16.3 C
    Pátek 24. května 2024

Dokonalý obrat v Plzni, Jablonec selhal. Ve Skotsku prohrál a končí

Jediný ze čtyř českých zástupců v evropských pohárech dokázal v tomto týdnu uspět a postoupit do další fáze. Po famózním obratu se ve čtvrtek radovala Viktoria Plzeň, naopak Jablonec vysoko prohrál a v Evropské lize skončil.

Zpackané první utkání s nadějným závěrem odehrála Plzeň v úvodním zápase předkola Evropské konferenční ligy. Na hřišti velšského The New Saints prohrála 2:4, když obě branky dokázala vstřelit až v samém závěru.

Ani v domácím prostředí nezačala dobře. Už ve čtvrté minutě šel soupeř z britských ostrovů do vedení, když se prosadil Robles. Krátce po změně stran dokázal srovnat Bucha, ale viktoriánům k pokračování utkání v prodloužení stále chyběly dvě branky.

Čas běžel a skóre se neměnilo. Naději vykřesal v 85. minutě střídající Chorý a parádní závěr podtrhnul gólem na 3:1 Jean-David Beaguel. Prodloužení gól nepřineslo, a tak se muselo rozhodovat až na penalty. V nich měli čeští fotbalisté výrazně navrch a po trefě Káčera vybuchla na stadionu obrovská radost.

„Vážíme si toho, že jsme postoupili, i když vím, že dneska to bylo hodně upracované a vybojované. Ale otočili jsme další, hodně těžký zápas,“ řekl na pozápasové tiskové konferenci trenér Michal Bílek.

O účast ve skupině nové evropské soutěži zabojují Západočeši proti CSKA Sofia, první utkání je čeká příští čtvrtek doma.

Jablonec se neprosadil

V ještě těžší pozici vstupovali do odvety fotbalisté Jablonce. Se silným Celticem ve třetím předkole Evropské ligy doma prohráli 2:4 a na hřišti soupeře se tak pokoušeli o malý zázrak. Ten se nekonal, domácí v bouřlivé atmosféře neponechali nic náhodě a vyhráli přesvědčivě 3:0. Už v prvním poločase se trefil David Turnbull, stejný hráč přidal ve druhé půli ještě jednu trefu. Konečné skóre stanovil James Forrest.

„Hráči si z takových zápasů musí něco vzít. Těmito zápasy rostou a získávají mezinárodní zkušenosti, takové zápasy jdou do světa a hráči se můžou zviditelnit. Celtic byl silný soupeř. Jsem zklamaný, že jsme tu nevstřelili žádnou branku,“ komentoval utkání Petr Rada.

Jablonec po vypadnutí čeká závěrečné předkolo Evropské konferenční ligy, ve kterém se utká se slovenskou Žilinou.

Američané jedou domů. Češi po nervy drásající koncovce uhájili led poměrem 1:0

Celých sedm dlouhých sekund diváci stáli a jásali. Tato krátká doba dělila český tým od vítězství ve čtvrtfinále hokejového mistrovství světa. Povedlo se, Američané jedou domů. Český brankář Lukáš Dostál předvedl famózní výkon. Pavel Zacha se postaral o jednobodový náskok, který už soupeři nedokázali zvrátit.

Klíčový zápas českých hokejistů proti USA přináší zásadní změny v sestavě

Čeští hokejisté se dnešní večer připravují na zatím největší výzvu šampionátu – čtvrtfinálový souboj s reprezentací USA. Trenérský štáb kolem Radima Rulíka se rozhodl provést několik zásadních změn v sestavě, které by měly pomoci v bitvě s Američany. Jakub Flek, jeden z nejrychlejších bruslařů turnaje, bohužel nebude moci nastoupit kvůli nemoci.

Další ostuda českého fotbalu. Stadion v Plzni se proměnil v bitevní pole

Středeční finále fotbalového českého MOL Cupu mezi domácí Viktorií Plzeň a pražskou Spartou se zvrtlo v dramatickou eskalaci násilí, která vyvrcholila masivním zásahem policejních těžkooděnců. FAČR zahájila vlastní vyšetřování násilností.

Cristiano Ronaldo se šestou účastí na mistrovství Evropy zapíše do historie

Portugalská fotbalová legenda Cristiano Ronaldo se zapíše do historie jako první hráč, který se zúčastní šesti mistrovství Evropy. Devětatřicetiletý útočník Al-Nassr byl potvrzen jako součást 26členného portugalského týmu pro Euro 2024 v Německu. V úterý to oznámil trenér Roberto Martinez.