Více
  18.8 C
  Czech
  Pátek, 20 května, 2022

  Derniéra á la „Gypsy King“. Fury zneškodnil Whytea, vrátí se pouze za jediné podmínky

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Vyprodané Wembley, dvě těžké váhy boxerského světa proti sobě. Takhle nějak vypadala sobotní bitva mezi Tysonem Furym a Dillianem Whytem. O vítězství rozhodl v šestém kole obávaný „Gypsy King“, pro kterého šlo zřejmě o poslední zápas kariéry. Ring opouští jako vítěz, ve 33 zápasech neprohrál ani jednou jedinkrát.

  Bitva roku byla o víkendu na programu v londýnském fotbalovém svatostánku ve Wembley. Síly změřily bývalí tréninkoví parťáci, Tyson Fury a Dillian Whyte. Výsledek zaskočil jen málokterého fanouška, neporažený boxerský král přezdívaný „Gypsy King“ opět vládl a bez prohry je už 33 zápasů.

  Britští ranaři do sebe šli od samého začátku, Fury zasypával Whytea údery, jeho sok se ale nechtěl vzdát jen tak. O vítězi rozhodlo až šesté kolo, ve kterém Fury trefil krajana na bradu a ten odpadl. Tehdy bylo jasné, že Brit opustí ring jako majitel pásů The Ring a WBC a boxer, který nikdy v kariéře neprohrál.

  Fury už před zápasem pronesl, že jde o poslední zápas kariéry a v pozápasovém rozhovoru vše potvrdil. „Slíbil jsem své krásné ženě Paris, že po třetím duelu s Wilderem ukončím kariéru,“ pronesl „Gypsy King“. Do ringu se ale ještě jednou vrátil, vše totiž chtěl ukončit doma v Británii před zraky desetitisíců fanoušků.

  Comeback? Jedině kvůli sjednocení

  Nemusí nikomu nic dokazovat, na účtu má miliony, za výhru nad Whytem si navíc vysloužil 80 procent ze 41 milionů dolarů. Fury se zapsal do historie, ve hře ale stále jedna věc je. A to sjednocení všech pásů profesionální boxerské scény. Zbylé tři má ve vlastnictví Oleksandr Usyk, který vyzve Anthonyho Joshuu.

  Právě to by mohlo Tysona Furyho ještě jednou pod světla dostat. Rozpovídala se o tom také jeho manželka. „Chci, aby skončil. Už nemusí nikomu nic dokazovat. Jedině kdyby došlo na sjednocovací zápas. To je jediný důvod, proč by se do ringu vrátil,“ pronesla jeho manželka Paris.

  Konec profi kariéry? Uvidíme v průběhu následujících měsíců. Více než pravděpodobné je ale také to, že se Fury v budoucnu chce účastnit exhibic. Mimo jiné se mluví třeba o souboji s králem UFC Francisem Ngannouem, který byl přítomen i na zápase Furyho s Whytem.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ