11.3 C
    Čtvrtek 25. dubna 2024

Dlouhá bitva s neúspěšným koncem. Češi v Davis Cupu podlehli Francouzům

V rakouském Innsbrucku odstartovali čeští tenisté letošní ročník Davis Cupu. Na úvod nestačili na Francouze, kteří o svém vítězství rozhodli až v závěrečné čtyřhře. V dalším zápase skupiny vyzvou svěřenci trenéra Navrátila favorizované Brity.

Na úvod se v národních barvách představil Tomáš Macháč, který nastoupil v týmové soutěži úplně poprvé. Svůj debut ovšem zvládl na výbornou. Proti zkušenému Richardu Gasquteovi uspěl v tiebreaku prvního setu a v dobrém výkonu pokračoval i ve druhé sadě, kterou ovládl jednoznačně 6:2 na gamy.

„Byl jsem nadšený, že můžu hrát a jsem moc šťastný, že jsem debut zvládl. Ukázal jsem srdce. První game byl hodně důležitý, byl jsem hodně nervózní, ale bojoval jsem o každý míč. Postupně jsem se rozehrál a ve druhém setu už jsem byl lepší,“ řekl na kurtu hrdina prvního duelu.

Jako druhý nastoupil zkušenější Jiří Veselý, který měl utkání proti Adrianu Mannarinovi dobře rozehrané. Stejně jako jeho spoluhráč, tak i on dokázal první set urvat v tiebreaku a Čechům v tu chvíli scházel jediný set k překvapivě hladké výhře.

Zkušená dvojice ve čtyřhře nezaváhala

Bojovný Francouz ovšem nesložil zbraně a po zlepšeném výkonu dokázal otočit vývoj celého utkání. Druhý set vyhrál 6:4, třetí dokonce 6:2. „Klobouk dolů, jak to zahrál v důležitých momentech. Bohužel jsem nenašel cestu, jak ho v důležitých momentech přehrát a získat převahu. Mrzí mě to, po výhře Tomáše jsme všichni cítili šanci a zodpovědnost jsem přijal a bohužel to nedopadlo,“ pronesl Veselý.

O osudu celého zápasu tak nakonec rozhodovala čtyřhra. I v ní měli nejprve navrch Češi, kteří ve složení Macháč – Lehečka favorizovanou dvojici Mahut – Herbert dokonale zaskočili a ovládli první set. Čerství šampioni Turnaje mistrů se ovšem dokázali zvednout a srovnat.

Klíčový třetí set už byl převážně v režii Francouzů, kterým stačil jeden brejk k tomu, aby zvítězili 6:3 a zajistili tím svému týmu první vítězství v soutěži. Další utkání mají čeští tenisté na programu v neděli, kdy se střetnout se silnou Velkou Británií.

Trenér Nurmagomedova na adresu McGregora: Nemám ho rád, ale je to hvězda

V době, kdy se Conor McGregor připravuje na svůj návrat do Ultimate Fighting Championship (UFC), bývalý trenér Chabiba Nurmagomedova Javier Mendez uznal Irův hvězdný potenciál. McGregor, který se v poslední době soustředí na svou začínající hereckou kariéru, se má na konci června vrátit na zápas UFC 303 v Las Vegas. Bude to jeho první zápas po téměř třech letech, jeho poslední vystoupení v oktagonu v červenci 2021 skončilo porážkou s Dustinem Poirierem kvůli zlomenému kotníku.

Arteta poslal vzkaz Pochettinovi po zdrcující porážce Chelsea

Arsenal v úterý večer drtivě porazil Chelsea 5:0, čímž zvýšil tlak na trenéra Chelsea Mauricia Pochettina. Vítězství vyneslo Arsenal do čela tabulky Premier League a Chelsea na něj ztrácí neuvěřitelných 30 bodů.

Jakub Vrána dostal šanci na reprezentaci. Věří, že má potenciál

Česko potvrdilo, že se do jeho předturnajového kempu před mistrovstvím světa v hokeji zapojí hráč z NHL Jakub Vrána. Zatím však není jasné, zda se dostane do týmu. Věří však, že má na to Českou republiku reprezentovat.

West Ham spekuluje nad osudem Davida Moyese. Možností moc není

Závěr sezóny se blíží a otázka budoucnosti manažera West Hamu, Davida Moyese, zůstává stále předmětem spekulací. Moyesův kontrakt vyprší na konci současné kampaně a klub zatím neprozradil, zda plánuje prodloužení jeho působení. Manažerské křeslo je horké a zájemců o Moyesovo místo může být mnoho. Jak se k celé věci West Ham postaví?