10.2 C
    Čtvrtek 28. března 2024

Djokovič pošesté. Ve finále Turnaje mistrů přejel Ruuda a srovnal Federerův rekord

Už pošesté v kariéře zakončil Novak Djokovič sezonu triumfem na Turnaji mistrů. Počtem vítězstvím se dotáhl na Rogera Federera, se kterým nyní vévodí historickému žebříčku. Za celý turnaj Srb ztratil jenom jeden set.

Nebýt rozpačitého začátku sezony kvůli chybějícímu očkování proti koronaviru, mohl to být další tenisový rok Novaka Djokoviče. Rodák z Bělehradu letos naskočil do jedenácti turnajů a na pěti z nich slavil titul. Velice slušná bilance, když k tomu připočteme ještě dvě prohraná finále.

Naposledy nad hlavu zvedl trofej pro vítěze Turnaje mistrů. Po loňském vypadnutí v semifinále v Turíně poprvé došel až na vrchol, předchozích pět triumfů si připsal v londýnské hale. Ve finále přehrál Caspera Ruuda, kterému za celé utkání nepovolil ani jeden brejk.

„Věděl jsem, že Casper je velmi dobře rozehraný. Obdivuhodně prošel až do finále. Oba jsme dobře podávali, prolomit servis soupeře se mi podařilo až ve dvanácté hře prvního setu. To bylo pro vývoj strašně důležité,“ popisoval po utkání Novak Djokovič.

Klíčový moment v prvním setu

Právě poslední game prvního setu, který skončil 7:5 pro Srba, byl zcela klíčový a přinesl zajímavý vývoj. Za stavu 30:30 dal Ruud rychlý servis na „téčko“, které Djokovič nedokázal vrátit přes síť. Okamžitě si však vzal jestřábí oko, které rozhodlo o tom, že se jednalo o aut.

Na jestřábí oko si však všichni přítomní v turínské hale museli počkat a krátká přestávka pomohla zkušenějšímu z dvojice. Následující dvě výměny získal a výrazně tak nakročil k celkovému vítězství.

Předchozích pět titulů získal Djokovič v letech 2008, 2012, 2013, 2014 a 2015. Historicky se vyrovnal Rogerovi Federerovi, se kterým jsou nyní na čele v historickém žebříčku. Za nimi je Ivan Lendl s pěti tituly.

Vězení za polibek: To žádají španělští prokurátoři pro bývalého šéfa fotbalového svazu Luise Rubialese

Španělští prokurátoři požadují pro bývalého šéfa španělské fotbalové federace Luise Rubialese trest odnětí svobody na dva a půl roku za polibek. Ten po vítězství Španělska na mistrovství světa věnoval fotbalistce Jenni Hermoso bez jejího souhlasu.

Mike Tyson si dává pauzu od přípravy na zápas s Jakem Paulem, aby si užil Miami Open

Boxerská legenda Mike Tyson si na chvíli oddechl od tréninku na nadcházející zápas s Jakem Paulem, aby si užil tenis na Miami Open. Sedmapadesátiletý bývalý šampion těžké váhy se má 20. července na AT&T Stadium v texaském Arlingtonu utkat s 27letým influencerem, který se stal boxerem.