5.1 C
Czech
Úterý 24. února 2026
FotbalDo baráže i se Schickem. Kouč Šilhavý poskládal tým pro boj o...

Do baráže i se Schickem. Kouč Šilhavý poskládal tým pro boj o Katar, fans děsí obrana

Reklama

K postupu na mistrovství světa v Kataru, které je na programu na přelomu listopadu a prosince letošního roku, schází jediný krok. Tedy přesněji dva, barážové utkání se Švédskem, pak případně s Polskem. Trenér Jaroslav Šilhavý posílá do boje ostřílené hráče, ale také dva nováčky. Co ale všechny trápí, je situace v obraně.

Utkání ve švédské Solně se blíží nezadržitelným tempem. Pokud chtějí Češi postoupit na světový šampionát, musí projít před Švédsko a následně i Polsko, které se dostalo do finále baráže po vyřazení Ruska ze hry bez boje. Český národní tým čeká utkání se severským výběrem už 24. března.

Devět dní zbývá na přípravu, pak se jde do boje. Kouč Jaroslav Šilhavý dnes ráno představil nominaci na oba klíčové zápasy a mnohé překvapit. Nechybí hvězdy typu Tomáš Souček z West Hamu, Antonín Barák z Verony nebo Patrik Schick, kterého v Leverkusenu trápí zranění. Nad druhým nejlepším střelcem Bundesligy tak visí otazník.

„Jsem s Patrikem v kontaktu. Poslední zprávy jsou, že vyšetření ukázalo dobré výsledky. Už trénuje, připojil se v Leverkusenu k mužstvu. Věří, že tento týden v jednom z klubových zápasů nastoupí. Pak se ukáže, jestli bude k dispozici, nebo nebude,“ říká Šilhavý. Všichni se modlí, aby se návrat povedl.

Vrásky na čele dělá fanouškům a široké fotbalové veřejnosti dělá také obranný val. Ten nemůže počítat se zraněnými Kalasem, Coufalem a Hejdou, šanci tak dostanou třeba Petrášek, který hraje v Polsku, Zelený z Jablonce nebo Matějů, jenž se nedávno upsal italským Benátkám.

Do akce jdou i nováčci

Nominace zatím čítá 21 hráčů a dvě místa jsou volná. Ty by mohli podle Šihlavého doplnit právě fotbalisté s defenzivnějšími úkoly. Kdo se ve výběru ukáže premiérově, jsou sparťan Ladislav Krejčí mladší a slávista Ondřej Lingr. Dva mladíci, kterým se v lize daří na výbornou.

Český tým odehraje zápas se Švédskem 24. března v Solně, v případě postupu nastoupí za dalších pět dní do boje s Polskem na jeho půdě v Chorzówě. Hraje se na jedno vítězné utkání, kdo vyhraje, beze vše. Doslova. Češi hráli na MS naposledy v roce 2006, kdy v baráži porazili Norsko.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Vonn přiznala, že po olympijském pádu málem přišla o nohu

Lindsey Vonn promluvila o následcích děsivého pádu v olympijském sjezdu v Cortině d'Ampezzo. Uvedla, že zranění bylo vážnější, než se zpočátku zdálo, a že jí reálně hrozila amputace levé nohy. Záchranu podle ní přinesl rychlý zákrok a série operací, kterých už absolvovala pět, naposledy šestihodinovou minulý týden po převozu do USA.

Titul na obzoru, Procházka má narazit na Ulberga v Miami

Jiří Procházka má znovu stát na prahu titulového zápasu v UFC. V zákulisí se řeší duel s Carlosem Ulbergem z Nového Zélandu, protože Alex Pereira má zamířit do těžké váhy. Termín i místo už kolují mezi fanoušky, zatím ale chybí oficiální potvrzení organizace.

Claressa Shields znovu na vrcholu. V Detroitu předvedla senzační výkon 

Americká boxerská hvězda Claressa Shields potvrdila svou dominanci na domácí půdě v Detroitu, kde jednoznačně porazila Franchon Crews-Dezurn a obhájila status neohrožené absolutní mistryně světa těžké váhy. Všichni tři bodoví rozhodčí ohodnotili duel shodně 100:90, což podtrhlo její kontrolu nad průběhem zápasu.

Luke Littler ovládl premiérový Poland Darts Open. Devítka Van Veena ho nezastavila

Luke Littler potvrdil roli jedničky žebříčku a v Krakově získal titul na historicky prvním turnaji Poland Darts Open. V nedělním finále porazil nizozemského soupeře Giana van Veena 8:4, přestože jeho rival předvedl dokonalý leg, takzvanou „devítku“. Pro Littlera šlo o ideální naladění před dalším večerem Premier League v Belfastu.

Barcelona po výhře nad Levante znovu vede LaLigu

Barcelona využila zaváhání Realu Madrid v Pamploně a po domácí výhře 3:0 nad Levante se vrátila do čela soutěže. Katalánci rozhodli už v první půli, kdy skórovali Marc Bernal a kapitán Frenkie de Jong. Definitivní razítko přidal v závěru Fermín López.

Alcaraz vyhrál v Dohá titul po finálové demolici Filse

Carlos Alcaraz zvládl finále turnaje ATP 500 v Dohá v rekordním tempu. Arthura Filse přehrál 6:2, 6:1, připsal si 26. titul kariéry a v sezoně dál drží stoprocentní bilanci.

Jágr naznačil, že už se do extraligy možná nevrátí

Jaromír Jágr během on line vysílání na Instagramu připustil, že fanoušci už ho v soutěžním zápase nejspíš neuvidí. V této sezoně naskočil za Kladno jen do šesti utkání a naposledy hrál 21. prosince v Liberci. Přiznal také, že během olympijní pauzy nabral několik kilo a drží se hlavně pohybem na ledě, ne plnohodnotnou přípravou na návrat.

Po tragické nehodě zpět do ringu. Anthony Joshua plánuje comeback

Anthony Joshua plánuje návrat do ringu letos v červenci. Podle promotéra Eddieho Hearna ale britský boxer zatím nenastoupí proti Tysonu Furymu, jak se původně očekávalo. Bývalý mistr světa se stále zotavuje po tragické autonehodě, k níž došlo během jeho vánoční návštěvy rodiny v Nigérii.

Jonny Clayton dobyl Glasgow a vede Premier League

Jonny Clayton ovládl třetí večer Premier League Darts v Glasgow. Velšan předvedl jeden z nejlepších výkonů své kariéry, když na cestě za triumfem postupně porazil Giana van Veena, Luka Littlera i krajana Gerwyna Price.

Haaland znovu na radaru PSG, v pozadí se skloňuje i Španělsko

Erling Haaland má v Manchesteru City čerstvě prodlouženou smlouvu až do roku 2034 a pobírá jednu z nejvyšších mezd v Evropě. Přesto se kolem něj znovu rozjely spekulace. Paris Saint Germain se měl diskrétně zajímat o to, zda by se někdy mohl stát dostupným. Zároveň se dál mluví o tom, že pokud by útočník někdy z Anglie odešel, nejpravděpodobněji by ho to táhlo do Španělska.

Bitva šampionek na obzoru. Duel Claressa Shields vs. Mikaela Mayer může změnit ženský box

Potenciální duel Claressa Shields vs. Mikaela Mayer má podle promotéra Dmitrije Sality velkou šanci na uskutečnění ještě v letošním roce. Pokud by se americké šampionky skutečně střetly v ringu, mohlo by jít o největší zápas v historii ženského boxu. Než se však začne jednat o super souboji dvou hvězd, čeká Shields důležitá obhajoba všech titulů v Detroitu.

Luke Littler bez boje mezi nejlepšími. Michael van Gerwen odstoupil

Třetí večer šipkařské Premier League v Glasgow nabídl nečekaný vývoj ještě před prvním šipkovým hodem. Úřadující mistr světa Luke Littler postoupil přímo do semifinále poté, co jeho soupeř Michael van Gerwen odstoupil ze soutěže kvůli zdravotním problémům. Očekávaný duel dvou velkých jmen tak z programu zmizel a mladý Angličan získal důležité body bez odehraného zápasu.

José Mourinho pod palbou kritiky. Reakce na údajný rasismus vyvolala bouři

Evropská fotbalová unie UEFA zahájila vyšetřování poté, co útočník Real Madrid Vinicius Jr. uvedl, že byl během úterního utkání proti Benfice rasově urážen. Incident, k němuž mělo dojít během vítězství španělského klubu 1:0, nyní rozděluje fotbalovou veřejnost a pod palbou kritiky se ocitl také trenér Benfiky José Mourinho.

Manny Pacquiao znovu v akci. Legendárního Filipínce čeká exhibice s Ruslanem Provodnikovem

Boxerská legenda Manny Pacquiao se znovu vrací mezi provazy. Sedmačtyřicetiletý Filipínec nastoupí 18. dubna k desetikolové exhibici ve velterové váze proti bývalému světovému šampionovi Ruslanu Provodnikovovi. Duel se uskuteční v hale Thomas & Mack Center v Las Vegas a jeho konání oznámili promotéři Industry Media a společnost Banner Promotions vedená Arthurem Pelullem.

Coco Gauff otevřeně promluvila o dění v USA

Americká tenistka Coco Gauff přiznala, že je pro ni stále těžší sledovat zprávy z domova, a zdůraznila, že se chce dál vyjadřovat k tématům, která považuje za důležitá. Dvojnásobná grandslamová šampionka patří mezi skupinu amerických sportovců, kteří v poslední době veřejně komentují přísnou imigrační politiku prezidenta Donalda Trumpa.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama