Zimní sportyAlpské lyžováníDěsivé záběry. Lyžař spadl na hlavu, místo v cíli skončil na lůžku...

Děsivé záběry. Lyžař spadl na hlavu, místo v cíli skončil na lůžku v nemocnici

Nedělní závody super-G v kanadském zimním středisku Lake Louise poznamenal ošklivý pád. Na svědomí ho měl švýcarský lyžař Mauro Caviezel, který od den dříve startoval ve Světovém poháru poprvé od roku 2020. Nakonec o víkendu nedokončil závod ani jeden, po tom druhém navíc putoval do nemocnice.

Švýcarskému lyžaři se lepí v posledních letech smůla na paty. Naposledy jel ostrý závod Světového poháru v alpském lyžování na konci roku 2020, ve sjezdu v italském Bormiu tehdy skončil na pátém místě. Jenomže za dalších pár dní během tréninku utrpěl poranění mozku. Od té doby až do minulého víkendu téměř nejezdil.

Na víkend v Lake Louise se těšil Mauro Caviezel jako hrom. Starší ze švýcarské bratrské dvojice nastartoval návrat do ostrého závodu v sobotu. Sjezd mu ale nevyšel podle představ. Do cíle bohužel pro něj nedojel. O den později chtěl svůj výkon vylepšit. Ještě navíc, když mu hrála do karet celkem dobrá minulost. V rámci Světového poháru tady v super-G dvakrát vystoupal na bednu.

Jenomže naděje zhasly nedlouho po startu. Caviezel brnkl o jednu z branek, ve vysoké rychlosti se svalil k zemi a přitom se uhodil do hlavy. Bezvládné tělo po několika desítkách metrů zastavila až ochranná síť podél trati. Pomoc se dostala ke Švýcarovi rychle a dokázala ho dostat z nejhoršího venku. Zdravotníci následně Caviezela transportovali vrtulníkem do nemocnice.

Po vyšetření ve Švýcarsku se uvidí

Po nedělním závodě zamířil do kanadské nemocnice, v tuto chvíli už by měl být Caviezel doma ve Švýcarsku, kde se podrobí hlavním vyšetřením. Tak informovala svět švýcarská lyžařská federace.

„Mauro Caviezel byl po pádu v super-G v Lake Louise převezen do nemocnice v Canmore. Sportovec z národního týmu odletí zpět do Švýcarska, kde budou provedena další vyšetření,“ informovali na Twitteru zástupci švýcarské lyžařské federace. O jeho dalším osudu se zatím spekuluje, už teď je ale více než pravděpodobné, že ho čeká další pauza.

Závod super-G v Kanadě nakonec ovládl Caviezelův krajan Marco Overmatt, který si druhým triumfem v letošní sezoně pojistil vedení ve Světovém poháru.

Nejčtenější tento týden

Štvanice po 40 letech vzdala hold tenisovým legendám

Zaplněný centrální dvorec na pražské Štvanici přivítal československé finalistky Poháru federace z roku 1986. Slavnostního ceremoniálu se zúčastnily Hana Mandlíková, Helena Suková, Regina Maršíková a Andrea Holíková-Musilová. Martina Navrátilová je pozdravila prostřednictvím videovzkazu.

Norris připravil Hamiltona o pole position, Brita pak trest odsunul na páté místo

Lando Norris ovládl kvalifikaci na Velkou cenu Maďarska formule 1. Lewis Hamilton za ním zaostal o pouhých 12 tisícin sekundy, po dodatečném trestu však klesl z druhého na páté místo na startovním roštu. Sankci obdržel také lídr šampionátu Kimi Antonelli.

Požáry ve Francii zkrátily závěrečnou etapu Tour de France

Rozsáhlé lesní požáry ve Francii ovlivnily závěr Tour de France. Pořadatelé upravili nedělní trasu do Paříže, aby mohly být policejní a bezpečnostní složky přesunuty do oblastí bojujících s plameny. Závodní část etapy se zkrátí o 44 kilometrů.

České tenistky zažily na Štvanici rozdílný den

Barbora Krejčíková se do finále Livesport Prague Open neprobojovala. V téměř tříhodinovém semifinále podlehla osmnáctileté Rakušance Lilli Tagger 7:6, 3:6 a 6:7. České barvy však zůstaly ve hře alespoň ve čtyřhře, kde Lucie Havlíčková a Laura Samson postoupily do finále.

Carapaz ovládl královskou etapu Tour de France

Richard Carapaz vyhrál královskou 20. etapu Tour de France a přidal druhý triumf během tří dnů. Tadej Pogačar dojel čtvrtý a před nedělním finále drží náskok 6 minut a 26 sekund. K pátému celkovému vítězství mu stačí dokončit závěrečnou etapu v Paříži.

Poslední trénink v Maďarsku ovládl Lando Norris

Lando Norris zajel nejrychlejší čas závěrečného tréninku před Velkou cenou Maďarska. Úřadující mistr světa porazil Lewise Hamiltona o 0,117 sekundy, třetí skončil lídr šampionátu Kimi Antonelli. Výsledky slibují těsný boj o pole position.

Lyles prolétl stovku za 9,79. Na americkém šampionátu jasně zvítězil

Noah Lyles ovládl páteční finále stovky na americkém atletickém šampionátu v New Yorku. Olympijský vítěz časem 9,79 sekundy vyrovnal osobní rekord a zároveň zaběhl nejlepší světový výkon letošní sezony.

Z reprezentace vypadla, teď je mistryní světa. Kneblová ovládla slalom v Oklahomě

Tereza Kneblová proměnila návrat do české reprezentace v největší úspěch své kariéry. Třiadvacetiletá kanoistka vybojovala na mistrovství světa v Oklahoma City zlato a získala první individuální medaili z velké seniorské akce.

Pogačar ovládl Alpe d’Huez a přidal páté etapové vítězství na Tour

Tadej Pogačar znovu potvrdil roli největší hvězdy letošní Tour de France. Slovinský cyklista vyhrál devatenáctou etapu s cílem na legendárním Alpe d'Huez, navýšil svůj náskok v celkovém pořadí a navíc překonal více než třicet let starý rekord slavného stoupání. Po strhujícím výkonu si připsal už páté etapové vítězství v letošním ročníku.

Valentová oplatila Bouzkové loňské vyřazení, Krejčíková pokračuje bez ztráty setu

Tereza Valentová zvládla na Livesport Prague Open jeden z největších zápasů dosavadní kariéry. Ve čtvrtfinále otočila souboj s obhájkyní titulu Marií Bouzkovou, zvítězila po dramatickém průběhu 2:6, 6:4, 7:6 a oplatila jí loňské semifinálové vyřazení. Česká tenistka navíc dohrávala utkání se zdravotními potížemi, přesto si vybojovala postup mezi nejlepší čtyřku.

George Russell je nadšený. Mercedes prý vyřešil všechny technické potíže

George Russell věří, že Mercedes před Velkou cenou Maďarska odstranil problémy s pohonnou jednotkou, které ho připravily o konkurenceschopnost v Belgii. Britský pilot zároveň přiznal, že letošní sezona pro něj představuje dosud nejnáročnější psychickou zkoušku.

Luke Littler děsí soupeře. V Blackpoolu předvádí výkony jako z jiné planety

Luke Littler pokračuje na World Matchplay v Blackpoolu v mimořádných výkonech. Obhájce titulu bez větších problémů postoupil do semifinále přes Joshe Rocka a podle expertů hraje šipky, na které momentálně nikdo nestačí.

Krejčíková a Bejlek jsou ve čtvrtfinále Prague Open, Bartůňkovou zastavilo bolestivé drama

Barbora Krejčíková a Sára Bejlek potvrdily na domácím turnaji v Praze roli favoritek a postoupily mezi osm nejlepších. Krejčíková zvládla české derby s Lucií Havlíčkovou, Bejlek jasně přehrála Marii Timofejevovou. Naopak Nikola Bartůňková nevyužila ve třetím setu vedení 5:1 ani čtyři mečboly a po více než tříhodinové bitvě skončila.

Carapaz ovládl horskou etapu Tour de France a Vacek byl vidět v úniku

Richard Carapaz se dočkal druhého etapového triumfu na Tour de France. Ekvádorský cyklista rozhodl osmnáctou etapu únikem v závěrečném stoupání do střediska Orciéres Merlette. Žlutý trikot bez problémů uhájil Tadej Pogačar, který dál míří za celkovým vítězstvím. V průběhu etapy na sebe upozornil také český reprezentant Mathias Vacek, jenž dlouho figuroval v úniku.

Tyson Fury výrazně zhubl. Před zápasem v Thajsku bude čelit nejtěžšímu soupeři kariéry

Tyson Fury absolvoval oficiální vážení před pátečním duelem s polským obrem Mariuszem Wachem. Přestože britský boxer pokračuje ve zlepšování kondice, na váze byl proti svému soupeři výrazně lehčí. Zápas v Thajsku má být poslední prověrkou před očekávaným střetem s Anthonym Joshuou.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama