TenisDjokoviče otestuje v prvním zápase US Open Albot

Djokoviče otestuje v prvním zápase US Open Albot

Dnes začíná první kolo US Open, v němž nejlepší světoví hráči bojují v New Yorku o grandslamovou slávu. Novak Djokovič zahájí svou honbu za pátou korunou ve Flushing Meadows, když se utká s Moldavanem Radu Albotem. Coco Gauff odstartuje obhajobu titulu proti Francouzce Varvaře Gračevě.

Nejlepší mužský zápas: Djokovič vs. Albot

Djokovič od zisku zlaté olympijské medaile v Paříži nestartoval. Sedmatřicetiletý tenista se bude muset rychle dostat do formy, když se poprvé v kariéře utká s Albotem pod světly Arthur Ashe Stadium.

Djokovič, který v kariéře zkompletoval Golden Slam (získal všechny čtyři grandslamové tituly a olympijské zlato), usiluje o zisk 25. major koruny. Tím by překonal Margaret Court a stal se držitelem historického rekordu.

Od roku 2008 neobhájil v New Yorku trofej žádný muž a Djokovič je odhodlán to letos změnit.

„To je cíl. Vždycky je to snaha dojít až do finále a bojovat o trofej. Toto myšlení nebo přístup se pro mě letos nijak neliší,“ cituje Djokoviče Reuters.

„Lidé se mě ptají: Když jsi teď v podstatě vyhrál všechno se zlatou medailí, co ještě můžeš vyhrát? Pořád cítím tu touhu. Stále mám soutěživého ducha. Pořád se chci ještě více zapsat do historie a užívat si na turné. Stále doufám, že budu inspirovat mnoho mladých lidí, aby sledovali tenis a hráli ho.“

Albot se dostal do hlavní soutěže US Open 2024 přes kvalifikaci podesáté v kariéře. 138. hráč světového žebříčku se ve všech třech kvalifikačních zápasech pořádně nadřel. Musel porazit Javiera Barranca Cosana, desátého nasazeného Lucu Van Asscheho a Šintaro Močizukiho, aby se dostal do hlavní soutěže.

Djokovič a ALbot proti sobě na ATP Tour nikdy nehráli, připomíná server Sportskeeda. Albot si zřejmě vychutnává příležitost utkat se s jedním z nejlepších hráčů všech dob.

Nejlepší ženský zápas: Gauff vs. Gracheva

Po neúspěšném vystoupení v Paříži a předčasných odchodech z turnajů v Torontu a Cincinnati se Coco Gauff bude snažit znovu nalézt svou nejlepší formu na místě svého jediného triumfu v hlavní soutěži.

„Samozřejmě, že přijet jako obhájkyně titulu je trochu tlak, ale také výsada. Protože jak zní mé nové motto: Když obhajuješ, znamená to, že už jsi něco vyhrála,“ říká Gauff.

„Jsem nadšená, že jsem zpátky a doufám, že si užiju dobré dva týdny.“

Sabalenka usiluje o rychlý start

Šampionka Australian Open Aryna Sabalenka se střetne s Priscillou Hon. Usiluje o bleskový start ve snaze stát se první ženou, která v jednom roce získá dva hlavní tituly sezony na tvrdém povrchu od Angelique Kerber v roce 2016.

Pořadí pondělních zápasů na US Open

Zde je pořadí hry na hlavních kurtech prvního dne US Open (předčíslí označuje nasazení):

Artur Ashe Stadium:

13-Ben Shelton (USA) vs. Dominic Thiem (Rakousko)

Varvara Gracheva (Francie) vs. 3-Coco Gauff (USA)

Clara Burel (Francie) vs. Sloane Stephens (USA)

Radu Albot (Moldavsko) vs. 2-Novak Djokovic (Srbsko)

Louis Armstrong Stadium:

7-Zheng Qinwen (Čína) vs. Amanda Anisimova (USA)

Camilo Ugo Carabelli (Argentina) vs. 12-Taylor Fritz (USA)

14-Madison Keys (USA) vs. Kateřina Siniaková (Česká republika)

Aleksandar Kovačevič (USA) vs. 20-Frances Tiafoe (USA)

Priscilla Hon (Austrálie) vs. 2-Aryna Sabalenka (Bělorusko)

Nejčtenější tento týden

První přestup od Mourinhoova návratu. Real Madrid přivedl Cucurellu z Chelsea

Real Madrid získal španělského obránce Marca Cucurellu z Chelsea. Sedmadvacetiletý levý bek podepsal smlouvu na šest let a stal se první posilou madridského klubu od návratu Josého Mourinha na lavičku. Přestup zároveň zapadá do širší přestavby týmu po neúspěšné sezoně.

Trump proměnil Bílý dům v arénu UFC. Historický galavečer vyvolal nadšení i ostrou kritiku

Trávník před Bílým domem zažil něco, co Spojené státy ještě neviděly. Prezident Donald Trump uspořádal přímo v areálu prezidentské rezidence historicky první galavečer UFC, který spojil sport, politiku i velkolepou show. Zatímco tisíce fanoušků slavily unikátní podívanou, část veřejnosti i politiků označila akci za nevhodnou demonstraci moci a marketingu.

Anglie znovu kraluje šipkám. Luke Littler a Luke Humphries smetli Nizozemce a získali šestý titul

Angličané Luke Littler a Luke Humphries potvrdili roli největších favoritů a ve finále World Cup of Darts v německém Frankfurtu přehráli nizozemskou dvojici Michael van Gerwen – Gian van Veen 10:5. Anglie tak získala rekordní šestý titul v historii soutěže a zároveň definitivně umlčela pochybnosti, které se kolem slavného dua objevily po loňském nečekaném krachu.

Carolina po 20 letech znovu dobyla Stanley Cup

Hokejisté Caroliny získali druhý Stanley Cup v klubové historii. Hurricanes v šestém finálovém utkání porazili Vegas 3:0 a celou sérii ovládli 4:2 na zápasy. O rozhodující výhru se postarali Taylor Hall, Jackson Blake a Nikolaj Ehlers. Brankář Brandon Bussi udržel čisté konto díky 22 zákrokům a stal se jednou z hlavních postav večera.

Hamilton ovládl Velkou cenu Katalánska a zapsal premiérovou výhru za Ferrari

Lewis Hamilton se po dlouhém čekání dočkal. Sedminásobný mistr světa ovládl Velkou cenu Katalánska a připsal si první triumf v barvách Ferrari. V Barceloně zvítězil s výrazným náskokem před Georgem Russellem a ukončil téměř dvouleté čekání na další výhru ve formuli 1.

Krejčíková kvůli nemoci nenastoupila do finále

Barbora Krejčíková si v Hertogenboschi o titul nezahrála. Česká tenistka měla ve finále turnaje WTA 250 nastoupit proti Robin Montgomery, jenže krátce před zápasem odstoupila kvůli nemoci. Američanka tak získala premiérový titul na okruhu WTA bez boje.

Jesse „Bam“ Rodriguez ovládl třetí váhovou kategorii. Další zastávkou může být megasouboj s Inouem

Jesse „Bam“ Rodriguez znovu potvrdil, že patří mezi absolutní elitu světového boxu. V arizonském Glendale dominantně zastavil Antonia Vargase v šestém kole a získal titul mistra světa už ve třetí váhové kategorii. Neporažený Američan navíc okamžitě rozvířil debaty o možném supersouboji s japonskou ikonou Naoyou Inouem.

Knicks po 53 letech ovládli NBA a New York propadl euforii

Basketbalisté New York Knicks získali svůj první titul NBA od roku 1973. V pátém finále porazili na palubovce San Antonio Spurs 94:90 a celou sérii vyhráli 4:1 na zápasy. Hlavní postavou rozhodujícího utkání se stal Jalen Brunson, který nasázel 45 bodů a převzal také ocenění pro nejužitečnějšího hráče finále.

Martin Fuksa získal na ME druhé zlato a zopakoval úspěch z roku 2013

Martin Fuksa ovládl na mistrovství Evropy v portugalském Montemoru o Velho také závod na 500 metrů. Po triumfu na kilometrové trati přidal druhé individuální zlato a získal už patnáctý evropský titul. Český kanoista navíc zopakoval mimořádný výkon z roku 2013, kdy na evropském šampionátu rovněž vyhrál obě individuální disciplíny.

Infantino rýpl do Itálie kvůli rozšíření mistrovství světa

Itálie znovu sleduje mistrovství světa jen z dálky a Gianni Infantino si neodpustil poznámku, která na Apeninském poloostrově nejspíš příliš nepobaví. Prezident FIFA v rozhovoru pro brazilskou CazéTV mluvil o možnosti rozšířit světový šampionát až na 64 týmů a u toho si rýpl do čtyřnásobných mistrů světa.

Lehečka ve Stuttgartu nevyužil dva mečboly a finále mu uniklo

Jiří Lehečka byl ve Stuttgartu dva míče od finále, nakonec ale z trávnatého turnaje odchází po jedné z nejtvrdších porážek sezony. V semifinále podlehl nejvýše nasazenému Benu Sheltonovi 7:6, 6:7 a 6:7, přestože ve druhém setu měl dva mečboly. Téměř tříhodinový souboj nerozhodl jediný brejk, ale tři zkrácené hry.

Carolina je jednu výhru od Stanley Cupu

Hokejisté Caroliny zvládli pátý zápas finálové série NHL a po domácí výhře 4:2 nad Vegas vedou 3:2 na utkání. Golden Knights sice poslal do vedení Pavel Dorofejev po asistenci Tomáše Hertla, Hurricanes ale skóre otočili a od druhého Stanley Cupu v klubové historii je dělí jediné vítězství.

Wales znovu sní o triumfu. Jonny Clayton s novým parťákem ukázali, že mohou dojít daleko

Absence Gerwyna Price vyvolala mezi fanoušky pochybnosti, Wales ale hned v úvodu World Cup of Darts ukázal svou sílu. Zkušený Jonny Clayton a debutant Nick Kenny zvládli první společný zápas přesvědčivě a dali jasně najevo, že i v pozměněné sestavě chtějí bojovat o titul.

Mourinho se vrací do Realu Madrid. Zachrání potápějící se klub?

Real Madrid znovu vsadil na známou tvář. Novým trenérem se stal José Mourinho, který se na Santiago Bernabéu vrací po více než deseti letech. Vedení klubu od něj očekává, že ukončí dvouleté čekání na velkou trofej a přinese týmu větší stabilitu.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama