Více
  1.8 C
  Czech
  Úterý, 30 listopadu, 2021

  Dávná tradice je zpět. Šampioni NBA navštívili Bílý dům, prezident Biden dostal vlastní dres

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Když basketbalisté Clevelandu Cavaliers v roce 2016 přijali od tehdejšího prezidenta Obamy pozvání do Bílého domu, NBA tehdy ještě netušila, že to bude na dlouho dobu naposledy. Tradice se vrací po 5 letech, 46. prezident USA Joe Biden uvítal ve svém sídle šampiony z Milwaukee Bucks.

  Ve Spojených státech amerických se stalo tradicí, že věhlasní sportovci pózují pro fotografy v Bílém domě při návštěvě prezidentů. Tradiční setkání se táhlo už od dávných dob, jak už ale bylo řečeno, na 5 let v případě basketbalistů ze zámořské NBA ustalo. Proč?

  Prezident Donald Trump, který byl ve funkci od roku 2017 do roku 2021, ostře kritizoval postoje hráčů nejlepší basketbalové ligy planety. Zejména fakt, že se až moc pletou do politiky a vytahují rasové otázky. Jejich aktivitám Trump rozhodně nefandil.

  Takže se na to, až se do Bílého domu opět šampioni NBA podívají, čekalo půl desetiletí. Joe Biden? To už je jiná liga. Basketbalisté Milwaukee Bucks ovládli loňský ročník a prezident tak neváhal s návštěvou ani na minutu. A litovat nemusel, zanotoval si třeba s řeckým tahounem Jannisem Antetokounmpem.

  Bidena okouzlil řecký čahoun

  Joe Biden podle svých slov patří mezi velké basketbalové fanoušky, více než Milwaukee ale drží palce Washingtonu Wizzards. I tak se ale nebál pozvat Bucks a prohodit několik vět s hlavním lídrem. Jeho rodina pochází z chudých poměrů a sám Jannis musel v Řecku na ulici prodávat hodinky.

  „Je vám jen 26 let a teprve se rozjíždíte. A ještě úžasnější je, že jste získal titul se svým bratrem, který je tu dnes také. A navíc máte dalšího bratra, který má také prsten. To je tedy rodina,“ pronesl Biden směrem k Antetokounmpovi.

  „Synové žijí sen přistěhovalecké rodiny z Nigérie. Navzdory potížím nikdy nepřestali snít. Všech pět bratrů se dělilo o jedny basketbalové boty, než se dostali do NBA,“ podotkl 46. prezident. U 46ky ještě zůstaneme. Právě tohle číslo je totiž přižehlené na zadní straně dresu, který Bidenovi novopečení šampioni věnovali.

  „Jsme velice vděčni za tuhle příležitost. Zvlášť pro mě, kluka z Atén, syna nigerijských imigrantů je neuvěřitelné, že jsem se dostal až do Bílého domu na setkání s prezidentem Spojených států,“ doplnil Antetokounmpo.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  LeBron James

  O LeBronovi bylo zase slyšet. Dokroutil trest, pak nechal z hlediště vyhodit fanoušky

  Basketbalové hvězdě poslední dobou rupají nervy. Všichni si mysleli, že po pondělním zápase bude klid, LeBron však vzal situaci do svých rukou a ve středečním zápase nechal vyhodit fanoušky z hlediště. Co mu žena a muž řekli nebo udělali? To zatím není známo.
  Iman Shumpert

  Bývalý hráč NBA vyměnil palubovku za parket. Ovládl prestižní taneční soutěž

  Vítězem 30. ročníku americké taneční soutěže Dancing with the Stars se stal bývalý hráč NBA Iman Shumpert. V showse každoročně vyšvihuje několik známých amerických celebrit, které okouzlují svět tanečními kremacemi. Shumpert výhru věnoval své matce.
  LeBron James

  NBA nebo UFC? LeBron James si spletl sporty, po 1584 zápasech dostal svůj první trest

  Přelom neděle a pondělí se nesl ve znamení souboje mezi Detroitem a Los Angeles Lakers. Jindy by šlo o nijak zvláštní souboj dvou ne zrovna ideálně rozjetých týmů NBA, tentokrát se ale po zápase řeší i další věc. LeBron James si při souboji se soupeřem pomohl loktem a poprvé po 1584 odehraných zápasech dostal trest.
  NBA

  Děsivá smrt nadějného basketbalisty. Klučina zemřel při rozcvičce, žádné potíže neměl

  Smrt středoškolského studenta z Long Islandu ohromila a zarmoutila newyorskou komunitu poté, co během náborových zkoušek do basketbalového týmu upadl na zem a na místě zemřel. Netrpěl žádným onemocněním a jeho smrt je v této době vyšetřována.
  New Orleans Pelicans

  Mizérie Pelicans pokračuje. „Saty“ musel po návratu do sestavy kousat další ztrátu

  Jeden. Přesně tolik zápasů dokázal tým Pelicans z celkových jedenácti v letošní NBA vyhrát. A to je opravdu málo. Basketbalisté kolem Tomáše Satoranského naposledy podlehli Dallasu poměrem 92:108, český kapitán po delší době dostal větší porci minut. Ze čtyř střeleckých pokusů nebyl úspěšný ani jednou, podařilo se mu však pět doskoků.
  Muggsy Bogues

  Jeden prcek, druhý obr. Basketbalový David kryl ve stejném týmu NBA záda Goliášovi

  Výškovým standardem jsou v basketbalovém světě bezpochyby 2 metry. Tuto míru však v minulosti nesplnili úplně všichni. Zajímavý je zejména příběh dvou borců, kterých se právě tohle týkalo, každého však trochu jiným způsobem. Vedení klubu Washington Bullets vsadilo v 80. letech minulého století na kuriozitu.
  Reklama
  Reklama
  Reklama