i osmý duel o titul v kariéře.

Hertl pěti body zničil San Jose a táhl Vegas k výhře 7:2

Tomáš Hertl prožil v NHL životní večer. Proti svému bývalému klubu ze San Jose nasázel dva góly, přidal tři asistence a výrazně pomohl Vegas k vysoké výhře 7:2. Pražský centr si tím posunul osobní bodové maximum v jednom zápase a v sezoně se dostal na 39 bodů za 18 branek a 21 asistencí. Dařilo se i dalším Čechům, Vítek Vaněček chytil za Utah a David Pastrňák navázal s Bostonem na povedený víkend.

Česká rychlobruslařka Zdráhalová vyhrála mistrovství Evropy na 1000 metrů

Nikola Zdráhalová má největší úspěch kariéry. V polském Tomaszówě Mazowieckém vyhrála mistrovství Evropy na 1000 metrů a navázala na sobotní stříbro z patnáctistovky. Po dojezdu zvedla ruce nad hlavu, usmála se a brzy si vyslechla i českou hymnu.

Sabalenka obhájila titul v Brisbane a zůstala bez ztráty setu

Aryna Sabalenka potvrdila post světové jedničky a znovu ovládla turnaj v Brisbane. Ve finále porazila Martu Kostyuk 6:4 a 6:3, během celého týdne neztratila ani set a připsala si 22. titul kariéry. Do Melbourne tak míří ve výborném rytmu.

Dalton Smith šokoval Matíase a stal se mistrem světa

Britský boxer Dalton Smith se v New Yorku definitivně zapsal na světovou boxerskou mapu. V bouřlivé atmosféře brooklynského Barclays Center totiž senzačně porazil Portoričana Subriel Matiase a vybojoval titul mistra světa organizace WBC v lehké welterové váze.

Pastrňák rozdal šest asistencí a Zacha dal hattrick při demolici Rangers

David Pastrňák prožil v NHL výjimečnou noc, když při výhře Bostonu 10:2 nad New York Rangers nasbíral šest asistencí. Pavel Zacha k tomu přidal první hattrick v kariéře a Marat Chusnutdinov dal dokonce čtyři góly. V dalším programu Lukáš Dostál znovu nedosáhl na výhru, Anaheim padl v Buffalu 3:5, Tampa Bay naopak natáhla vítěznou sérii na devět zápasů.

Vejmelka jako první brankář sezony dosáhl na 20 výher

Karel Vejmelka dotáhl Utah k vítězství 4:2 nad St. Louis a jako první gólman v této sezoně NHL zapsal dvacátou výhru. Zastavil 26 střel, po zápase bral ocenění třetí hvězdy a rychlostí, s jakou se k metě dostal, se zařadil hned za Dominika Haška.

Ledecká otevřela olympijský rok desátým místem, Vonn znovu vyhrála v Zauchensee

Ester Ledecká vstoupila do olympijského roku 2026 děleným desátým místem ve sjezdu v Zauchensee. Na vítěznou Lindsey Vonn ztratila 75 setin, od pódia ji dělilo 27 setin. Americká legenda si dojela pro 84. triumf ve Světovém poháru a posunula vlastní rekord nejstarší vítězky závodu na 41 let a 84 dní.

Martina Sáblíková byla na ME čtvrtá

Martina Sáblíková se po pěti letech vrátila na mistrovství Evropy a hned v úvodním závodě sahala po další medaili. Na trati 3000 metrů v polském Tomaszówě Mazowieckém dojela čtvrtá, od bronzu ji dělily něco přes dvě sekundy. Vyhrála Norka Ragne Wiklundová a předvedla výkon, který závod jasně rozvrstvil.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama