Více
  16.9 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  Den do startu šipkařského MS. Titul obhajuje Peter Wright, Londýn se těší na Smitha

  V majestátním prostoru Alexandra Palace se končí s přípravami, začátek největšího šipkařského svátku roku se přiblížil. Největší pozornost na sebe budou strhávat TOP 4 hráči světa, úchvatné šipky se ale dají očekávat i v podání jiných hvězd, dokonce i některých debutantů.

  Trofej z roku 2022 obhajuje Peter Wright. Skotský miláček publika v loňském finále porazil Michaela Smitha, který tím prodloužil sérii svých prohraných major finále. „Snakebite“ šampionát hned zítra otevírá soubojem s vítězem duelu Mansell versus Robb.

  O formě dvojnásobného mistra světa se ale polemizuje, Wrightova žena Jo totiž během listopadového Grand Slamu skončila s těžkými zdravotními potížemi v nemocnici a Peter okamžitě řekl, že se o ni bude starat. Nenastoupil proto na major Players Championship Finals.

  Další megastar má jméno Gerwyn Price. Úřadující světová jednička má letos nelehký úkol. Obhajuje totiž výhru z roku 2021, tedy 500 000 liber do žebříčku Order of Merit. Na úvod se potká s vítězem zápasu Woodhouse – Omelchenko.

  Během mítinku ale může Velšan velmi brzy narazit třeba na těžkého Raymonda van Barnevelda, jenž si zahraje letos na MS potřicáté, nepříjemného Josého de Sousu, dokonce při určité konstelaci i na ambiciózního Adama Gawlase. Český mladík hraje o postup k Ryanu Searlemu do druhého kola s Richiem Burnettem.

  Londýn vyhlíží čerstvého vítěze Grand Slamu

  V Anglii se ale zdaleka nejvíce těší na Michaela Smitha. Dvojnásobný finalista mistrovství světa letos vyhrál svůj první major a zdá se, že těžká smolná deka proher z něj konečně spadla. Může tak letos velmi silně míchat kartami.

  Reflektory zamíří i na Michaela van Gerwena, Nizozemec totiž v uplynulé sezoně vyhrál Premier League, World Matchplay, World Grand Prix a Players Championship Finals. Na posledním zmíněném turnaji dokonce hodil ve finále devítku. Touhou vyhrát MS počtvrté se vůbec netají…

  Rok 2022 patřil i Joshu Rockovi. Mladík ze Severního Irska se stal juniroským mistrem světa, na Grand Slamu se mu podařilo zavřít na devět šipek a je mu predikován úspěch na letošním šampionátu. Když porazí v prvním kole Justiciu, čeká jej neméně šikovný mladík Callan Rydz.

  Turnaje se účastní 32 nejlepších hráčů na světě, nechybí proto ani jména jako Cross, Wade, Clayton, Anderson, Aspinall, Van den Bergh, Humphries, Noppert či Chisnall.

  Kdo zdvihne nad hlavu trofej pro nejlepšího hráče světa?

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.