Více
  7.4 C
  Czech
  Pondělí 4. března 2024

  Dnes se rozjíždí Turné čtyř můstků! Problémy řešili Poláci, nakonec ale na startu chybět nebudou

  V kruzích skokanů na lyžích asi není slavnějšího turnaje, než jakým je Turné čtyř můstků. Dnes v půl páté odpoledne startuje úvodní závod letošního klání, hned před jeho startem měli ale zaděláno na problémy Poláci. Včetně obhájce titulu. Pozitivní testy na nemoc covid-19 se ale ve druhém kole měření neprokázaly, na startu tak nakonec figurovat budou.

  Polská výprava prožívala v Oberstdorfu nepříjemné chvilky. Těsně před startem prvního závodu byla jednomu ze členů výpravy zjištěn koronavirus a celý tým měl namířeno do karantény. S tím se ale nikdo v týmu nechtěl smířit, znamenalo by to totiž, že úvodní závod Poláci nestihnou a tím by pro ně Turné skončilo ještě před startem.

  Následovalo tak měření číslo 2 a to už nemoc covid-19 nepotvrdilo. Obhájce titulu si tak mohl oddechnout. Dawid Kubacki může na titul zaútočit i letos.

  Německý Oberstdorf a Garmisch-Partenkirchen, pak Innsbruck a Bischoshofen v Rakousku. Takový je plán i 69. ročníku slavného turnaje. I když letos v trošku jiných podmínkách. „Režim bude velmi omezený. Jenom hotel, můstek, hotel, můstek a přejezd. I trenérské mítinky jsou od začátku sezony online,“ prozradil místopředseda českých skokanů Jan Baier.

  Mezi závodníky budou nakonec i dva čeští zástupci. Zkušeného Romana Koudelku doplní mladičký Viktor Kožíšek. Dnes všechno naplno odstartuje. Nejprve tréninky, od 16:30 pak hlavní závod.

  Sledujte nás na sítích