0.8 C
    Čtvrtek 18. dubna 2024

Domácí Finové poprvé padli, v derby severu se Švédskem prohráli až po nájezdech

Už jenom tři týmy na letošním mistrovství světa v hokeji zůstávají bez porážky. V severském derby uspěli Švédové, kteří domácí výběr porazili po nájezdech. Kromě nich ve středu slavili vítězství také Francouzi, Norové a Švýcaři.

Pouhých 66 vteřin dělilo italský tým od první výhry na turnaji. Proti Francouzům vedli drtivou většinu utkání, v první třetině totiž otevřel gólový účet Frigo. Vedení si udrželi až do samého závěru zápasu, ve kterém srovnal Sacha Treille a poslal utkání do prodloužení.

Prodloužení trvalo jenom minutu a čtyři sekundy, poté se z bezprostřední blízkosti trefil Gallet a bylo rozhodnuto. „Hrají tvrdě a důrazně, je velice těžké se proti nim prosadit. Je skvělé, že jsme vyhráli, zdálo se mi, že jsme v závěru měli více sil, než soupeř,“ komentoval po utkání francouzský kapitán Damien Fluery.

První tříbodovou výhru si v odpoledním utkání připsali Norové. Proti Rakousku, které den před tím senzačně porazilo české mužstvo, se trefili hned pětkrát a v průběžné tabulce poskočili už na čtvrté místo. Třemi body se zaskvěl Rosseli Olsen.

Jenom jeden proměněný nájezd

Třetí porážku v řadě si ve večerním utkání připsali Slováci. O všechny body proti Švýcarsku přišli kvůli špatné produktivitě a nevyužitým přesilovkám, kterých měli především v závěru opravdu požehnaně. První trefu na turnaji si připsal mladík Juraj Slafkovský, povedenou ranou srovnával ve druhé třetině na 2:2.

Po čtyřech utkáních mají na kontě jenom tři body za vítězství s Francií, ve zbytku zápasů v základní skupině je ale čekají papírově slabší soupeři.

Vrcholem středečního programu bylo severské derby mezi Finskem a Švédskem. Domácí výběr po první třetině prohrával, ale ve druhé třetině otočil vývoj skóre a vedl 2:1. Ve třetí třetině srovnal Kellman, a nakonec se muselo rozhodovat až v samostatných nájezdech.

V nich se jako jediný prosadil Emil Bemstrom a vystřelil tak svému týmu bod navíc.

Gól Iana Maatsena posunul Borussii Dortmund do semifinále Ligy mistrů

Ian Maatsen, který odešel z Chelsea za většími příležitostmi, sehrál klíčovou roli při cestě Borussie Dortmund do semifinále Ligy mistrů. Obránce přispěl svým gólem k vítězství Dortmundu nad Atléticem Madrid.

Hidžáb bude problém. Na LOH v Paříži panuje tvrdá politika

Paříž se chystá přivítat největší sportovní událost – Olympijské hry v roce 2024. Přestože se město dlouho prezentovalo jako mekka filmového průmyslu, tentokrát bude jeho slavný Cité du Cinéma přetvořen v srdce olympijského atletického městečka. Díky tomu se na jednom místě sejdou sportovci z různých zemí a kultur. Jde o moment, kdy se protnou různé kultury.