5.2 C
    Středa 24. dubna 2024

Dokonalý obrat v Plzni, Jablonec selhal. Ve Skotsku prohrál a končí

Jediný ze čtyř českých zástupců v evropských pohárech dokázal v tomto týdnu uspět a postoupit do další fáze. Po famózním obratu se ve čtvrtek radovala Viktoria Plzeň, naopak Jablonec vysoko prohrál a v Evropské lize skončil.

Zpackané první utkání s nadějným závěrem odehrála Plzeň v úvodním zápase předkola Evropské konferenční ligy. Na hřišti velšského The New Saints prohrála 2:4, když obě branky dokázala vstřelit až v samém závěru.

Ani v domácím prostředí nezačala dobře. Už ve čtvrté minutě šel soupeř z britských ostrovů do vedení, když se prosadil Robles. Krátce po změně stran dokázal srovnat Bucha, ale viktoriánům k pokračování utkání v prodloužení stále chyběly dvě branky.

Čas běžel a skóre se neměnilo. Naději vykřesal v 85. minutě střídající Chorý a parádní závěr podtrhnul gólem na 3:1 Jean-David Beaguel. Prodloužení gól nepřineslo, a tak se muselo rozhodovat až na penalty. V nich měli čeští fotbalisté výrazně navrch a po trefě Káčera vybuchla na stadionu obrovská radost.

„Vážíme si toho, že jsme postoupili, i když vím, že dneska to bylo hodně upracované a vybojované. Ale otočili jsme další, hodně těžký zápas,“ řekl na pozápasové tiskové konferenci trenér Michal Bílek.

O účast ve skupině nové evropské soutěži zabojují Západočeši proti CSKA Sofia, první utkání je čeká příští čtvrtek doma.

Jablonec se neprosadil

V ještě těžší pozici vstupovali do odvety fotbalisté Jablonce. Se silným Celticem ve třetím předkole Evropské ligy doma prohráli 2:4 a na hřišti soupeře se tak pokoušeli o malý zázrak. Ten se nekonal, domácí v bouřlivé atmosféře neponechali nic náhodě a vyhráli přesvědčivě 3:0. Už v prvním poločase se trefil David Turnbull, stejný hráč přidal ve druhé půli ještě jednu trefu. Konečné skóre stanovil James Forrest.

„Hráči si z takových zápasů musí něco vzít. Těmito zápasy rostou a získávají mezinárodní zkušenosti, takové zápasy jdou do světa a hráči se můžou zviditelnit. Celtic byl silný soupeř. Jsem zklamaný, že jsme tu nevstřelili žádnou branku,“ komentoval utkání Petr Rada.

Jablonec po vypadnutí čeká závěrečné předkolo Evropské konferenční ligy, ve kterém se utká se slovenskou Žilinou.

Arteta poslal vzkaz Pochettinovi po zdrcující porážce Chelsea

Arsenal v úterý večer drtivě porazil Chelsea 5:0, čímž zvýšil tlak na trenéra Chelsea Mauricia Pochettina. Vítězství vyneslo Arsenal do čela tabulky Premier League a Chelsea na něj ztrácí neuvěřitelných 30 bodů.

Jakub Vrána dostal šanci na reprezentaci. Věří, že má potenciál

Česko potvrdilo, že se do jeho předturnajového kempu před mistrovstvím světa v hokeji zapojí hráč z NHL Jakub Vrána. Zatím však není jasné, zda se dostane do týmu. Věří však, že má na to Českou republiku reprezentovat.

West Ham spekuluje nad osudem Davida Moyese. Možností moc není

Závěr sezóny se blíží a otázka budoucnosti manažera West Hamu, Davida Moyese, zůstává stále předmětem spekulací. Moyesův kontrakt vyprší na konci současné kampaně a klub zatím neprozradil, zda plánuje prodloužení jeho působení. Manažerské křeslo je horké a zájemců o Moyesovo místo může být mnoho. Jak se k celé věci West Ham postaví?

Nelly Korda potřebuje pauzu. Vynechává kvůli tomu turnaje

Nelly Korda, světová jednička ženského golfu, nedávno oznámila, že se rozhodla vynechat nadcházející událost LPGA Tour, aby si mohla odpočinout. Toto rozhodnutí přichází poté, co nedávno získala svůj druhý titul na Chevron Championship. Její vítězství v této prestižní soitěži bylo již pátým triumfem v řadě během posledních pěti startů.