Bojové sportyDočká se McGregor dalšího fightu? Mohl by přeskočit řadu a vyzvat šampiona...

Dočká se McGregor dalšího fightu? Mohl by přeskočit řadu a vyzvat šampiona Oliveiru

Jeden z nejlepších bojovníků všech dob a borec, který pro ránu nejde daleko ani v osobním životě. Conor McGregor léčí zranění nohy, vzpamatovává se z proher, ale zároveň už se těší na další fight. Už v květnu příštího roku by se mohl dočkat, k vzájemnému souboji je nakloněný šampion lehké váhy Charles Oliveira.

Není tomu tak dávno, co se oba tihle borci představili v kleci. Jedno měli v roce 2021 společné, a tím byl soupeř. Jak Conor McGregor, tak Charles Oliveira, narazili na Dustina Poiriera. Brazilec svůj duel vyhrál a zároveň obhájil pás, Ir si v poslední bitvě zlomil nohu a padl.

Podle dostupných zdrojů už se ale McGregor ze svých trápení dostal a těší se na další výzvu. Tou by mohl být zmiňovaný šampion lehké váhy UFC Charles Oliveira. Ani ten se prý měření sil nebojí a všanc chce dát klidně i titul. Nebojí se zároveň ani přechodu do jiné váhovky.

„Conor mě sám vyzval a zeptal se mě na termín zápasu. Tohle je šance, která se neodmítá. Proto jsem mu odpověděl, že do toho půjdu,“ pronesl Oliveira. „Budu na něj čekat v květnu. Může to být v lehké váze, velterové nebo střední. A samozřejmě do toho boje klidně vsadím svůj pás,“ řekl pro Sherdog.

Fight chce podle vlastních slov sám Oliveira, samozřejmě i McGregor, kromě nich ale celý zbytek světa bojových umění. „Nejen on nebo já, ale i celý svět chce tento zápas vidět. Tak pojďme do toho,“ vybízí Brazilec irského ranaře.

Oliveira jako motivace

Problém ale nastává v pořadí. Na bitvu s Oliveirou má políčeno Justin Gaethje, jemuž duel přislíbil i šéf UFC Dana White. Brazilec ale návrh zamítl a pronesl, že by raději obhajoval pás proti McGregorovi. Pro něj Oliveira slouží jako zdroj motivace.

„Znáte Conora, chce se měřit pouze s těmi nejlepšími a duel s Oliveirou v něm budí extra motivaci. Jsem si jistý, že kdyby se k tomuto zápasu schylovalo, Conor by vstával hodně brzy ráno, aby začal s tréninkem. Tohle je přesně ten typ výzvy, kvůli které máte husí kůži a kvůli které ze sebe chcete vydat to nejlepší,“ myslí si Conorův kouč John Kavanagh.

„V celém UFC nenajdete člověka, který by měl lepší jiu jitsu. Charles je pravým šampionem, který neponechává nic náhodě, ukončuje prakticky všechny své soupeře před limitem. Má slušný postoj, dobrý wrestling a skvělé jiu jitsu, to jsou prostě aspekty, které budí respekt,“ doplnil.

Co myslíte? Uvidíme další parádní souboj, ve kterém bude hrát klíčovou roli Conor McGregor?

Nejčtenější tento týden

Carolina je jednu výhru od Stanley Cupu

Hokejisté Caroliny zvládli pátý zápas finálové série NHL a po domácí výhře 4:2 nad Vegas vedou 3:2 na utkání. Golden Knights sice poslal do vedení Pavel Dorofejev po asistenci Tomáše Hertla, Hurricanes ale skóre otočili a od druhého Stanley Cupu v klubové historii je dělí jediné vítězství.

Wales znovu sní o triumfu. Jonny Clayton s novým parťákem ukázali, že mohou dojít daleko

Absence Gerwyna Price vyvolala mezi fanoušky pochybnosti, Wales ale hned v úvodu World Cup of Darts ukázal svou sílu. Zkušený Jonny Clayton a debutant Nick Kenny zvládli první společný zápas přesvědčivě a dali jasně najevo, že i v pozměněné sestavě chtějí bojovat o titul.

Mourinho se vrací do Realu Madrid. Zachrání potápějící se klub?

Real Madrid znovu vsadil na známou tvář. Novým trenérem se stal José Mourinho, který se na Santiago Bernabéu vrací po více než deseti letech. Vedení klubu od něj očekává, že ukončí dvouleté čekání na velkou trofej a přinese týmu větší stabilitu.

Světová šachová federace suspendovala Rusko

Mezinárodní šachová federace FIDE dočasně pozastavila členství Ruska. Reagovala tak na rozhodnutí sportovní arbitráže i na nesplnění podmínek, které Moskva dostala kvůli aktivitám v okupovaných částech Ukrajiny. Pro zemi s mimořádně silnou šachovou tradicí jde o citelný symbolický zásah.

Šipky dobývají New York. Luke Littler a Luke Humphries povedou hvězdnou show v Madison Square Garden

Dva největší fenomény současných šipek míří do legendární Madison Square Garden. Luke Littler a Luke Humphries budou hlavními taháky letošního US Darts Masters, kde se představí elitní hráči PDC i nejlepší zástupci Severní Ameriky. Ve hře přitom nebude jen prestižní titul, ale také přímá vstupenka na mistrovství světa v Alexandra Palace.

Deset milionů za zápas proti pěti soupeřům? Novotný označil Muradovův plán za hloupost

Makhmud Muradov se stal jednou z hlavních tváří nové organizace GMMA. Největší pozornost však nevzbuzuje jeho angažmá samotné, ale plánovaný souboj proti pěti soupeřům najednou. Právě ten vyvolal ostrou reakci spolumajitele Oktagonu Ondřeje Novotného, který podobný formát považuje za velmi nebezpečný a nesmyslný.

Lewis Hamilton znovu ožívá. Ferrari je blízko prvnímu triumfu a legenda Formule 1 znovu útočí

Lewis Hamilton po náročném prvním roce ve Ferrari konečně nachází formu, kterou od něj fanoušci očekávali. Sedminásobný mistr světa vybojoval druhé místo v Kanadě i Monaku a v průběžném pořadí šampionátu se posunul na druhou příčku. Britská legenda věří, že premiérové vítězství v červených barvách je už velmi blízko.

Serena Williams je zpět. Legendární šampionka po čtyřech letech znovu okouzlila tenisový svět

Když Serena Williams vstoupila na travnatý kurt londýnského Queen’s Clubu, publikum okamžitě povstalo. Čtyřiačtyřicetiletá tenisová legenda odehrála svůj první profesionální zápas od US Open 2022 a návrat proměnila ve stylové vítězství. Po boku talentované Kanaďanky Victorie Mboko ukázala, že ani po letech mimo okruh neztratila nic ze své pověstné síly.

Carolina vyrovnala finále NHL, Hertl tentokrát nebodoval

Hokejisté Caroliny zvítězili ve čtvrtém finálovém utkání NHL na ledě Vegas 5:3 a srovnali stav série na 2:2. Hlavní postavou večera se stal kapitán Jordan Staal, který vstřelil dva góly včetně vítězné trefy ve třetí třetině. Český útočník Tomáš Hertl poprvé ve finálové sérii vyšel bodově naprázdno.

Charles Leclerc po havárii v Monaku zuří. Ferrari se dostalo do sporu s dodavatelem brzd

Charles Leclerc prožil v domácím Monaku jeden z nejhorších víkendů sezony. Pilot Ferrari po havárii otevřeně kritizoval chování svého vozu a rozpoutal nečekaný spor s výrobcem brzd Brembo, který jeho ostrá slova označilo za předčasná a nepodložená.

Kladno získalo švédského obránce Filipa Westerlunda

Hokejové Kladno dál rozšiřuje kádr pro novou extraligovou sezonu. Rytíři oznámili příchod švédského obránce Filipa Westerlunda, který naposledy působil ve finské KalPě Kuopio. Sedmadvacetiletý bek přichází jako šestá letní posila a do české nejvyšší soutěže zamíří poprvé v kariéře.

Christian Eriksen znovu vyděsil fotbalový svět. Dánská hvězda po kolapsu uklidnila fanoušky

Fotbalové Dánsko si znovu prošlo děsivými okamžiky. Christian Eriksen během reprezentačního utkání s Ukrajinou zkolaboval přímo na trávníku a zápas musel být předčasně ukončen. Podle týmových lékařů je však zkušený záložník v dobrém stavu a brzy by měl být propuštěn z nemocnice.

Brutální bitva o přežití. Chris Billam-Smith po sedmi kolech umlčel nebezpečného Rozického

Atmosféra jako při boxerských klasikách staré školy, krev, tvrdé výměny a bouřící hala. Chris Billam-Smith zvládl v Bournemouthu jeden z nejtěžších zápasů kariéry, když po sedmi kolech donutil Ryana Rozického odstoupit. Fanoušci sledovali brutální cruiserweight přestřelku, kterou mnozí okamžitě označili jako kandidáta na zápas roku.

Zverev po pětisetové bitvě získal premiérový titul z French Open

Alexander Zverev se na čtvrtý pokus dočkal vysněného grandslamového triumfu. Ve finále French Open porazil Itala Flavia Cobolliho po více než čtyřhodinové bitvě 6:1, 4:6, 6:4, 6:7 a 6:1. Německý tenista tak prolomil dlouholeté čekání na titul z turnajů velké čtyřky a uzavřel jednu z největších kapitol své kariéry.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama