7.3 C
Czech
Středa 1. dubna 2026
HokejDemolice české osmnáctky. Švýcarům dala osmičku, medaile je stále blíž a blíž

Demolice české osmnáctky. Švýcarům dala osmičku, medaile je stále blíž a blíž

Budoucnost je více než slibná. Minimálně, co se českého hokeje týče. Národní tým do 18 let se dnes rval ve čtvrtfinále mistrovství světa v Německu o postup do bojů o cenné kovy. A to se mu povedlo, navíc s velkým přehledem. Outsiderům ze Švýcarska přibalili Češi na cestu domů osm kusů.

Český národní výběr kategorie U18 kráčí vstříc semifinále mistrovství světa, které letos hostí Německo. Ve skupině skončili mladíci druzí, vyšlápli si třeba na Kanadu a zastavit se nehodlali ani ve čtvrtfinále. Tam čekal na národní výběr tým Švýcarska, jenž ve skupině okupoval po třech zápasech třetí místo.

Výsledek? Ten hovoří sám za sebe. Pro Čechy nepředstavovalo Švýcarsko ani sebemenší zádrhel a na konci utkání svítilo na tabuli skóre 8:0. Do zápasu vlétl český tým jako uragán, už po první třetině vedl o čtyři branky, ve druhém dějství přidal další tři trefy. Poslední třetina a jeden gól už jen skóre upravily.

Dařilo se celému týmu, bodově vyčníval třeba hrdina ze zápasu s Kanadou Kulich, který zapsal tři body, spousta jeho kolegů se zapsala do statistik dvěma. Stejně na tom byl také 18letý plzeňský útočník Marek Soukup. Také on věří, že mohou Češi přivést ze světového šampionátu medaili.

„Už ji vidíme před sebou, byl by to krásný úspěch. Ale bude to ještě ohromně těžké,“ prozradil po zápase. Zároveň je rád, že se konečně trefil. „Konečně mi to tam padlo. Na turnaji jsme odváděli černou práci a teď přišla i gólová odměna. Dostal jsem dvě krásné přihrávky a už jsem byl před brankou sám,“ usmíval se.

Naposledy před osmi lety

Česká osmnáctka přivezla medaili z mistrovství světa v roce 2014, od té doby nic. Tehdy ve Finsku padla až ve finále se Spojenými státy a český dres hrdě oblékali třeba David Pastrňák, Jakub Vrána, Pavel Zacha nebo Vítek Vaněček. A přesně na tyhle hvězdy NHL by mladíci rádi navázali.

Šanci dostanou v semifinále, kde se zřejmě potkají se Spojenými státy americkými. V době psaní článku vedly USA nad Lotyšskem a Švédsko přehrávalo Německo. Matematicky by tak vycházel další duel se zámořským výběrem. S tím Češi prohráli ve skupině vysoko 2:6.

  • Česko vs. Švýcarsko 8:0 (4:0, 3:0, 1:0). Góly a asistence: 2. Soukup (Plos, Polák), 9. Šapovaliv (Hamara, Kulich), 11. Becher (Bareš, Hamara), 16. Slavíček, 22. Slavíček (Melovský, Prčík), 25. Kulich (Tůma, Čech), 35. Soukup (Polák), 46. Kulich (Bareš, Šalé).

Nejčtenější tento týden

Tiger Woods přerušil kariéru a chce se léčit

Tiger Woods po nehodě na Floridě oznámil, že se na neurčito stahuje z golfu a zahájí léčbu. Legendární Američan čelí obvinění v souvislosti s řízením pod vlivem a zároveň přiznal, že se teď chce soustředit hlavně na své zdraví a trvalé uzdravení. Jeho start na dubnovém Masters definitivně padá a znovu sílí otázka, zda se ještě někdy vrátí na nejvyšší úroveň.

Pastrňák přiblížil Boston k play off a Dobeš znovu zazářil

David Pastrňák se v dalším zápase NHL znovu posunul blíž ke stobodové hranici. Proti Dallasu připravil tři góly a Boston doma vyhrál 6:3. Výrazný večer prožili i další Češi. Jakub Dobeš dovedl Montreal k cenné výhře v Tampě, Jaroslav Chmelař skóroval za Rangers a Tomáš Nosek zapsal asistenci při ofenzivní smršti Floridy.

Češi po dramatu s Dánskem postoupili na mistrovství světa

Česká reprezentace zvládla mimořádně vypjatý večer a po penaltovém rozstřelu slaví postup na mistrovství světa. V Praze remizovala s Dánskem 2:2, po základní hrací době to bylo 1:1. Rozhodl až rozstřel, v němž domácí uspěli 4:1. Národní tým si světový šampionát zahraje poprvé od roku 2006.

Red Bull slíbil obrat. Max Verstappen dostane rychlejší vůz už v Miami

Max Verstappen se trápí mimo špičku a Red Bull hledá cestu zpět. Šéf týmu Laurent Mekies věří, že už v Miami přijde první výrazný posun. Otázkou je, zda to zastaví rostoucí frustraci čtyřnásobného mistra světa.

Český tým čeká večer proti Dánsku klíčový zápas o mistrovství světa

Českou reprezentaci čeká dnes ve 20.45 na Letné zápas, který může po dvaceti letech vrátit národní tým na mistrovství světa. V rozhodujícím finále baráže nastoupí proti Dánsku, které jde do utkání jako mírný favorit. Domácí ale věří, že na vyprodaném stadionu využijí sílu vlastního prostředí a udělají poslední krok k postupu na letní turnaj v Severní Americe.

Nečas zapsal tři body, Gudas po vyhroceném duelu nedohrál

Martin Nečas patřil v pondělním programu NHL k hlavním postavám. Při vysoké výhře Colorada 9:2 nad Calgary vstřelil gól a přidal dvě asistence. Bodovali také Tomáš Hertl a Filip Hronek. Radko Gudas pak v emotivním utkání Anaheimu s Torontem schytal tvrdou odvetu a zápas nedokončil.

Zacha zařídil velký obrat Bostonu, Dobeš znovu podržel Montreal

Pavel Zacha prožil v NHL mimořádný večer. Dvěma góly a jednou asistencí režíroval obrat Bostonu z 0:3 na 4:3 po nájezdech v Columbusu. Výrazně se ukázal také Jakub Dobeš, který 34 zákroky dovedl Montreal k výhře 3:1 na ledě Caroliny a stal se první hvězdou zápasu.

Max Verstappen ztrácí chuť závodit a zvažuje odchod z Formule 1

Čtyřnásobný mistr světa Max Verstappen otevřeně zapochyboval o své budoucnosti ve Formuli 1. Nová pravidla a změna filozofie monopostů mu podle jeho slov berou radost z jízdy, což je pro něj zásadní problém.

Pyfer umlátil Adesanyu na zemi a uštědřil mu další porážku

Israel Adesanya chtěl po dlouhé pauze zastavit sérii porážek a vrátit se mezi největší hvězdy střední váhy UFC. V hlavním zápase turnaje v Seattlu ale narazil. Joe Pyfer s ním svedl tvrdou bitvu v postoji, pak duel strhl na zem a ve druhém kole ho ukončil technickým knockoutem. Bývalý šampion tak prohrál počtvrté za sebou.

Moses Itauma rozdrtil Franklina. Brutální KO v Manchesteru volá po titulové šanci

Naprostá demonstrace síly. Moses Itauma v Manchesteru zničil dosud nezdolného Jermainea Franklina a jako první ho ukončil před limitem. Dominantní výkon mladého Brita znovu potvrzuje, že boj o světový titul už není otázkou „jestli“, ale „kdy“.

Antonelli v Japonsku zvítězil a stal se nejmladším lídrem šampionátu

Kimi Antonelli ovládl Velkou cenu Japonska a ve 19 letech se stal nejmladším lídrem šampionátu formule 1 v historii. Ital v Suzuce vytěžil maximum ze safety caru po tvrdé havárii Olivera Bearmana, navázal na triumf z Číny a upevnil silný vstup Mercedesu do nové sezony. Druhý dojel Oscar Piastri, třetí skončil Charles Leclerc.

Sabalenka se po triumfu v Miami omluvila divačce

Aryna Sabalenka po vítězném finále v Miami neřešila jen trofej a zisk prestižního Sunshine Doublu. Po zápase se vrátila také k momentu, který vzbudil pozornost během rozhodujícího setu. Běloruská tenistka se omluvila divačce, na niž během vypjaté chvíle ostře reagovala.

Pražské mistrovství světa v krasobruslení sklidilo velkou chválu

Pražské mistrovství světa v krasobruslení se zařadilo mezi akce, na které se jen tak nezapomíná. Nadšení neskrývali závodníci, pořadatelé ani prezident Mezinárodní bruslařské federace Kim Če-jol. Vyprodaná O2 arena, silná atmosféra a mimořádný zájem fanoušků ukázaly, že se šampionát do české metropole nevrátil jen jako velká sportovní událost. Proměnil se i v jasný signál, že Praha zvládne akci nejvyšší úrovně.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama