TenisDo ochozů jen s očkováním, zní z US Open. „Fans“ nemají na...

Do ochozů jen s očkováním, zní z US Open. „Fans“ nemají na výběr, tenisté jsou v klidu

Už v pondělí startuje americký grand slam s názvem US Open. Prestižní podnik láká do dějiště v New Yorku tisíce lidí, ti si ale na poslední chvíli musejí opatřit potvrzení o očkování na nemoc covid-19. Jinak nemají sebemenší šanci se na tribuny dostat. Někteří s nařízením pořadatelů souhlasí, jiní až tolik ne.

Tři velké turnaje už má tenisový svět za sebou. Austrálie, Francie i Velká Británie už je pouze ve vzpomínkách hráčů i fanoušků, na dění ve Spojených státech amerických se ale všichni teprve chystají. Prestižní podnik US Open startuje už zítra.

Proto je s podivem, že jen pár dní před začátkem vydali organizátoři prohlášení, podle kterého nesmí na kurt ani jeden neočkovaný fanoušek. Nestačí ani negativní test, jak antigenní, tak PCR, či prodělání nemoci v poslední 90 dnech. Zkrátka nemáš očkování, nikam nejdeš.

Původní plán byl, že by se bez očkování nemohlo pouze na hlavní kurt Arthura Ashe, po konzultaci s Tenisovou asociací Spojených států se ale nařízení rozšířilo i na zbytek. Někteří nápad kvitují, jiní nechápou. Třeba v České republice je test dostačující.

Pozitivem ale je, že v USA bude lidem ke vstupu na dvorce sloužit i jedna dávka vakcíny. Počítá se s tím, že bude narváno. Oproti loňskému roku si tak US Open výrazně polepší, předešlý ročník byl totiž celý bez diváků.

Hlavní aktéři jsou v klidu!

To, co se týká fanoušků, neplatí pro samotné hráče. Kdyby ano, nastal by obrovský problém, neboť očkovaných tenistů bude za Atlantským oceánem jen něco přes polovinu. Hráčů NHL či NBA je naočkovaných skoro 90 procent, tenisté ale vakcíny příliš neřeší.

Příkladem jde zraněný Nadal nebo Murray, který doufá v privilegia pro očkované. Mnozí jiní, jako třeba Stefanos Tsitsipas, ale vpich razantně odmítají. „Dokud to nebude v mém sportu povinné, nepůjdu,“ prohlásil před časem i Rublev.

Bouří se i fanoušci, kteří tvrdí, že ti, co budou hrát na US Open prim, nemusí být očkování, ale ti, co se přijdou jen podívat, ano. Což je vlastně do jisté míry i pravda. Pravidla jsou ale nastavená jasně a nikdo jiný než organizátoři s tím nic nezmůže.

Už zítra budou v akci čtyři Češi!

Zítra US Open startuje a do akce se ihned vnoří i čtyři tenisté z České republiky. Tedy přesněji jeden tenista a tři tenistky. Tady je program prvního dne:

US Open – muži:

  • Veselý – Anderson (Jižní Afrika), 30.8. od 17:00

US Open – ženy:

  • Krejčíková – Sharmaová (Austrálie), 30.8. od 20:30
  • Vondroušová – Ruseová (Rumunsko), 30.8. od 20:30
  • Azarenková (Bělorusko) – Martincová, 30.8. od 20:30

Dalších šest českých hráček včetně Plíškové, Siniakové a Kvitové se dostane do akce v úterý.

Nejčtenější tento týden

Manchester City se dohodl na příchodu Bouaddiho. Za teenagera může dát 100 milionů eur

Manchester City se dohodl s Lille na přestupu osmnáctiletého marockého záložníka Ayyouba Bouaddiho. Anglický klub má zaplatit 95 milionů eur a dalších pět milionů může přidat na bonusech. Transfer ještě není oficiálně dokončený, hráče čeká zdravotní prohlídka a podpis smlouvy.

Verstappen havaroval hned v prvním kole domácí Grand Prix

Domácí Velká cena Nizozemska skončila pro Maxe Verstappena prakticky dřív, než začala. Čtyřnásobný mistr světa nezvládl závěr prvního kola na vlhké trati v Zandvoortu, tvrdě narazil do bariér a ze závodu odstoupil. Nehoda vedla k přerušení závodu červenou vlajkou, Verstappen ale vyvázl bez zranění.

Bayern přetlačil Dortmund a podvanácté získal německý Superpohár

Bayern Mnichov přidal do své sbírky další trofej. V německém Superpoháru zvítězil na hřišti Borussie Dortmund 2:1 a soutěž ovládl už podvanácté. O náskoku hostů rozhodli v prvním poločase Nathaniel Brown a Michael Olise. Dortmund po přestávce snížil zásluhou Fábia Silvy, na vyrovnání už ale nedosáhl.

Nosková s Bouzkovou ovládly čtyřhru v Cincinnati

Linda Nosková a Marie Bouzková slaví společný úspěch na turnaji v Cincinnati. České tenistky ve finále čtyřhry jasně přehrály Magali Kempen a Alexandra Panova 6:1 a 6:2. Soupeřkám dovolily jen krátce pomýšlet na zdramatizování zápasu a po hodině hry získaly titul.

České volejbalistky smetly Rakousko a na domácím ME dál neztratily ani bod

České volejbalistky pokračují na mistrovství Evropy v Brně bez zaváhání. Po úvodním vítězství nad Řeckem si poradily také s Rakouskem. Favoritky zvítězily 3:0 po setech 25:16, 25:17 a 25:17. Po dvou zápasech tak mají ve skupině B plný počet šesti bodů. V neděli je čeká výrazně těžší prověrka proti Srbsku.

Russell ovládl sprint v Zandvoortu, Norris si vyjel pole position

George Russell proměnil první místo na startu ve vítězství ve sprintu Velké ceny Nizozemska. Pilot Mercedesu porazil Charlese Leclerca a Landa Norrise. Úřadující mistr světa si ale spravil chuť v následné kvalifikaci. Norris získal pole position pro nedělní závod, když těsně zdolal Russella.

České volejbalistky zvládly vstup do domácího ME, dnes vyzvou Rakousko

České volejbalistky zvládly první krok na domácím mistrovství Evropy. V Brně porazily Řecko 3:1 po setech 25:14, 23:25, 25:15 a 25:20. Před více než 3500 diváky zazářila především Monika Brancuská s 23 body. Češky tak získaly do tabulky skupiny B první tři body. V sobotu je čeká Rakousko, v neděli pak silné Srbsko.

Bejlek sahá po životním úspěchu! Keys udolala ve třech setech, teď vyzve Gauff

Sára Bejlek prožívá v Cincinnati nejlepší turnaj dosavadní kariéry. Dvacetiletá Češka ve čtvrtfinále udolala domácí Madison Keys 3:6, 6:4, 7:6 a poprvé postoupila do semifinále turnaje WTA 1000. Po skalpu světové jedničky Aryny Sabalenky tak vyřadila další velké jméno. Nyní ji čeká světová čtyřka Coco Gauff.

Jones po 16 letech opouští Liverpool. Anglický záložník přestoupil do Interu

Curtis Jones mění po dlouhých letech působiště. Pětadvacetiletý anglický záložník přestoupil z Liverpoolu do Interu Milán, kde podepsal smlouvu až do léta 2031. Hodnota transferu se má pohybovat kolem 30 milionů liber.

Alaphilippe ukončil kariéru. Dvojnásobný mistr světa končí ve 34 letech

Francouzský cyklista Julian Alaphilippe ve 34 letech ukončil profesionální kariéru. Dvojnásobný mistr světa se rozhodl skončit s okamžitou platností, přestože měl s týmem smlouvu ještě na příští sezonu. Posledním závodem jednoho z nejvýraznějších jezdců své generace tak zůstala letošní Tour de France.

Paredes má stopku na 10 zápasů. Padly tvrdé tresty za potyčku po finále mistrovství světa

Argentinská reprezentace dostala tvrdé tresty za chaos po finále mistrovství světa proti Španělsku. Leandro Paredes si nezahraje deset mezistátních utkání, Nahuel Molina sedm a argentinská asociace zaplatí pokutu 321 tisíc dolarů. FIFA řešila nejen potyčky po závěrečném hvizdu, ale také politický transparent a diskriminační projevy fanoušků.

Světová jednička Sinner se kvůli zranění odhlásil z US Open

Tenisové US Open přišlo krátce před startem o světovou jedničku. Jannik Sinner se kvůli problémům s pravým kolenem z turnaje odhlásil. Pětadvacetiletý Ital nehraje od červencového Wimbledonu a návrat na kurt musí znovu odložit. V New Yorku přitom v roce 2024 získal svůj druhý grandslamový titul.

Antonelli ovládl jediný trénink v Zandvoortu

Kimi Antonelli vstoupil do druhé poloviny sezony formule 1 nejrychlejším časem jediného volného tréninku před Velkou cenou Nizozemska. Lídr šampionátu porazil na okruhu v Zandvoortu Lando Norrise i týmového kolegu George Russella. Max Verstappen na domácí trati zaostal.

Duplantis vyměnil tyč za mikrofon. Nazpíval hymnu pro atletický šampionát

Armand Duplantis přidal ke skoku o tyči další disciplínu. Dvojnásobný olympijský vítěz a světový rekordman vydal píseň Gold, která se stala oficiální hymnou premiérového World Athletics Ultimate Championship. Na konci zářijového šampionátu v Budapešti ji navíc zazpívá osobně na stadionu.

Ronaldinho se vrací na trávník. Ve 46 letech chce vstřelit jubilejní 300. gól

Fotbalový svět čeká návrat jedné z největších ikon své generace. Legendární Brazilec Ronaldinho se ve 46 letech připojil k italské Ravenně a nevylučuje, že znovu nastoupí k soutěžnímu utkání. Jeho vysněným cílem je symbolický 300. gól kariéry.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama