17.4 C
    Úterý 7. května 2024

Deset let od show Tomáše Hertla, jenž 4 góly dojal maminku

Jeden z nejikoničtějších momentů, o který se postaral český hráč v NHL, slaví desáté výročí. V úterý 8. října 2013 naskočil do teprve třetího utkání v nejprestižnější zámořské lize mladíček Tomáš Hertl a hned čtyřmi góly přispěl k demolici Rangers. Zejména poslední trefa zamotala hokejovému světu hlavu. Nepopsatelnou show navíc na tribunách sledovala Hertlova maminka, na jejíž tváři se nejednou zablýskly slzy štěstí a dojetí.

Naděje českého hokeje v podobě Tomáše Hertla debutovala v dresu San José Sharks, žraloci jej draftovali v roce 2012 ze Slavie. Kluk, jenž vyrůstal na šeberovském rybníku, nastoupil oné osudné noci do teprve třetího utkání v NHL v kariéře. Jeho výběr čelil New Yorku Rangers.

První ze čtyř tref vykouzlil ve druhé třetině, kdy pohotovou dorážkou dostal puk do sítě Martina Birona. Na kanadském golmanovi si pochutnal i o čtyři minuty později, prosadil se po samostatném úniku. Třetí zářez na pažbu dodal deset minut před koncem, opět pohotovou prací před brankovištěm.

Třešničkou na dortu pak byla branka na 8:2 z pohledu žraloků a gól, který znamenal, že se český forvard stal v té době nejmladším střelcem čtyř zásahů v jednom utkání NHL. Šlo o kličku, která obletěla hokejový svět. Tomáš Hertl mířil k brance Rangers z levé strany, těsně před brankovištěm si dal hokejku mezi nohy a puk poslal do levého horního rohu Bironovy svatyně.

To je snad sen, usmíval se mladíček

V legendárním rozhovoru po zápase pak hvězda utkání mluvila o tom, že kličku, kterou vytasila, pečlivě trénuje: „Zkouším to každý den na tréninku, jsem moc rád, že se to povedlo,“ koktal rozzářený hokejista s úsměvem od ucha k uchu.

Lámavou angličtinou, kterou za deset let za mořem pochopitelně vyšperkoval, pak také dodával: „Dnes to je velký den, skvělé góly. Tohle je sen, to snad ani není pravda,“ čímž pobavil celou halu.

Od té doby stihl Tomáš Hertl v NHL bezmála pět set kanadských bodů, v sezoně 2014/15 sahal po Stanley Cupu a nyní se připravuje už na jedenáctou sezonu v té nejlepší hokejové lize světa. A jedenáctou, kterou odehraje v dresu San José.

Druhé kolo: Tyson Fury vs. Oleksandr Usyk, datum odvety odhaleno

Zápas mezi Tysonem Furym a Oleksandrem Usykem je naplánován na druhou půlku tohoto měsíce. Bude to první Undisputed zápas o titul v těžké váze po téměř čtvrtstoletí. Očekávaný zápas, který byl již třikrát odložen, se uskuteční v Rijádu, přičemž bude platit klauzule o oboustranné odvetě.

Do brány světového šampionátu se za USA postaví Trey Augustine

Hokejový tým mužů Michiganské státní univerzity může být více než spokojený. Na nadcházejícím mistrovství bude mít zastoupení. Za Spojené státy se na led totiž postaví mladý nadějný hokejista Trey Augustine. Tahle hvězda z USA si v bráně poradí s jakoukoli výzvou. Do základní sestavy se dostal jako náhrada. I tak se ale bavíme o nebývalém úspěchu pro mladého Augustina.