FotbalDo FIFY 22 míří klub z páté ligy. Wrexham je velšským staříkem,...

Do FIFY 22 míří klub z páté ligy. Wrexham je velšským staříkem, vlastní ho Deadpool

Aby se do oblíbené herní série FIFA dostal tým, který na Ostrovech nefiguruje v prvních čtyřech nejvyšších soutěžích? Tak to tady ještě nebylo. Velšský klub s názvem Wrexham přepíše dějiny ve FIFĚ 22, nutno však říct, že zajímavostí má na rozdávání. V křesle majitele třeba sedí herec Ryan Reynolds.

Už necelé dva týdny se fandové FIFY dočkají nové edice s pořadovým číslem 22. V průběhu tohoto týdne se hráči dozvídali své ratingy, tedy to, jakou podobu budou mít jejich kartičky v populárním režimu UT (zkr. pro Ultimate Team). Mnozí nadšením do vzduchu neskákali, jiní zase naopak.

A to je také případ zmiňovaného Wrexhamu. Ten hraje až pátou nejvyšší soutěž, i tak se ale prodral do FIFY. Hráči ho budou moct najít spolu s týmy tzv. zbytku světa, kde figuruje třeba i pražská Sparta, Slavia či Viktoria Plzeň. Pojďme se na velšský klub podívat společně o něco blíž.

Nejstarší klub ve Walesu

Papír o tom, že fotbalový Wrexham vzniká, podepsali mocnáři už v roce 1864. Jde tak o nejstarší klub v zemi. Co se týče úspěchů, žádné „nej“ ale bohužel není. Klub zrovna nezáří a jeho největším úspěchem je čtvrtfinále FA Cupu. To už je ale 24 let zpátky.

Teď hrají „Draci“ pátou nejvyšší ligu – National League. Týmy z ní nejsou brány za účastníky ligy, takže do FIFY nemohou. Wrexham ale představuje výjimku, nad kterou lehce zůstává rozum stát. Důvodů je ale hned několik.

Jak už bylo řečeno, jde o ikonický klub, který zná spousta lidí. „Všichni jsou opravdu nadšení z toho, že Wrexham vstoupí do FIFA 22. Majitelé tvrdí, že z Wrexhamu udělají globální sílu,“ prozradil Humphrey Ker, výkonný ředitel Wrexhamu.

Kdo jsou majitelé?

Teď přichází dost možná ta nejzajímavější část. Na začátku letošního roku koupili klub Rob McElhenney, herec, režisér a scénárista, spolu s Ryanem Reynoldsem, kterého možná mnozí znají jako hlavního hrdinu ze snímku Deadpool.

Reynolds je Kanaďanem, jeho kolega ve zbrani Američanem a oba vlastní klub z Walesu. „Už jsme začali svou první sezonu, spousta lidí ale stále neví, kde Wales je. Součást Anglie to rozhodně není,“ řekl Reynolds ve videu k představení týmu ve FIFĚ 22.

Spuštění hry je v plánu na 1. října. Na svůj vstup už se první „neligový“ tým ve hře neskutečně těší.

Nejčtenější tento týden

Deset milionů za zápas proti pěti soupeřům? Novotný označil Muradovův plán za hloupost

Makhmud Muradov se stal jednou z hlavních tváří nové organizace GMMA. Největší pozornost však nevzbuzuje jeho angažmá samotné, ale plánovaný souboj proti pěti soupeřům najednou. Právě ten vyvolal ostrou reakci spolumajitele Oktagonu Ondřeje Novotného, který podobný formát považuje za velmi nebezpečný a nesmyslný.

Lewis Hamilton znovu ožívá. Ferrari je blízko prvnímu triumfu a legenda Formule 1 znovu útočí

Lewis Hamilton po náročném prvním roce ve Ferrari konečně nachází formu, kterou od něj fanoušci očekávali. Sedminásobný mistr světa vybojoval druhé místo v Kanadě i Monaku a v průběžném pořadí šampionátu se posunul na druhou příčku. Britská legenda věří, že premiérové vítězství v červených barvách je už velmi blízko.

Serena Williams je zpět. Legendární šampionka po čtyřech letech znovu okouzlila tenisový svět

Když Serena Williams vstoupila na travnatý kurt londýnského Queen’s Clubu, publikum okamžitě povstalo. Čtyřiačtyřicetiletá tenisová legenda odehrála svůj první profesionální zápas od US Open 2022 a návrat proměnila ve stylové vítězství. Po boku talentované Kanaďanky Victorie Mboko ukázala, že ani po letech mimo okruh neztratila nic ze své pověstné síly.

Carolina vyrovnala finále NHL, Hertl tentokrát nebodoval

Hokejisté Caroliny zvítězili ve čtvrtém finálovém utkání NHL na ledě Vegas 5:3 a srovnali stav série na 2:2. Hlavní postavou večera se stal kapitán Jordan Staal, který vstřelil dva góly včetně vítězné trefy ve třetí třetině. Český útočník Tomáš Hertl poprvé ve finálové sérii vyšel bodově naprázdno.

Charles Leclerc po havárii v Monaku zuří. Ferrari se dostalo do sporu s dodavatelem brzd

Charles Leclerc prožil v domácím Monaku jeden z nejhorších víkendů sezony. Pilot Ferrari po havárii otevřeně kritizoval chování svého vozu a rozpoutal nečekaný spor s výrobcem brzd Brembo, který jeho ostrá slova označilo za předčasná a nepodložená.

Kladno získalo švédského obránce Filipa Westerlunda

Hokejové Kladno dál rozšiřuje kádr pro novou extraligovou sezonu. Rytíři oznámili příchod švédského obránce Filipa Westerlunda, který naposledy působil ve finské KalPě Kuopio. Sedmadvacetiletý bek přichází jako šestá letní posila a do české nejvyšší soutěže zamíří poprvé v kariéře.

Christian Eriksen znovu vyděsil fotbalový svět. Dánská hvězda po kolapsu uklidnila fanoušky

Fotbalové Dánsko si znovu prošlo děsivými okamžiky. Christian Eriksen během reprezentačního utkání s Ukrajinou zkolaboval přímo na trávníku a zápas musel být předčasně ukončen. Podle týmových lékařů je však zkušený záložník v dobrém stavu a brzy by měl být propuštěn z nemocnice.

Brutální bitva o přežití. Chris Billam-Smith po sedmi kolech umlčel nebezpečného Rozického

Atmosféra jako při boxerských klasikách staré školy, krev, tvrdé výměny a bouřící hala. Chris Billam-Smith zvládl v Bournemouthu jeden z nejtěžších zápasů kariéry, když po sedmi kolech donutil Ryana Rozického odstoupit. Fanoušci sledovali brutální cruiserweight přestřelku, kterou mnozí okamžitě označili jako kandidáta na zápas roku.

Zverev po pětisetové bitvě získal premiérový titul z French Open

Alexander Zverev se na čtvrtý pokus dočkal vysněného grandslamového triumfu. Ve finále French Open porazil Itala Flavia Cobolliho po více než čtyřhodinové bitvě 6:1, 4:6, 6:4, 6:7 a 6:1. Německý tenista tak prolomil dlouholeté čekání na titul z turnajů velké čtyřky a uzavřel jednu z největších kapitol své kariéry.

Antonelli ovládl chaotickou Velkou cenu Monaka a zvýšil náskok v čele šampionátu

Andrea Kimi Antonelli potvrdil skvělou formu a vyhrál Velkou cenu Monaka 2026. Jezdec Mercedesu si připsal páté vítězství v řadě a výrazně navýšil svůj náskok v průběžném pořadí mistrovství světa. Náročný závod ovlivnily nehody, penalizace i červené vlajky. Na stupně vítězů se vedle Antonelliho postavili Lewis Hamilton a Isack Hadjar.

OKTAGON 89: Rasťo z Ruže ovládl Celebrity Series, hlavní duel skončil předčasně

Turnaj OKTAGON 89 v Bratislavě nabídl několik výrazných výkonů, rychlá ukončení i velká překvapení. Jedním z hlavních příběhů večera se stal Rastislav Zvara, známý z reality show Ruža pre nevestu, který svého soupeře tvrdě ukončil už v prvním kole. Galavečer ale uzavřel smolný závěr titulového souboje mezi Igorem Severinem a Žalgasem Žumagulovem.

Další grandslam pro sehrané duo! Siniaková s Townsend ovládly Paříž

Kateřina Siniaková znovu potvrdila postavení nejlepší deblistky světa. Na Roland Garros vyhrála po boku Američanky Taylor Townsend titul ve čtyřhře žen. Nasazené jedničky ve finále porazily dvojici Anna Danilina a Aleksandra Krunic 6:2, 7:5. Pro českou tenistku jde už o jedenáctý grandslamový triumf v ženském deblu a celkově dvanáctý grandslamový titul v kariéře.

Menšík v Paříži prorazil mezi grandslamovou elitu

Jakub Menšík odehrál na French Open turnaj, který může změnit pohled na jeho další kariéru. Do Paříže nepřijížděl jako jeden z hlavních favoritů, antukové jaro měl spíš nevýrazné a krátce před grandslamem schytal v Hamburku tvrdou porážku. Jenže v areálu Roland Garros se všechno otočilo.

Mirra Andreeva ovládla French Open a poděkovala i sama sobě

Mirra Andreeva završila v Paříži životní turnaj. Ve finále French Open porazila Maja Chwalinska 6:3, 6:2 a získala první grandslamový titul kariéry. Devatenáctiletá tenistka prošla pavoukem s jediným ztraceným setem a na cestě za trofejí využila i zaváhání největších favoritek.

Finálové šílenství v NHL. Vegas vedlo 4:0 a málem odešlo poražené

Hokejisté Vegas zvládli třetí finálový duel NHL a po výhře 5:4 ve druhém prodloužení vedou nad Carolinou 2:1 na zápasy. Golden Knights přitom promarnili náskok 4:0. Hlavními postavami večera byli Tomáš Hertl, který zaznamenal gól a asistenci, a Mitchell Marner, jenž hattrickem přepsal několik historických statistik. O vítězství domácích nakonec rozhodl obránce Shea Theodore.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama