6.6 C
Czech
Pondělí 8. prosince 2025
Fotbal„Děti to budou zkoušet na hřišti“. Haaland ohromil akrobatickým gólem proti Spartě...

„Děti to budou zkoušet na hřišti“. Haaland ohromil akrobatickým gólem proti Spartě Praha

V historii fotbalu padají góly, které se děti na celém světě pokouší následující den zopakovat na školním hřišti. Akrobatický zásah Erlinga Haalanda ve středu proti pražské Spartě bude pravděpodobně jedním z nich.

Čtyřiadvacetiletý Nor dvakrát skóroval, když City v Lize mistrů rozdrtilo pražskou Spartu 5:0. Byl to však jeho první gól, letící volej ze vzduchu na zadní tyč, který pobláznil sociální sítě a zanechal jeho spoluhráče v úžasu.

Savinhova přihrávka k němu přišla v poněkud nepříjemné výšce a úhlu, popisuje BBC. Haaland se, aniž by se rozhlédl, otočil zády k brance a vynikajícím bekhendovým volejem zvýšil na 2:0.

Na otázku hostujícího reportéra, zda jsou takové góly pro Haalanda „normální“, Guardiola odpověděl: „Řekl bych, že ne. Pro člověka ne. Řekl bych, že ne.“

Gól byl spíše pozoruhodným fyzickým výkonem než estetickou záležitostí. Podobal se gólu z karate kopu, který vstřelil v roce 2022 proti Borussii Dortmund.

Nejlepší útočník na světě?

„Jen jsem mu řekl, že kdybych se o tohle pokusil, natáhl bych si třísla,“ řekl Phil Foden, který gólem ve třetí minutě otevřel skóre. „Nevím, jak to udělal. Myslím si, že je to jen jeho dlouhýma nohama. Je to podivín, že?“

„Úžasný gól,“ dodal Matheus Nunes, který se rovněž trefil z penalty. „Neměl jsem slov. Když dal podobný gól proti Dortmundu, díval jsem se na to v televizi, takže vidět to naživo bylo úžasné.“

I hostující manažer Lars Friis měl pro Haalanda, který zvýšil svou bilanci v Lize mistrů na 44 gólů ve 42 zápasech, velkou pochvalu. Vyrovnal se tak Didieru Drogbovi na 16. místě historické tabulky střelců v evropských soutěžích. Drogbovi k dosažení této mety stačilo 92 zápasů.

„Je to hráč světové třídy, možná nejlepší útočník na světě,“ řekl Friis.

„Ani se nedíval na míč,“ řekl bývalý manažer Anglie a Tottenhamu Glenn Hoddle v televizi TNT Sports. „Ani nevím, jak to nazvat. Byl to úžasný gól. Tohle budou zkoušet děti na hřišti po celé zemi.“

Guardiola gól naživo neviděl

Guardiolu potěšila trpělivost, kterou Haaland, jehož 10 gólů v letošní sezoně Premier League vede tabulku střelců, prokázal uprostřed houfu obránců. Chybělo málo, aby se mu podařilo vystřelit i dvěma hlavičkami.

„Vím, že to pro něj není snadné, protože brání v poli, žádný prostor, tři střední obránci s ním, dva držící záložníci blízko něj… doslova není prostor,“ řekl Guardiola. „Víte, při každém křížení ho objímají a tlačí, takže to není snadné.“

Guardiola ve skutečnosti gól v přímém přenosu neviděl, prý mu ve výhledu bránil hráč. Obrátil se na svou lavičku, aby se zeptal, kdo a jak skóroval.

„Viděl jsem to v televizi. Ale v tu chvíli jsem to neviděl,“ řekl manažer.

Haalandova akrobacie rozvířila sociální sítě. Jeden z fanoušků napsal na X: „Haalande, to je jedno z nejsměšnějších zakončení, jaké jsem kdy viděl.“

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Spicy Pája o berlích a v slzách. Dojde na očekávaný zápas s Raškou?

Turnaj Oktagon 81 má být jedním z vrcholů konce roku, ale jeden z nejsledovanějších duelů teď visí na vlásku. Pavel Tóth si v přípravě poranil nohu a jeho účast v očekávaném střetu s Ondřejem Raškou je nejistá. Tvrdá dřina, která ho měla dovést do klece, se během jediného tréninku změnila v drama.

Lewis Hamilton pochválil nového britského šampiona. Prozradil i radu, kterou mu před závodem dal

Lando Norris se stal prvním britským mistrem světa ve Formuli 1 od roku 2020, kdy svůj sedmý titul získal Lewis Hamilton. A právě legenda F1 byla jednou z prvních, kdo novému šampionovi veřejně pogratuloval. Hamilton zároveň přiznal, že mu před rozhodujícím víkendem přece jen poskytl malou radu.

Hertlův gól zachránil Vegas a otevřel cestu k výhře nad Rangers

Tomáš Hertl znovu ukázal cit pro důležitý moment a v závěru řádné hrací doby udržel Vegas ve hře. Český útočník srovnal skóre necelou minutu před koncem třetí třetiny, Golden Knights pak v prodloužení dokončili obrat a zdolali New York Rangers 3:2. V noci bodovali i Radko Gudas a Martin Nečas. Anaheim rozstřílel Chicago a Colorado uspělo proti Philadelphii.

Knedla si na ME doplaval pro stříbrnou medaili

Miroslav Knedla vybojoval na mistrovství Evropy v krátkém bazénu stříbro na trati 50 metrů znak. V Lublinu zlepšil český rekord na 22,69 sekundy a od zlata ho dělila jediná setina. Navázal tak na bronz Jana Čejky z dvoustovky a potvrdil, že právě sprint vnímal jako svou největší šanci.

Norris se stal mistrem světa ve formuli 1

Lando Norris prožil v Abú Zabí životní závod. Třetí místo mu stačilo k tomu, aby poprvé v kariéře usedl na mistrovský trůn a přerušil vládu Maxe Verstappena. Brit po dojezdu plakal dojetím, děkoval rodičům i týmu a přiznal, že v rozhodujících chvílích sezony podal nejlepší výkony. Závěrečný víkend přinesl napětí, strategické bitvy i dramatický souboj s Júkim Cunodou, který na okamžik ohrozil Norrisovu cestu za titulem.

Barbora Krejčíková se vrací na kurty v Limoges

Barbora Krejčíková se ještě v sezoně 2025 vrátí na kurty. Po pauze kvůli zranění kolene figuruje v hlavní soutěži halového turnaje WTA 125 ve francouzském Limoges. V pavouku má pozici třetí nasazené a na startu chce stihnout ostrý comeback ještě před přelomem roku.

Norris může v Abú Dhabí zlomit prokletí lídrů

Lando Norris má před sebou neděli, která mu může změnit kariéru. Velká cena Abú Dhabí uzavře sezonu a rozhodne o titulu mistra světa F1. Norris vede šampionát a do finále jde s náskokem 12 bodů na Maxe Verstappena. Zároveň ví, že k jistotě mu stačí dojet třetí. McLaren navíc po triumfu v Poháru konstruktérů cítí šanci na mistrovský double.

Vejmelka dovedl Utah k dalšímu triumfu, Hertl navýšil gólovou bilanci a Gudas asistoval

Karel Vejmelka dovedl Utah k vítězství 4:1 ve Vancouveru. Český brankář zastavil 31 střel a získal ocenění pro první hvězdu utkání. Další český útočník Tomáš Hertl podpořil výhru Vegas v New Jersey svým dvanáctým gólem sezony.

Zabystřan bere v bouřlivém super-G čtrnácté místo v Beaver Creeku

Český lyžař Jan Zabystřan prožil nejpovedenější super G této sezony a vybojoval čtrnácté místo v závodě Světového poháru v Beaver Creeku, který jury předčasně ukončila po startu jednatřiceti závodníků kvůli větru a sněžení. Rakouský vítěz Vincent Kriechmayr si připsal devatenáctý triumf v kariéře a zároveň upozornil na nerovné podmínky, které závod provázely.

Nedvěd po losu MS 2026 vidí favorita v Mexiku

Česká reprezentace ještě musí projít jarní baráží, ale los už odkryl možnou destinaci pro léto 2026. Vítěz větve D, kam spadá i Česko, má zamířit do skupiny A. Čekalo by ho domácí Mexiko, Jižní Korea a Jihoafrická republika. Vzkazy z vedení zní jasně a to,že hlavní téma je Irsko, ne cestovní plán.

Minkkinen slaví první triumf, Charvátová končí čtrnáctá

Lucie Charvátová obsadila ve sprintu Světového poháru v Östersundu čtrnácté místo a po delší době měla blízko k čisté střelbě. Závod ovládla Suvi Minkkinen, která si připsala první individuální vítězství kariéry. České biatlonistky bodovaly díky Charvátové, Markétě Davidové a Tereze Voborníkové, i když žádná z nich se na tratích ve Švédsku necítila úplně silná.

McLaren je připraven v Abú Dhabí hodně taktizovat. Piastri může hrát klíčovou roli v Norrisově boji o titul

Tým McLaren připouští, že při finále sezony Formule 1 v Abú Dhabí sáhne k týmovým pokynům, pokud to pomůže Landu Norrisovi získat vysněný titul mistra světa. Vedení stáje přitom zdůrazňuje, že podobný zásah přichází v úvahu pouze tehdy, když bude jasné, že Oscar Piastri už matematicky nemůže bojovat o celkové prvenství.

Zacha dvěma góly táhl Boston, Nečas jen zmírnil porážku Colorada

Pavel Zacha dvěma zásahy nasměroval Boston k výhře 5:2 nad St. Louis a ukončil dlouhé čekání na gól. Martin Nečas si připsal gól a asistenci, jeho Colorado však na ledě New York Islanders prohrálo 3:6. V Edmontonu zařídil Connor McDavid hattrickem a asistencí drtivou výhru 9:4 nad Seattlem. Výrazně se připomněli také další hvězdy jako Leon Draisaitl nebo Artěmij Panarin.

Dalton Smith zabojuje o světový titul. Duel s Matiasem proběhne i přes pozitivní dopingový nález

Britský talent Dalton Smith pokračuje ve své cestě za světovým titulem WBC v superlehké váze, i když jeho soupeř Subriel Matias čelí nepříjemné dopingové aféře. Oba boxeři se mají utkat 10. ledna v New Yorku a podle všeho se tento termín nezmění. Rozhodnutí WBC umožnit duel i přes pozitivní nález vyvolalo v boxerské komunitě vášnivou debatu. Je to správná cesta?

Knedlovi utekla medaile o setiny, Janíčková dokončila polohovku šestá

Miroslav Knedla znovu posunul český rekord na stovce polohově a skončil pátý, Barbora Janíčková vzala ve stejné disciplíně šesté místo. Oba předvedli kvalitní časy, ale na pódium to nestačilo. Knedla zároveň zářil i na znakařské stovce, kde se jako první Čech dostal pod hranici padesáti sekund a prošel do finále společně s Janem Čejkou. V závodě na 200 metrů prsa slaví postup do finále Kristýna Horská, Matěj Zábojník uzavřel soutěž na čtrnácté příčce.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama