Ostatní sportyDíky za vše, Ondro. Na zlato z olympiády už nedojde, veslař Synek...

Díky za vše, Ondro. Na zlato z olympiády už nedojde, veslař Synek končí kariéru

Český sport se loučí s legendou. Kariéru se rozhodl ukončit veslař Ondřej Synek, několikanásobný mistr světa a vítěz Světového poháru ve skifu. Konec profi dráhy provázely vleklé zdravotní problémy, kvůli kterým Synkovi utekla také olympiáda v Tokiu. Svůj záměr prozradil na tiskové konferenci.

Kdyby mělo mít veslování v České republice svého mluvčího, co se týče sportovních výkonů, bude jím jednoznačně Ondřej Synek. Ten během své kariéry zažil a vyhrál ledacos, kraloval mistrovství světa i Evropy, čtyřikrát ovládl i hodnocení Světového poháru.

Český skifař zářil i na olympijských hrách. Tam odjel celkem čtyřikrát a přivezl dvě stříbra plus jeden bronz. Chtěl i zlato, jeho účast na letošních hrách v Japonsku ale zhatilo zranění. Přesněji syndrom nejasného snížení sportovního výkonu. Tělo zkrátka řeklo, že na OH nepojede.

„Bylo to nejtěžší rozhodnutí v mé sportovní kariéře. Obrečel jsem to,“ přiznal Synek v létě. „Vždycky jsem jezdil na závody, abych odvedl maximální výkon. To teď není vůbec možné. Bude lepší uvolnit místo někomu jinému,“ smutnil před olympiádou.

Už tehdy se řešilo, co bude dál. Ani sám Synek ještě jasno neměl. „Je to hodně čerstvé. Musím to všechno zpracovat a dát se zdravotně do pořádku. To je nejdůležitější. Až se tak stane, tak si v klidu a bez emocí vyhodnotím, co bude dál,“ přiznal.

Čas už nadešel

V klidu a bez emocí už Synek zřejmě je. Dnes dopoledne totiž na tiskovce oznámil, že definitivně ve svých 38 letech končí. „Bylo to krásné a bylo to dlouhé. Mám to v sobě srovnané, jsem s tím ztotožněný. Nevynechal jsem jedinou sezonu, neměl jsem žádný delší zdravotní výpadek,“ začal český borec.

„I díky tomu jsem to vydržel tak dlouho. Ale únava už je velká a cítím, že přišel čas,“ dodal se slzami v očích. Česká republika tak přijde o velkou legendu. Jen málokterý veslař se dokázal Synkovi jen na kousek přiblížit.

Co bude dál?

„Chtěl bych u sportu a veslování zůstat. Zítra nastupuju na Dukle na pozici vedoucího trenéra veslování. Byl to dlouhodobý proces, musel jsem splnit řadu kritérií a moc se na to těším. Chci veslování vrátit, co jsem dostal, a věřím, že můžeme vychovat nové Synky,“ doplnil Synek.

Díky za vše, Ondro.

Nejčtenější tento týden

Hamilton ovládl jediný trénink v Silverstonu

Lewis Hamilton zajel nejrychlejší čas jediného volného tréninku před Velkou cenou Británie formule 1. Na domácí trati porazil vedoucího muže šampionátu Kimiho Antonelliho a naznačil, že Ferrari může o víkendu bojovat o přední příčky.

Daniel Vladař má o budoucnosti ve Flyers jasno

Český brankář Daniel Vladař si prodloužení smlouvy s Philadelphií vysnil už po své první sezoně v klubu. Nový pětiletý kontrakt začne platit od ročníku 2027 až 2028 a podle gólmana byla dohoda otázkou okamžiku. Flyers mu navíc dali jasně najevo, že s ním počítají jako s jednou z klíčových postav budoucnosti.

Konec jedné cyklistické éry. Chris Froome po těžké nehodě ukončil slavnou kariéru

Jeden z nejúspěšnějších silničních cyklistů moderní historie oznámil konec profesionální kariéry. Brit Chris Froome, čtyřnásobný vítěz Tour de France, se rozhodl definitivně uzavřít svou sportovní cestu poté, co se už nedokázal vrátit po vážné nehodě z loňského roku. Za sebou zanechává kariéru plnou rekordů, nezapomenutelných momentů i několika kontroverzí.

Jakub Dobeš prodloužil smlouvu s Montrealem do roku 2030

Český brankář Jakub Dobeš si po výborné sezoně v NHL výrazně finančně polepší. Montreal s pětadvacetiletým gólmanem uzavřel novou tříletou smlouvu, která začne platit od sezony 2027 až 2028. Celková hodnota kontraktu dosahuje 16 milionů dolarů, což představuje téměř 340 milionů korun.

Táborsko odmítlo první ligu, šanci nyní zvažuje Artis Brno

Táborsko nevyužije mimořádnou možnost zahrát si v příští sezoně nejvyšší fotbalovou soutěž. Vedení klubu nabídku po důkladném zvážení odmítlo. Hlavními důvody byly nevyhovující stadion, nejistota kolem domácích zápasů v Českých Budějovicích i krátký čas na sestavení konkurenceschopného týmu. Dalším osloveným klubem je nyní Artis Brno.

Tottenham rozbil vlastní rekord. Za Tonaliho zaplatí až tři miliardy korun

Tottenham pokračuje v mimořádně ambiciózním přestupovém létě. Londýnský klub se podle britských médií dohodl s Newcastlem na příchodu italského záložníka Sandra Tonaliho. Celková hodnota transferu může dosáhnout až 100 milionů liber, což by z něj udělalo nejdražší posilu v historii Spurs.

Max Verstappen může odstartovat největší přestupovou rošádu ve Formuli 1. Jeho budoucnost zaměstnává celý paddock

Max Verstappen může být hlavním aktérem největší přestupové ságy posledních let. Přestože má s Red Bullem dlouhodobou smlouvu, zákulisní spekulace sílí a jeho případný odchod by mohl rozpoutat dominový efekt, který zasáhne téměř celé startovní pole Formule 1.

Muchová zvládla druhé kolo a ve Wimbledonu pokračuje dál

Karolína Muchová potvrdila roli favoritky a po přesvědčivém výkonu postoupila do třetího kola Wimbledonu. Česká tenistka si poradila s Číňankou Čang Šuaj ve dvou setech. Dál jde také Nikola Bartůňková, která v českém derby vyřadila Kateřinu Siniakovou. Předloňskou šampionku Barboru Krejčíkovou naopak čeká souboj s vítězkou letošního Roland Garros Mirra Andrejeva.

Oleksandr Usyk plánuje poslední zápas kariéry. Třetí duel s Furym podle jeho týmu nepřipadá v úvahu

Oleksandr Usyk se blíží závěru své mimořádné boxerské kariéry. Neporažený Ukrajinec už se vzdal všech titulů mistra světa v těžké váze a podle svého týmu absolvuje už jen jediný profesionální zápas. Přestože se dlouho spekulovalo o trilogii s Tysonem Furym, promotéři dávají jasně najevo, že tato kapitola je uzavřená.

Novak Djokovič se na úvod Wimbledonu pořádně nadřel. Po tříhodinové bitvě ale zůstává ve hře o historický rekord

Novak Djokovič vstoupil do letošního Wimbledonu vítězně, první kolo mu ale dalo pořádně zabrat. Čínského tenistu Wu I-pinga porazil po více než třech hodinách boje 6:4, 5:7, 6:4 a 6:4. Sedminásobný šampion londýnského grandslamu tak pokračuje v honbě za rekordním pětadvacátým grandslamovým titulem.

Gudas se vrací na Floridu, Anaheim ho vyměnil

Radko Gudas mění působiště v NHL. Anaheim vyměnil zkušeného českého obránce na Floridu výměnou za útočníka A. J. Greera. Oběma hráčům po sezoně skončila smlouva, proto nyní Panthers získali především přednostní právo jednat s Gudasem o novém kontraktu ještě před otevřením trhu s volnými hráči.

Tenisté na Wimbledonu ukončí protest, obnoví kontakt s médii

Nejlepší světoví tenisté po víkendových jednáních s pořadateli Wimbledonu ukončí protest proti médiím. Sporné otázky kolem rozdělování peněz a postavení hráčů ale zůstávají otevřené a jednání budou pokračovat i po skončení turnaje.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama