-6.5 C
Czech
Středa 7. ledna 2026
TenisDařilo se jenom Vondroušové. Kvitová po boji končí, vypadl také Macháč

Dařilo se jenom Vondroušové. Kvitová po boji končí, vypadl také Macháč

Tři čeští zástupci se ve čtvrtek představili na tenisových turnajích v různých koutech světa. Do dalšího kola postoupila pouze Markéta Vondroušová, která zvládla souboj s Dajanou Jastremskou a v Dauhá si zahraje semifinále.  

V průběhu dne se jako první představila Petra Kvitová, která do té doby na podniku v Dauhá jenom zářila. V prvním kole vyřadila nebezpečnou Italku Giorgiovou, kterou bez problémů smázla a ve dvou setech povolila jenom dvě hry.

O kolo později se blýskla proti světové dvojce Aryně Sabalenkové, kterou překvapivě přehrála po setech 6:4 a 6:4. Skalp hráčky z první desítky žebříčku WTA si připsala po dvou letech. Bělorusku porazila už potřetí v kariéře a vylepšila si tím vzájemnou bilanci na aktuálních 3:2.

Nadosah měla i postup do semifinále. Proti Lotyšsce Ostapenkové drtivou většinu zápasu vedla a dvakrát podávala na vítězství v utkání. Ještě ve třetím setu si vypracovala i mečbol, jenže houževnatá soupeřka ho dokázala odvrátit a v tiebreaku rozhodnout o postupu.

Semifinále s rozjetou Ruskou

Čtvrteční program turnaje v Dauhá zakončila Markéta Vondroušová s Ukrajinkou Jastremskou. Klíčovým okamžikem pro průběh celého duelu se stal odvrácený setbol v prvním setu, po kterém Češce narostla křídla a ve zbytku utkání už měla navrch. První set získala v poměru 7:5, druhý s ještě větším přehledem 6:4.

V semifinále vyzve nenasazenou Veroniku Kudermetěvovou, která si v prvních dvou kolech připsala velice cenné skalpy. Na úvod přehrála Viktorii Azarenkovou a posléze i světovou sedmičku Garbine Muguruzaovou. Ve čtvrtfinále přehrála Němku Teichmannovou.  

Na halovém turnaji ATP 250 v Marseille vypadl jediný český zástupce Tomáš Macháč v osmifinále. Na kvalitně obsazený podnik se probil přes kvalifikaci a v prvním kole otočil souboj s Damirem Džumhurem.

Přijatelného soupeře vyfasoval i ve druhém kole, kde narazil na dalšího kvalifikanta. S Romanem Safiullinem vyhrál první set v tiebreaku, ve kterém se mu podařilo odvrátit hned tři setboly. Jenže v dalších dvou byl úspěšnější ruský protivník, který nakonec zvládl i koncovku rozhodující sady.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Prokop vybojoval na Dakaru druhé místo ve třetí etapě a drží se druhý i celkově

Martin Prokop na Dakaru vystřihl životní jízdu. Ve třetí etapě dojel druhý a stejnou pozici si drží i v celkové klasifikaci. Na nového lídra Mitcha Guthrieho ztrácí jen 26 sekund. V kamionech se na druhé místo průběžného pořadí posunul obhájce prvenství Martin Macík, nejrychlejším Čechem dne byl Aleš Loprais.

Rulík poslal na olympiádu jádro mistrů světa a věří v další pražský příběh

Radim Rulík zveřejnil nominaci českých hokejistů pro olympijský turnaj v Miláně. Do pětadvacítky zařadil 19 šampionů z mistrovství světa 2024 v Praze a opřel se i o řadu posil z NHL. Kouč přiznal, že chce navázat na zlatý turnaj doma, jen bez výhody tribun. Brankáři podle něj začínají na stejné čáře.

Stříbrná dvacítka po finále se Švédskem odjíždí se vztyčenou hlavou

Česká dvacítka prohrála ve finále mistrovství světa se Švédskem 2:4, přesto si z turnaje odváží další medaili a znovu potvrdila, že patří mezi světovou elitu. V závěru sahala po zázraku, když při hře bez brankáře dvakrát udeřila a na chvíli rozkývala i švédskou jistotu. Vedle týmového úspěchu přišla i výrazná individuální razítka, Vojtěch Čihař získal historicky první české ocenění pro nejužitečnějšího hráče šampionátu.

Tyson Fury se znovu vrací z důchodu. Návrat plánuje na rok 2026

Bývalý mistr světa v těžké váze Tyson Fury opět změnil názor. Kontroverzní Brit oznámil, že se v roce 2026 vrátí do profesionálního boxu, čímž ukončil další, a jak se ukazuje jen dočasnou, kapitolu své sportovní penze.

Novak Djokovič odstoupil z turnaje v Adelaide

Světová tenisová jednička Novak Djokovič se rozhodla vynechat generálku na Australian Open v Adelaide. Srbský rekordman oznámil, že zatím není po fyzické stránce připraven vrátit se do soutěžního kolotoče a chce se plně soustředit na start prvního grandslamu sezony v Melbourne.

Loprais ztratil vedení mezi kamiony na Dakaru a Macík drží třetí místo

Druhá etapa Rallye Dakar zamíchala pořadím v kamionech. Aleš Loprais přišel o průběžné vedení a klesl na čtvrtou příčku. Martin Macík zůstává po dvou dnech třetí. Do čela se posunul Nizozemec Mitchel van den Brink. Mezi auty vede Násir Attíja a český pilot Martin Prokop spadl na 12. místo, na motorce pokračuje Martin Michek patnáctý.

Vyhazov pro Rubena Amorima. Manchester United odvolal hlavního trenéra

Konec Rubena Amorima v Manchesteru United přišel rychle a bez okolků. Emotivní výstup po remíze v Leedsu byl poslední kapkou v dlouhodobě napjatém vztahu mezi trenérem a vedením klubu. Éra, která měla přinést nový směr, skončila dalším otazníkem nad tím, kam se United vlastně ubírají.

Dom Taylor má stopku. Zákaz všech turnajů PDC a odebrané prize money po pozitivním testu

Anglický šipkař Dom Taylor dostal zákaz startu na všech akcích pořádaných organizacemi PDC poté, co neuspěl při antidopingové kontrole. Disciplinární autorita Darts Regulation Authority (DRA) zároveň potvrdila, že Taylorovi bylo odebráno finanční ocenění z mistrovství světa.

Novak Djokovič se definitivně distancoval od hráčské unie, kterou pomáhal založit

Srbská tenisová legenda Novak Djokovič oznámila, že se „zcela stahuje“ z Profesionální tenisové asociace hráčů (Professional Tennis Players Association, PTPA), kterou v roce 2021 spoluzaložil. Jako hlavní důvody uvedl dlouhodobé pochybnosti o transparentnosti, způsobu řízení organizace a o tom, jak byly navenek prezentovány jeho názory i role.

Lehečka vstoupil do Brisbane výhrou nad Macháčem, Bejlek slaví postup v Aucklandu

Jiří Lehečka zvládl v Brisbane český souboj s Tomášem Macháčem a na úvod obhajoby titulu vyhrál po třech setech. V ženské části turnaje na poslední chvíli odstoupila Karolína Plíšková, kterou trápí lýtko. V Aucklandu naopak rozjela sezonu vítězně Sára Bejlek, která přehrála Pannu Udvardyovou a jde na nasazenou trojku Ivu Jovic.

Česká dvacítka zlomila Kanadu a zahraje si o zlato

Čeští hokejisté do 20 let porazili v semifinále mistrovství světa v St. Paulu Kanadu 6:4. O rozhodnutí se postaral v čase 58:46 Tomáš Poletín, pojistku do prázdné branky přidal 26 sekund před koncem Vojtěch Čihař, který dal v utkání dvě branky. Finále proti Švédsku začne v noci na úterý ve 2:30 SEČ, Kanaďané si zahrají o bronz s Finskem od 22:30 SEČ.

Český start snů na Dakaru: Prokop třetí, Michek patnáctý a Loprais ovládl první etapu kamionů

Rallye Dakar hned v úvodu nabídla českým barvám silný příběh. Martin Prokop dojel ve 305 kilometrů dlouhé první etapě třetí a stejné místo drží i průběžně. Mezi motocyklisty zajel Martin Michek patnáctý čas a drží se v kontaktu s čelem závodu.

Pastrňák a Nečas bodovali, Vladař zavřel Edmonton a byl první hvězdu zápasu

Sobotní noc v NHL nabídla výrazné české stopy. David Pastrňák nasbíral dvě asistence a Boston vyhrál ve Vancouveru 3:2 v prodloužení, přičemž Filip Hronek se postaral o oba góly Canucks. Martin Nečas zapsal dvě nahrávky při obratu Colorada v hale Caroliny, brankář Daniel Vladař zase dovedl Philadelphii k výhře 5:2 v Edmontonu a stal se první hvězdou zápasu.

Krejčí se dočkal první ligové výhry s Wolves, West Ham schytal 0:3

Wolverhampton to konečně prolomil. V Premier League poprvé v sezoně vyhrál a West Ham si z Molineux odvezl jasnou porážku 0:3. Ladislav Krejčí odehrál celý zápas, Tomáš Souček naskočil až do druhé půle. Pro domácí úleva a první vítězný zápis, pro hosty další trhlina do už tak napjaté atmosféry kolem týmu.

Luke Littler zdemoloval Van Veena a obhájil titul mistra světa PDC

Luke Littler předvedl ve finále mistrovství světa PDC naprostý koncert. Gianu van Veenovi nedal prakticky žádnou šanci, zvítězil jednoznačně 7:1 na sety a ve svých pouhých osmnácti letech obhájil titul světového šampiona.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama