5.2 C
    Čtvrtek 25. dubna 2024

Djokovič odstartoval na French Open protesty. Nezvládl třetí set, diváci museli domů

Velice zajímavou podívanou přinesl včerejší boj světové „jedničky“ na Roland Garros. Možná až moc. Djokovič se rval o postup do semifinále, vedl 2:0 na sety, třetí sadu ale nezvládl. Ve Francii stále platí zákaz vycházení po 23. hodině, diváci tak museli v klíčové chvíli čtvrtfinále opustit stadion.

Něco takového není k vidění každý den. Čtvrtfinále French Open přineslo napínavou bitvu mezi Djokovičem a Berrettinim. Více než samotný tenis ale dění v Paříži poznamenala situace v hledišti. Srb po dvou sadách vedl a chystal se zápas ukončit, to se mu ale nepovedlo.

Žádnou velkou komplikaci to nakonec pro prvního hráče žebříčku ATP neznamenalo, fanoušci v ochozech ale o něčem takovém mluvit nemohou. Ital vzal Djokovičovi set, bylo tak jasné, že utkání do 23 hodin vítěze nenajde.

Ve Francii platí zákaz nočního vycházení po 23. hodině, fanoušci by tak návrat domů, v případě, že by zůstali na rozuzlení duelu, nestihli. 15 minut před jedenáctou večerní tak byli vyzváni k opuštění stadionu. A všech pět tisíc se jich začalo bouřit.

„Zaplatili jsme, zůstaneme.“ Tak znělo popěvky fanoušků při odchodu ze stadionu. Nebylo jim to ale nic platné, svá sedadla museli kvůli nařízení francouzské vlády opustit. Stěhování trvalo asi 20 minut, během kterých si odpočinuli i tenisté.

Ticho pomohlo „Djokerovi“

Zápas se pak měl úplně jinou atmosféru. Doslova. Dvojice hrála před prázdným publikem a bylo to jako na tréninku. I když je pravdou, že na podobné situace si sportovci v poslední době už celkem zvykli.

„Ten zápas měl všechno: pády, publikum, pauzu. Byla v tom spousta intenzity a byl jsem celou dobu napjatý,“ nechal se po zápase slyšet Djokovič. Napětí z něj spadlo až po třetím setu, který dovedl do vítězného konce, čímž pádem postoupil do semifinále.

6:3, 6:2, 6:7 a 7:5. Djokovič předčil svého soka, mimo jiné kolegu ze světové desítky, a na French Open si zahraje o finále. V cestě mu ale stojí samozvaný „Král antuky“ Rafael Nadal. Ten v hlavním městě Francie obhajuje titul.

Ve fotbalovém světě to vře. Dva hráči Premier League zatčeni

Ve světě fotbalu se často setkáváme s kontroverzemi a skandály. Ty se ovšem nyní dostaly mimo hřiště. Tentokrát se vše točí kolem dvou hráčů Premier League, kteří byli zatčeni v souvislosti s údajným znásilněním. Oba devatenáctiletí muži byli propuštěni na kauci poté, co byli vyslechnuti policií. Zatčení jsou členy stejného klubu. Ten odmítl se k celé věci vyjádřit.

Fanoušky Liverpoolu naštvala reakce Darwina Núñeze na porážku v zápase proti Evertonu

Fanoušci Liverpoolu vyjádřili svůj hněv nad „malichernou“ reakcí Darwina Núñeze na rozhodčí po závěrečném hvizdu zápasu Premier League proti Evertonu. Reds utrpěli výrazný neúspěch v boji o titul, když se svým městským rivalem prohráli 0:2.

Trenér Nurmagomedova na adresu McGregora: Nemám ho rád, ale je to hvězda

V době, kdy se Conor McGregor připravuje na svůj návrat do Ultimate Fighting Championship (UFC), bývalý trenér Chabiba Nurmagomedova Javier Mendez uznal Irův hvězdný potenciál. McGregor, který se v poslední době soustředí na svou začínající hereckou kariéru, se má na konci června vrátit na zápas UFC 303 v Las Vegas. Bude to jeho první zápas po téměř třech letech, jeho poslední vystoupení v oktagonu v červenci 2021 skončilo porážkou s Dustinem Poirierem kvůli zlomenému kotníku.