FotbalDo Bodö pro výsledek. Nejedeme pro zážitky, hlásí trenér Bohemky

Do Bodö pro výsledek. Nejedeme pro zážitky, hlásí trenér Bohemky

36 let čekání po posledním kole nadstavbové části loňského ročníku FORTUNA:LIGY skončilo. Bohemians si díky čtvrtému místu zajistili vstupenku do pohárové Evropy. Ve druhém předkole Evropské konferenční ligy narazí na norské Bodö/Glimt, přičemž první souboj je na severu Evropy na programu už dnes.

„Klokani doskákali do Evropy!“ Slogan, který běžel po konci minulé sezony snad ve všech celostátních médií. Aby ne, Bohemians Praha 1905 se dostali do evropských pohárů po dlouhých 36 letech. Už dnes vyběhne na trávník ve druhém předkole Evropské konferenční ligy proti Bodu/Glimt. Na sever Norska dorazili Klokani včera.

Podle slov trenéra Jaroslava Veselého ale určitě nebude tažení do Skandinávie pojato jako zážitkové. „Nechceme si nic užívat. Náš cíl je přivézt takový výsledek, abychom fandům, kteří nepřijeli, dali možnost naplnit v odvetě Letnou,“ řekl přímo na místě v rozhovoru pro Sport.cz lodivod Bohemky. Odkazoval přitom na početnou výpravu zelenobílých fandů.

„Je to velká událost. Kamkoliv ve městě jdete, narazíte na zelený dres nebo trikot. Zájezd stál fandy desetitisíce, přál bych si tedy, aby nelitovali, že sem jeli,“ pokračoval Jaroslav Veselý. Jeho tým ale snadná práce nečeká. Bodö/Glimt se představilo světu například při výhře 6:1 nad AS Řím, která byla k vidění v roce 2021.

„Když si představím, že sem přijel během polární noci italský tým ve tmě a mrazu, nedivím se případnému podcenění,“ smál se Veselý.

Svým svěřencům věří

Favoritem budou domácí Norové. Podle expertů, fanoušků i sázkových kanceláří. Ani tak ale Veselý svůj tým neodepisuje. „Samozřejmě víme, že nejsme považováni za favority, soupeř je nepříjemný. Umí to roztočit, střílí spoustu branek. Ale pokud bych se měl bát a nevěřil svému týmu, nemusel bych sem ani jezdit,“ říká.

A recept na Bodö? „Bude to o tom, jestli jim my dokážeme vnutit fyzický a běhavý fotbal, nebo oni nám držení míče a nepustí nás do hry. Bodö je sice fantastické v útočné fázi, ale v domácí soutěži jejich obrana není tak často prověřována. Abychom jejich slabá místa odhalili, musíme si ale vytvořit nebezpečné situace a donutit je chybovat,“ dodal kouč.

Jeho tým vyběhne na trávník dnes v 18 hodin, odveta bude na programu za týden v Praze na Letné.

Nejčtenější tento týden

Anaheim slaví postup, Dostál zastavil Edmonton

Lukáš Dostál si po nepovedeném pátém duelu spravil chuť ve velkém stylu. Český brankář pochytal 25 střel, pomohl Anaheimu k výhře 5:2 nad Edmontonem a Ducks poslal do druhého kola play off NHL. Spolu s nimi slaví také Minnesota, která stejným výsledkem vyřadila Dallas.

Aberdeen rozhodne. Michael Van Gerwen nastoupí proti Humphriesovi v klíčové bitvě o play-off

Premier League Darts vstupuje do závěrečné fáze a tlak stoupá. V Aberdeenu se na Night 13 střetnou dvě velká jména, Michael van Gerwen a Luke Humphries, v zápase, který může zásadně zamíchat pořadím v boji o elitní čtyřku.

Mohamed Salah se vrátí na Anfield. Liverpoolská legenda chce stihnout rozlučku 

Zranění přišlo v nejméně vhodný moment, kdy se jeho éra v Liverpoolu chýlí ke konci. Mohamed Salah ale podle prvních zpráv neřekl poslední slovo a fanoušci slavného klubu tak stále věří, že svou hvězdu uvidí na hřišti ještě jednou.

Vladař zazářil a poslal Flyers dál, druhou nulou řídil postup, Dobeš vychytal Montrealu mečbol

Čeští brankáři výrazně promluvili do play off NHL. Daniel Vladař zazářil v brance Philadelphie, proti Pittsburghu pochytal všech 42 střel a dovedl Flyers k výhře 1:0 v prodloužení i k postupu do druhého kola. Jakub Dobeš zase pomohl Montrealu k vítězství 3:2 nad Tampou Bay a Canadiens vedou v sérii 3:2 na zápasy.

Bezpečnost FIFA MS 2026 není jistá. Bílý dům žádá obnovení klíčového úřadu 

Přípravy na fotbalové mistrovství světa ve Spojených státech komplikují politické spory i bezpečnostní incident ve Washingtonu. Bílý dům varuje, že bez plně funkčního ministerstva vnitřní bezpečnosti může být organizace turnaje ohrožena. FIFA zatím mlčí. 

Fabio Wardley poslal jasný a tvrdý vzkaz svému soupeři Duboisovi

Souboj dvou ranařů slibuje krev už od prvního gongu. Fabio Wardley chce v titulovém zápase proti Danielu Duboisovi rozpoutat otevřenou bitvu bez taktizování. V Manchesteru půjde o pás organizace WBO a podle všeho i o rychlý a nekompromisní průběh.

Pastrňák rozhodl v prodloužení a udržel Boston ve hře

David Pastrňák znovu ukázal, proč patří mezi největší lídry Bostonu. Český útočník rozhodl pátý zápas série proti Buffalu krásným blafákem v prodloužení. Bruins vyhráli 2:1 a snížili stav série na 2:3. Jejich sezona tak pokračuje a série se vrací do Bostonu.

Pardubice po čtrnácti letech slaví titul

Pardubické Dynamo se vrátilo na extraligový trůn. V šestém finále vyhrálo v Třinci 5:4 po prodloužení a celou sérii ovládlo 4:2 na zápasy. Hlavní roli sehrál Roman Červenka, který dal dva góly a v čase 60:57 rozhodl o zlaté tečce za sezonou.

Lehečka v Madridu přehrál Musettiho a jde do čtvrtfinále

Jiří Lehečka dál září na antukovém Masters v Madridu. Český tenista zvládl osmifinále proti Lorenzu Musetti, kterého porazil jasně 6:3 a 6:3. Na kurtu působil jistě, dobře servíroval a soupeře často tlačil agresivní hrou. Ve čtvrtfinále ho čeká Arthur Fils.

Mercedes pod tlakem. Toto Wolff musí krotit ambice svých jezdců

Tři závody, tři dominantní víkendy a dvojice jezdců na čele šampionátu. Mercedes vstoupil do sezony 2026 ve velkém stylu. Šéf týmu Toto Wolff však upozorňuje, že boj mezi Georgem Russellem a Kimim Antonellim má jasná pravidla.

Vladařovi rozhodl smolný odraz, Vejmelka padl v prodloužení

Českým brankářům pondělní program play off NHL radost nepřinesl. Daniel Vladař s Philadelphií nevyužil druhý mečbol proti Pittsburghu a po porážce 2:3 vede jeho tým už jen 3:2 na zápasy. Karel Vejmelka s Utahem sahal po velkém obratu proti Vegas, jenže Golden Knights nakonec vyhráli 5:4 v prodloužení a srovnali sérii na 2:2.

Plíšková v Madridu prošla do čtvrtfinále

Karolína Plíšková pokračuje v Madridu ve výborné jízdě. Česká tenistka zvládla osmifinále proti Solaně Sierře a po výhře 6:4, 6:3 si zahraje o semifinále. Bývalá světová jednička zároveň výrazně posílí svou pozici v žebříčku a přiblíží se návratu do elitní stovky.

Drama i dominance v NBA play off, favorité jsou krok od postupu

Nedělní zápasy prvního kola NBA play off přinesly jasné vzkazy. Boston a San Antonio mají postup na dosah, Houston odmítl konec sezony a Toronto srovnalo krok s Clevelandem. Každá série nabídla jiný příběh, od defenzivních bitev po jednoznačné demolice.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama