Více
  26.6 C
  Czech
  Pátek, 20 května, 2022

  Davy lidí, úžasné výkony a návrat krále. Golfové Masters se rozjelo na plné obrátky

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Den, na který golfová veřejnost už nějaký ten čas čekala. Včera, tedy ve čtvrtek 7. dubna, se rozjel další ročník turnaje Masters. Fandové se kromě výkonů elitních světových hráčů těšili také na jednu specialitu. Návrat na okruh PGA ohlásil legendární Tiger Woods, který navíc zatím hraje skvěle a je po prvním dni na děleném desátém místě.

  Do posledních chvil nebylo jasné, zda nastoupí, či ne. Bál se dlouhých štrek od jamce k jamce, nakonec ho ale přesvědčily celkem slušné rány a fanoušky, kterých se chodily na jeho tréninky dívat tisíce. Pětinásobný vítěz Masters nakonec comeback dokonal a v prvním kole se mu dařilo na jedničku.

  První den odehrál se skóre -1, zapsal tři birdie a dvě bogey. Což bohatě stačí na dělené desáté místo a k udržení kroku s prozatímním lídrem Imem Song-čem, který je o čtyři rány lepší. Woods sice nevede, pro fanoušky je však vítězem. I s ohledem na to, že měl vloni nehodu, při které málem přišel o nohu.

  „Skončil jsem v červených číslech a to je pozitivní. Do konce nás ale ještě čeká hodně dlouhá cesta, hodně ran. Je to obtížné, ale se vším tím železem, co mi zpevňuje nohu, už to lepší nebude. Jsem ale vděčný za to, že vůbec můžu hrát,“ nechal se slyšet jeden z nejlepších golfistů všech dob.

  Na druhou stranu, mezi nejlepší se vrátil po 508 dnech, takže s výkonem v prvním kole a elitní desítkou může být nad míru spokojený. Ještě navíc, když ho dopředu ženou diváci. „Tohle místo je elektrizující. Dva roky jsem tohle kvůli covidu nezažili, diváci nás nabíjí energií na každém kroku,“ řekl Woods.

  Macujama ani dobrý ani špatný

  Tiger Woods vyhrál naposledy v roce 2019, vloni triumfoval první Japonec v historii Masters Hideki Macujama. Ten v úterý hostil tradiční večeři šampionů pro bývalé vítěze a členy správní rady, včera už ale pálil ostrými. No, ostrými. Macujama má po prvním kole skóre 0 a je děleně devatenáctý.

  Turnaj pokračuje až do neděle, kdy celý svět pozná vítěze. Masters slušně rozjel také šampion Dustin Johnson nebo nová světová jednička Scottie Scheffler. Oba jsou na děleném třetím místě a na prvního Jihokorejce ztrácí dvě rány.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ